Ile kg traci się po porodzie? Ile kg zostaje po ciąży?

Nie jestem ekspertem w zakresie odchudzania czy robienia masy. W dniu wczorajszym zszokowała mnie jednak informacja od mojej żony, która przekazała mi ile dodatkowych kilogramów zostało jej po porodzie. No a skoro mnie zszokowała, to postanowiłem o tym napisać, bo pewnie i wiele kobiet i wielu facetów zastanawia się ile kilogramów można przytyć w ciąży, ile kg traci się po porodzie i jaka może być różnica pomiędzy wagą sprzed i po ciąży. Dla jasności, mnie moja żona zszokowała bardzo pozytywnie.

Może najpierw napiszę kilka rzeczy o mojej żonie licząc na to, że nie dostanę za to później tłuczkiem w łeb. Kasia to normalna kobieta, o normalnych wymiarach. Jest ładna, zgrabna i powabna. Nie ma żadnego hopla na punkcie liczenia kalorii czy codziennego mierzenia swojego brzuszka w obawie, że przybył w nim dodatkowy centymetr.

Mało tego, cała nasza znajomość rozpoczęła się od tego, że na jednym z portali randkowych znalazłem jej profil, na którym jedną z niewielu informacji o Kasi była ta, w której sama ona stwierdziła, że lubi jeść.

Sądzę więc, że moja żona jest idealnym przykładem, który posłużyć może do tego, aby powiedzieć Ci mniej więcej ile można przytyć w ciąży, ile można zgubić po porodzie i ile tych kg może ostatecznie zostać. Zawarte poniżej informacje dotyczą zdrowych kobiet, które w ciąży odżywiają się normalnie, nie głodują, a także nie zjadają konia z kopytami.

Przejdźmy więc do sedna. Z naszych doświadczeń wynika, że w ciąży spokojnie przytyć można od 10 do 15 kg, nam udało się zatrzymać na 11.5kg. Jeśli chodzi o kwestię porodu, to kilka dni po nim waga kobiety spaść może nawet o 9.5kg, w naszym przypadku 3.5kg to dziecko, reszta to wody płodowe, wody zalegające w nogach, łożyska i inne tego typu sprawy. Łatwo więc można sobie obliczyć, że po porodzie mojej żonie zostało marne 2kg więcej, niż miała przed zajściem w ciążę. Szok, spodziewałem się o wiele większej… no powiedzmy, że cyfry 😛

Byłbym rad, gdyby inne kobiety podzieliły się tu informacjami na temat swoich przypadków. Ja uważam, że moja Kasia osiągnęła bardzo dobry wynik hodując przy tym w sobie całkiem solidnego człowieczka 😉

Kończąc, faceci – nie lękajcie się, jeśli Wasze kobiety są ogarnięte, to w ciąży wcale nie muszą przytyć 25kg, a po narodzinach wcale nie muszą być 2x większe, niż wcześniej ;-). Kobiety – jeśli boicie się, że ciąża i dziecko sprawią, że stracicie swoją figurę, to weźcie pod uwagę nasz przykład, gdzie wielkich zmian wcale nie było. Jeśli chodzi o wagę, bo jeśli chodzi o życie, to z dzieckiem staje się ono o wiele lepsze… i lżejsze.

Top content