Jak długo pozycjonuje się stronę internetową?

Cierpliwość to cecha, którą pochwalić może się niewielu z nas. A jeśli chodzi o pozycjonowanie strony, to jest ona niezwykle istotna, prawda jest bowiem taka, że pozycjonowanie to proces żmudny i wymagający sporej ilości czasu. Dziś chcę powiedzieć Ci ile mniej więcej potrzeba czasu na wypozycjonowanie strony internetowej.

Wszystko zależy od konkurencji

Prawda jest taka, że pierwsze efekty pozycjonowania strony widoczne są już po kilku tygodniach od rozpoczęcia optymalizacji strony. To wtedy wyszukiwarka zaczyna lepiej rozumieć i widzieć pozycjonowaną stronę, przez co powoli zaczyna poprawiać się jej ranking. Trzeba pamiętać o tym, że porządnej optymalizacji, a także rozbudowy strony w celu dostosowania jej do pozycjonowania na odpowiedni zestaw fraz kluczowych nie da się zrobić w jeden dzień, w związku z czym wszystko to chwilę trwa.

Jeśli jednak chodzi o prawdziwe i oczekiwane przez Ciebie efekty pozycjonowania, to nastawić trzeba się na czekanie minimum 3-4 miesiące. Tyle mniej więcej potrzeba czasu, aby wypozycjonować stronę internetową na mniej konkurencyjne hasło. Jeśli bowiem mówimy o pozycjonowaniu się na słowa bardzo konkurencyjne, to efekty w postaci pojawienia się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania przyjść mogą o wiele później, nawet po roku czasu. Dlatego też tak ważne jest to, aby pozycjonować swoją stronę na słowa kluczowe z długiego ogona, które w krótszym czasie dostarczyć mogą Ci dobrze konwertujący ruch.

Nie wolno się zatrzymywać

Jeśli doczekasz się już chwili, w której Twoja strona internetowa będzie dobrze wypozycjonowana, to pamiętaj o tym, że na dotychczasowej pracy nie można poprzestać. Musisz wiedzieć, że fakt, iż wskoczyłeś na najwyższe pozycje zirytować musiał Twoich konkurentów, którzy zapewne również pozycjonują swoją stronę. Dlatego też w sytuacji, gdy strona jest już wypozycjonowana, nigdy nie powinieneś myśleć o zawieszeniu działań związanych z marketingiem w wyszukiwarce. Google cały czas obserwuje Twoją stronę i widzi czy zachodzą na niej jakieś zmiany i czy nadal zwiększana jest jej popularność w sieci.

Jeśli liczysz na nie tylko wysokie, ale i stabilne pozycje, to nastawić musisz się na to, że strona pozycjonowana będzie stale, a nie do określonego czasu.

Top content