Kiedy przyjdzie dobry moment na zmianę pracy?

W większości przypadków pierwszym czynnikiem, który utwierdza ludzi w przekonaniu, iż to właśnie z tego powodu ich stan finansów nie jest zbyt dobry są właśnie zarobki. Chociaż zapewne wiecie, że istnieje szereg możliwości dlaczego tak jest i to wcale nie musi być związane z tym ile się zarabia. Bardzo dużo osób ponosi wiele błędów z tego względu, iż za dużo wydaje, albo decyduje się na niezbyt przemyślane wydatki, czy inwestycje, jednak zwiększenie ilości zarabianych pieniędzy bądź co bądź zawsze jest tym czynnikiem, który jest w stanie zmienić u człowieka to w jakiej sytuacji aktualnie się znajduje. Jeżeli borykacie się z wieloma problemami finansowymi i nie macie pomysłu co robić to właśnie zwiększenie dochodów okazuje się dobrym pomysłem.

Oczywiście nikt nie twierdzi, że optymalizacja swoich wydatków jest czymś złym, a wręcz przeciwnie, tylko jednak zawsze jest tutaj pewna granica. Trzeba przecież jeść i jakoś żyć, gdzieś mieszkać itd. więc nawet jak zrezygnujecie ze wszystkich luksusów to i tak po jakimś czasie dojdziecie do momentu, że stwierdzicie, że nie macie wystarczającej sumy pieniędzy, którą możecie jeszcze zaoszczędzić. Nie ma takiej możliwości, aby doprowadzić wydatki do równego zera. Oczywistym jest fakt, iż każdy powinien je kontrolować. lecz w pewnym momencie po prostu trzeba spojrzeć na to jak prezentuje się zarabianie pieniędzy.

Już kilka razy udało mi się machnąć wpis o zarabianiu pieniędzy i teraz też poruszę tę kwestię. Zapewne jak czytaliście moje wpisy to wiecie, iż jestem osobą, która stawia sobie cel i uporczywie do niego dąży. Niestety mało kto tak naprawdę decyduje się na to, aby coś w swoim życiu zmienić. Bardzo często ludzie czegoś chcą, jednak nie do końca zdają sobie sprawę co to ma być, a nawet jak wiedzą to rzadko kiedy decydują się na jakiekolwiek działanie w takim kierunku, aby zmienić aktualny stan rzeczy.

W niektórych sytuacjach jest tak, że jeżeli zależy Wam na zwiększeniu zarobków to może się okazać, że jedynym wyjściem z tej sytuacji będzie zmienienie pracy. Niezwykle często ludzie mówią, iż czas to pieniądz. Dlatego też można się w zasadzie zastanowić nad tym czy spędzanie życia w pracy, która już Was niezbyt satysfakcjonuje, a do tego nie daje większych możliwości na zbyt wielkie zarobki w przyszłości nie jest jakby nie patrzeć rozrzutnością czasu, a tym samym marnowaniem potencjalnie zarobionych pieniędzy? Moim zdaniem tak jest, dlatego też dobrze jest w pewnych sytuacjach zastanowić się nad tym co powinno się zrobić, aby takową sytuację zmienić, a jeżeli już nie ma innych możliwości to zwyczajnie odejść z pracy, jednak tak naprawdę kiedy może okazać się, że jesteście w martwym punkcie?

Kiedy będziesz wiedział, że wreszcie powinieneś zmienić pracę?

Istnieje kilka powodów, które będą jasno świadczyły o tym, iż czas w tej pracy już dobiega końca:

  • Brak rozwoju – Jeśli miałoby się okazać, że będziesz pracować w tej pracy jeszcze przez rok, to co takiego się zmieni? Jeśli odpowiadasz sobie i nie satysfakcjonuje Cię to za bardzo to znajdujesz się w takim momencie, że powinieneś zdecydować się na zmianę.
  • Firma niezbyt dobrze prosperuje – Jeżeli pracujesz w firmie, która nie cieszy się zbyt dobrą kondycją, a złote lata branży minęły to może okazać się, iż nie masz już wyjścia, więc lepiej zabierz swoje rzeczy zanim ten statek utonie.
  • Nie doceniają Cię – Nie chodzi tutaj tylko o kwestie finansowe, ale również o te związane z zauważaniem tego jakim jesteś dobrym pracownikiem.
  • Nie masz szacunku do pracodawcy – Jeżeli Twój szef jest osobą mało kompetentną, albo też nie stara Cię wspierać to może być to kolejny znak, że warto coś w swoim życiu zmienić.
  • Praca jest nużąca – Jeśli okazuje się, że wykonywany przez Ciebie zawód wcale Cię nie podnieca to najlepiej jakbyś zaczął szukać innej pracy.
  • Nie czujesz się dobrze w firmie – Jeśli nie jesteś w stanie dopasować się do kultury, która jest w tej pracy, to możliwość zrobienia jakiekolwiek postępu jest wręcz zerowa.
  • Masz ochotę na coś innego – W zasadzie jest to najważniejszy sygnał, iż powinieneś zrobić coś ze swoim życiem, a co najśmieszniejsze to właśnie go wiele osób w większości przypadków najczęściej ignoruje.

W zasadzie większość powyższych punktów jest w stanie wskazać na poza finansowe powody, które miałyby Cię skłonić do znalezienie sobie innego źródła zarobku. Trzeba mimo wszystko jakoś się utrzymać. Bardzo dużo osób przecież ma kredyty, więc co z tego, że ich szef nie jest taki jakby chcieli, firma chyli się ku upadkowi, a praca jest nużąca. Okazuje się jednak, że zmienienie pracy, pod warunkiem, że nie zostało się z niej wyrzuconym za niezbyt dobre wyniki to w większości przypadków będzie dla Was naprawdę pozytywna i przyczyni się do poprawy zarobków.

Dlaczego warto być ostrożnym?

Okazuje się, że nierzadko są takie sytuacje, że człowiek, który nie za bardzo jest zorientowany na to czego tak naprawdę chcę, czyli nie ma sprecyzowanych oczekiwań wobec np. zarobków doprowadza do tego, że jest w stanie wpaść z deszczu pod rynnę. Dzieje się tak również w innych aspektach życia, jak chociażby rozwód, czy zakup mieszkania, nowego samochodu. Jeśli nie ma się jasno zdefiniowanych poglądów na daną sytuację to później może wyjść wiele innych problemów i tak naprawdę można włożyć sporo trudu, a koniec końców nie znaleźć żadnej pracy, która by Was usatysfakcjonowała.

Jak się nie bać?

Niezwykle często ludzie borykają się z kwestią strachu związaną ze znalezieniem pracy, ponieważ są zdania, iż samo poszukiwanie przez nich pracy jest w stanie doprowadzić do tego, że szef się ich pozbędzie. Dodatkowo fakt, iż bezrobocie wynosi około 11% jeszcze bardziej dobija te osoby. Podstawową kwestią jest fakt, iż trzeba przede wszystkim uzmysłowić sobie, iż strach to coś całkowicie naturalnego, tak samo jak wszystko inne, a strach ma to do siebie, iż pojawia się podczas różnych zmian. W społeczeństwie jest takie coś, iż ludzie są wręcz zmuszani do tego, aby się nie bali i to od momentu jak byli małymi dziećmi. Trzeba jednak podjeść do tego tematu całkowicie inaczej, gdyż każda emocja ma jakiś swój cel. Tylko trzeba wszystkie je przyjmować w sposób świadomy, również lęk, dzięki czemu będzie można oswoić się z tym i odebrać to jako konkretną informację. Dlatego w takiej sytuacji można zadać sobie pytania. Co takiego muszę zrobić, aby dokonana przeze mnie decyzja nie wywołała we mnie lęku i była dla mnie jak najbezpieczniejsza?

Strach jest tylko pewnym elementem zmiany, który występuje w sposób naturalny. Warto jest się przyjrzeć temu jak się zachowują dzieci, które jeszcze nie są stłamszone przez otaczający ich świat i mimo tego, ze się czegoś boją to podejmują działanie. Dopiero z wiekiem zaczyna im się wdrażać w głowę to, że każdy popełniony błąd jest zły, więc one starają się ich nie popełniać. W szkole nawet dzieci dostają złe oceny za błędy, więc celem ich jest ich unikanie, a to jest w stanie doprowadzić do tego, że człowiek po prostu nie będzie w stanie się rozwijać.

Dobrym pomysłem na pokonanie strachu jest patrzenie na to z innej perspektywy. Pomyślcie sobie, że jeżeli 11% osób w Polsce nie ma pracy to, aż 89% ją ma, więc okazuje się, że ten problem nie jest, aż taki duży.

Sprawdź gdzie jest problemami

Jeśli uda się Ci jasno określić to czego tak naprawdę chcesz to możesz zacząć szukać samego sensu tego problemu, ponieważ istnieje możliwość, że wystarczy nieco wgłębić się w samego siebie, aby dostrzec prawdziwą szansę na zmiany. Najczęściej wygląda to w taki sposób, że w ludzkiej postawie jest jeszcze niewielka możliwość na zmiany, a tym samym doprowadzić to może do takich rezultatów, że jednak te zarobki zostaną zwiększone. Nierzadko ludzie mają taką postawę, iż sami nie chcą o nic pytać, więc cały czas ma się pogląd, iż każdy wokół jest tym złym, jednak w niektórych sytuacjach wystarczy odezwać się, pójść, porozmawiać, aby zmienić aktualny poziom swojego życia. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zawsze efektywne wyjście, lecz przynajmniej po tym nie będziecie narzekać na siebie, że nie byliście w stanie spróbować. Jeśli okaże się, że w takim momencie nie jesteście w stanie już nic zrobić i praca ciągle ogranicza Was to będzie to właśnie świetny moment, aby poszukać sobie czegoś innego.

Top content