Co robi specjalista SEO/SEM?

Na moim blogu zaplanowałem dział workstyle, w którym pisać mam o pracy. Dzieci są fajne, życie rodzinne jest fajne, zdrowie też jest fajne, ale nie uciekniemy od pracy. Ja przynajmniej od niej nie ucieknę. A skoro to mój blog ojca, to nie może zabraknąć na nim miejsca dla czegoś, co w chwili obecnej pochłania przynajmniej 1/3 mojego życia. To właśnie praca.

Może na początku powiem coś o swoim doświadczeniu, aby być może zainteresować sobą kogoś, kto wpadł tutaj szukając specjalisty SEO, któremu mógłby zlecić jakąś pracę. To tak: w branży siedzę od 2011 roku, miałem okazję pracować w agencjach marketingu internetowego pracując z innymi fachowcami, jak również w firmach z innej branży, w których pełniłem funkcję samodzielnego specjalisty. Dodatkowo od 2013 roku prowadzę własną działalność obsługując Klientów i mniejszych i większych. Ich nazw nie będę zdradzał, ale są takie, którymi mocno się jaram. W czasie mojej przygody z SEO zakładałem i biały, i czarny kapelusz, napotykając przy tym różne problemy. Zawsze potrafiłem sobie z nimi poradzić.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną o współpracy w zakresie SEO, to pewnie domyślasz się, gdzie znaleźć możesz moje namiary. Czekam na kontakt, maila czy telefon odbiorę z takim właśnie uśmiechem na ustach:

specjalista seo Zbigniew Dróżdż

A teraz przejdźmy do wyjaśnienia kim jest specjalista SEO/SEM tym czytelnikom, którzy tego nie wiedzą.

 

Kim jest specjalista SEO/SEM?

Jak już wcześniej wspomniałem zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Pamiętam dobre czasy, gdy miałem stałą pracę na etacie, wtedy spoglądając w moją umowę czy w mailową stopkę natknąć można się było na nazwę stanowiska, jakim jest specjalista SEO/SEM. Dziś, rozpoczynając wpisy w tej kategorii na moim blogu chciałbym wyjaśnić tym z Was, którzy tego nie wiedzą, czym zajmuje się specjalista SEO/SEM.

Na początek rozwinę oba te skróty. SEO wywodzi się od search engine optimization SEM zaś od search engine marketing. Ci z Was, którzy znają angielski mogą już teraz mieć wrażenie, że specjalista SEO/SEM to specjalista od masła maślanego. No i tak to jest, bo powinno być specjalista SEM, czyli od marketingu w wyszukiwarkach internetowych. SEO to tylko element tego działu marketingu, który skupia się na optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarki, głównie Google.

specjalista SEO - marketing w internecie

Skoro jednak nazwano mnie już specjalistą SEO/SEM, to niech tak zostanie. Przechodząc do meritum chcę powiedzieć, że w swojej pracy zajmuję się robieniem dobrze stronom internetowym. Kombinuję z nimi, rozbudowuję, udoskonalam, reklamuję, promuję i robię wszystko co przyjdzie mi do głowy, aby strony znajdujące się pod moimi skrzydłami osiągały jak najlepsze pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowo zajmuję się też prowadzeniem kampanii AdWords, kampanii banerowych czy tych na Facebooku. Ogólnie specjalista SEO/SEM ogarnia internety i pomaga w rozkręcaniu internetowego biznesu osobie, która płaci jego rachunki. Czyli szefowi lub Klientowi.

W sumie, to zamiast się rozwodzić mógłbym po prostu napisać, że specjalista SEO/SEM to specjalista od marketingu internetowego. Ale to byłoby zbyt duże uproszczenie, bo nie wiem czy wiecie, ale internet nie ogranicza się do wyszukiwarki Google ;-). Na głowie specjalisty od marketingu internetowego jest o wiele więcej ciekawych spraw. Albo nudnych.

Tak czy inaczej: jeśli szukacie specjalisty SEO/SEM i lubicie pracować z wariatami, to zawsze możecie się ze mną skontaktować.

Top content