Czy nju mobile rzeczywiście jest tanią siecią komórkową?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób wręcz poszukuje nagminnie jakieś oferty sieci komórkowej, która jest tania. Najczęściej jednak większość z nich okazuje się w jakimś wypadku droga. Większość sieci decyduje się na tanie rozmowy i smsy i wiele innych bonusów, ale tylko jeżeli wykorzystuje się na kontakt z osobami z tej samej sieci komórkowej. Oczywiście są niektóre, które nie decydują się na takie zagranie, ale najczęściej nie są one ani tanie, ani drogie, po prostu średnie, a co za tym idzie w zasadzie nie wiadomo kogo przyciągają do siebie. Nju mobile jest dosyć nową marką sieci komórkowej Orange, która nie posiada jeszcze tylu zwolenników co np. Plus, Heyah czy Play, jednak można zauważyć tendencję związaną z tym, że ludzie coraz bardziej się do tej sieci telefonicznej przekonują. Dlatego ewidentnie warto przyjrzeć się temu co ma do zaoferowania Nju Mobile.

Zalety korzystania z Nju Mobile

Na pewno dużą zaletą oferty Nju Mobile i oferty w abonamencie jest to, że oferuje dużą swobodę jeżeli chodzi o korzystanie z telefonu. Nie trzeba się zastanawiać nad tym ile będzie kosztowała rozmowa oraz czy starczy Wam środków na koncie. Wystarczy, że się sięgnie po telefon i zadzwoni, bez żadnych zbędnych przeliczeń. Jeżeli chodzi o inne atrakcje w tej sieci to nawet jeżeli nie będzie się korzystać z nielimitowanych połączeń to i tak wszystko okaże się bardzo tanie. 19 groszy za minutę połączenia oraz 9 groszy za SMS do wszystkich sieci są to bardzo atrakcyjne stawki i w zasadzie można powiedzieć, że wręcz wybijają się na tle konkurencji. Dodatkowo jeżeli dołoży się do tego pakiety, które są dostępne w Nju Mobile to zobaczy się, ze jest to naprawdę świetna oferta. O Prawda jest jednak taka, że ten abonament może zostać obniżony do 9 złotych za miesiąc, bo to jest podstawowy abonament w tej sieci, zaś opłata rośnie w miarę korzystania z niego. Jeżeli będziecie chcieli dzwonić do wszystkich to maksymalnie będziecie musieli uiścić kwotę rzędu 29 złotych za miesiąc, zaś za nielimitowane SMSy zapłacicie 9 złotych na miesiąc, a nieograniczony internet kosztuje 19 złotych na miesiąc.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie koszta użytkowania abonamentu w Nju Mobile mogą być jeszcze zmniejszone. Można zmniejszyć swój abonament związany z dzwonieniem do innych, ponieważ osoba, która dzwoni tylko na telefony komórkowe zapłaci za abonament nie więcej niż 19 złotych na miesiąc, więc wystarczy nie dzwonić na stacjonarne, aby 10 złotych zostało w Waszej kieszeni.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że w Nju Mobile istnieje również pakiet, w którym ma się wszystko bez ograniczeń i wymaga on tylko zapłacenia kwoty rzędu 39 złotych na miesiąc. Nielimitowane rozmowy, korzystanie z internetu, smsy oraz mmsy do wszystkich sieci za niecałe 40 złotych to na prawdę bardzo tani abonament. Tego typu oferty są często u konkurencji nawet dwa, albo trzy razy droższe. Warto wspomnieć, że istnieje naprawdę wiele sposobów na obniżanie pakietów, chociażby blokada połączeń z numerami specjalnymi. Sprytni klienci na pewno sobie poradzą i o wiele bardziej zredukują koszta.

Kolejnym istotnym aspektem jest to, że w Nju Mobile nie podpisuje się żadnej długoterminowej umowy, a jedynie podpisuje się umowę na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dlatego jeżeli na rynku pojawi się lepsza oferta to będziecie mogli się do niej błyskawicznie przenieść, nie musząc czekać, aż skończy się Wam umowa z operatorem. Najczęściej umowa z operatorem trwa rok, dwa, a nawet trzy lata, zaś tutaj można powiedzieć, że trwa miesiąc.

Ponadto mimo tego, że mała marka to tak naprawdę została powołana przez Orange, a co za tym idzie zasięg Orange i Nju Mobile jest identyczny. Jak zapewne większość osób wie Orange to aktualnie jedna z największych sieć komórkowych w Polsce. Firma się ponadto cały czas rozwija i poprawia swoją ofertę oraz ilość nadajników.

Nju mobile charakteryzuje się również tym, że w odróżnieniu do firmy Orange tutaj wszystko jest proste, łatwe i przyjemne. Gdy w większości przypadków przeczytanie umowy z Orange zajmuje dobre kilkadziesiąt minut to w Nju Mobile jest całkowicie odwrotnie. Klient otrzymuje umowę, która jest łatwa do zrozumienia, napisana prostym językiem, zaś regulamin usług jest bardzo krótki.

Minusy korzystania z Nju Mobile

Jednak jak to najczęściej bywa nie wszystko jest idealne i wszędzie można się dopatrzeć skaz. Przede wszystkim może tutaj irytować długi czas rozpatrywania zgłoszeń oraz reklamacji. Wiele osób skarży się na ten problem, że Nju Mobile nie za szybko odpowiada na skargi i problemy swoich klientów. Wystarczy wejść na ich profil na facebooku, aby zobaczyć zirytowanych klientów, którzy chcieliby załatwić swój problem jak najszybciej, jednak w większości sytuacji są zmuszeni do zwykłego czekania.

Następną rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę to wszelkie koszta dodatkowe, które mogą zostać doliczona Wam do faktury. Rozmowy z osobami z zagranicy czy też dzwonienie, albo wysyłanie smsów na numery specjalne są dodatkowo naliczane do faktury, bo nie są objęte pakietem. Ponadto trzeba też pamiętać o tym, że dużo się zapłaci za połączenie z konsultantem, ponieważ aż 5 złotych za połączenie i nie jest to ważne czy Wasz problem zostanie rozwiązany czy też nie. Liczy się tylko, że zadzwoniliście na numer konsultanta.

Osoby, które chciałyby kupić telefon w pakiecie nie mają tutaj takiej możliwości. Mimo tego, że jak zapewne każdy dobrze wie, iż zakup telefonu w abonamencie to wydatek, który odbija się z wielką nawiązką to jednak niektóre osoby z pewnych względów wolałyby skorzystać z takiego zakupu. W odróżnieniu do innych operatorów telefonii komórkowej w Nju Mobile otrzyma się tylko kartę SIM.

Trzeba też zwrócić tutaj uwagę, że Nju Mobile wyróżnia się sztywnych okresem rozliczeniowym. W sytuacji gdy przeniesienie numeru zostanie dokonane kilka dni przed okresem rozliczeniowym, czyli 18 dniem miesiąca to i tak będzie trzeba zapłacić za cały miesiąc abonamentu, czyli minimalnie 9 złotych. Mimo wszystko zdarza się to tak naprawdę bardzo rzadko i tylko w niektórych, specjalnych okolicznościach, zaś każdy kolejny miesiąc jest już rozliczany w sposób absolutnie normalny.

Czy warto zdecydować się na Nju Mobile?

Szczerze mówiąc to w zasadzie minusy, które zostały tutaj przeze mnie przedstawione są trochę na siłę. Prawda jest taka, że Nju Mobile zachwyca swoją elastycznością i niskimi kosztami i inne sieci komórkowe mogą się tylko uczyć tego jak można ciekawie przygotować ofertę dla swoich klientów. Nju mobile to w zasadzie oferta dla każdego, z jednej strony ma się coś dla osób, które nie chcą dużo płacić, czyli oferta do 9 złotych, a ponadto nielimitowane korzystanie z oferty za 39 złotych. Można powiedzieć, żyć nie umierać.

Top content