Najlepsze gry dla dziewczyn na PS4 – TOP 5 gier

Konsole do gier często postrzegane są jako rozrywka przede wszystkim dla chłopców. To jednak nie do końca prawda! Dziewczyny także lubią chwycić w dłoń pada i wejść w wirtualny świat, wcielając się w ulubionego bohatera lub bohaterkę. Jakie gry dla dziewczyn polecamy? Zobacz listę najlepszych tytułów na PS4.

Dlaczego konsola dla dziewczyny to dobry pomysł?

Chociaż często mówi się o złym wpływie gier na rozwój dzieci, warto doceniać także ich pozytywne aspekty. Zbyt wiele godzin przed ekranem, kosztem innych aktywności dziecka, faktycznie może być szkodliwe. Jednak przy zachowaniu właściwych proporcji i rozsądnym dawkowaniu czasu, gry wideo mogą być czymś bardzo pozytywnym. Dzięki zabawie z konsolą można ćwiczyć zręczność, spostrzegawczość, a także umiejętność współpracy, rozwiązywania problemów czy zagadek logicznych. Co więcej, gdy zmienimy polską wersję językową na angielską, gry pomogą także w nauce języków obcych.

Jak widać jest więc sporo powodów, żeby sięgnąć po konsolę. Niezależnie czy mowa o rozrywce dla chłopca, czy dla dziewczyny.

Najlepsze gry dla dziewczyn – co polecamy na PS4?

Wybór PlayStation 4 to dziś rozsądna, budżetowa opcja. Konsola Sony z poprzedniej generacji jest sporo tańsza niż PS5, a przy tym oferuje ogromny wybór gier. Nowe tytuły wciąż ukazują się na obie platformy, więc mając PS4 raczej nie przegapisz najciekawszych premier. Po jaki tytuł warto sięgnąć, szukając gier dla dziewczyn?

1. miejsce: Dziedzictwo Hogwartu

Długo oczekiwana gra ze świata Harrego Pottera szybko została uznana za jedno z największych odkryć 2023 roku! Możliwość wcielenia się w rolę czarodzieja rozpala wyobraźnię i pozwala przeżyć niesamowite przygody. Dziedzictwo Hogwartu zapewnia rozbudowany, fascynujący świat z dużą swobodą działania. W trakcie gry bohater lub bohaterka będzie rzucać zaklęcia, tworzyć eliksiry, latać na miotle, rozwiązywać zagadki i podziwiać wyjątkowe miejsca znane z książek i filmów. Wykonanie wszystkich zadań głównych i pobocznych misji zajmie wiele godzin, więc nie ma tutaj mowy o poczuciu niedosytu na koniec gry.

2. miejsce: Just Dance

Idealny sposób na poprawę kondycji i koordynacji ruchowej, a to wszystko przy ulubionych rytmach. Dzięki Just Dance można tańczyć przed ekranem, doskonaląc swoje ruchy, aby wejść na jeszcze wyższy poziom i zgarnąć więcej punktów. To gra, która pomoże rozkręcić niejedną imprezę albo wieczór z przyjaciółkami.

3. miejsce: Just Sing 2023

Skoro dzięki konsoli można ćwiczyć taniec, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby też zaśpiewać! Just Sing to znacznie więcej niż zabawa w karaoke. Można grać solo albo z przyjaciółkami w ramach aż siedmiu różnych trybów. Jeśli zabraknie mikrofonu, użyjesz swojego smartfona i w ten sposób bawić się nawet w osiem osób.

4. miejsce: Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot to bohater, którego nie trzeba przedstawiać. Sympatyczny zwierzak w niebieskich portkach razem ze swoją siostrą przemierzają cały świat, mierząc się z licznymi wyzwaniami, jakie przygotował główny antagonista – Doktor Cortex. Crash zachwyca grafiką i rozśmiesza graczy na całym świecie, niezależnie od płci i wieku. Jeden z symboli konsoli PlayStation!

5. miejsce: Wiedza To Potęga

Niezwykła gra, która daje niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w teleturnieju! W trakcie rywalizacji będzie można wykazać się nie tylko wiedzą na temat geografii, muzyki pop, sportu czy kultury, ale także właściwą strategią, która pozwoli wyeliminować innych graczy i odebrać im punkty. Korzystając ze smartfona, można bawić się w kilka osób, a emocje będą do samego końca. Rozgrywka jest dynamiczna i nieprzewidywalna, więc trzeba zachować czujność, aby zwyciężyć w wielkim finale!

Sprawdź najlepsze gry na PlayStation 4 w sklepie MediaMarkt – znajdziesz tam najnowsze hity dla miłośników różnego typu tytułów!

Top content