Czy warto kupić wózek dla dwójki dzieci?

Dla rodzin z niemowlęciem i dzieckiem o rok starszym nieocenioną pomocą okazują się być tak zwane „wózki rok po roku”, które pozwalają przewozić razem oboje maluchów. Taka sytuacja wiąże się z wieloma zaletami.

Wózek dla dwójki dzieci – bezpieczeństwo przemieszczania

Kiedy rodzice (albo jedno z nich) muszą przebyć z maluchami dłuższą trasę to niesienie lub prowadzenie jednego, a wiezienie drugiego w wózku może stać się nie lada wyzwaniem. Szczególnie kiedy starsze dziecko jest ruchliwe. Dużo bezpieczniejsze jest usadzeniem maluchów w wózku podwójnym i przypięcie ich pasami. Takie rozwiązanie daje opiekunom znacznie większą pewność, ale też swobodę, gdyż całą dwójkę ma się od razu na oku. Sprawdza się to szczególnie w podróżach blisko ulicy. Takie rozwiązanie czasem początkowo nie spotyka się z dziecięcym entuzjazmem, ale z czasem i one zaczynają to doceniać.

Wygoda i funkcjonalność

Jeśli chodzi o to, jaki wózek rok po roku wybrać, to zdecydować się można na wózek gdzie dzieci siedzą obok siebie (jest on dość szeroki). Inną opcją jest wózek, gdzie maluchy umieszczone są „jedno za drugim”: albo patrząc w jedną stronę (tramwaj), albo w dwie różne strony (wózek kompaktowy). Niezależnie od modelu taki pojazd zapewni rodzicom szybkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Samo przygotowywanie dzieci do wyjścia może zająć bardzo dużo czasu, dlatego kiedy jest się już na zewnątrz nie chce się go tracić jeszcze więcej. Umieszczenie dzieci w wózku pozwoli na szybkie przewiezienie ich do punktu docelowego (kiedy jedno z nich miałoby dreptać koło wózka wszystko trwałoby znacznie dłużej). Taki wózek, przystosowany do wożenia dwójki dzieci już od samego początku, jest dużo wygodniejszy niż dostawka. Łatwiej jest nim bowiem wjechać na krawężnik, łatwiej go podbić, nie mówiąc już o szybszym przemieszczaniu się. Jazda dobry, podwójnym wózkiem nie jest także męcząca. Wszystko jest stabilne oraz wygodne dla maluchów. Bez problemu można także osłonić je przed słońcem czy deszczem. Tego rodzaju wózek jest naprawdę warty zakupu.

Top content