Dzięki tej liście zaoszczędzisz sporo czasu. Poświęć go rodzinie!

Takie mamy czasy, drogi czytelniku, że wszyscy się gdzieś spieszymy. Może nie wszyscy, ale zdecydowana większość z nas. Gonimy za pracą, za realizacją planów, za dziećmi, za lekarzami, za zakupami. Za wszystkim. No i w związku z tym sporo ludzi ciągle narzeka, że nie ma czasu na to, aby spokojnie zjeść obiad, pobawić się z dzieckiem czy po prostu poleżeć na kanapie do góry brzuchem, drapiąc się po pośladkach.

Aby sytuację tę zmienić, odnajdując jakieś tam jednostki czasu na robienie tego, co jest dla nas przyjemne, musimy minimalizować straty czasu na rzeczy zbędne. I w tym momencie muszę Ci się pochwalić, że mniej więcej dwa lata temu zacząłem robić coś, dzięki czemu troszkę czasu udaje mi się zaoszczędzić. Dziś chcę podzielić się tym również z Tobą.

Chodzi o listę telefonów od telemarketerów, których nie trzeba odbierać. Szanuję każdego człowieka. Szanuję każdego pracującego telemarketera. Wiem, że to jego praca i wiem, że dzwoniąc do mnie nie robi mi on na złość. Ale mimo wszystko jestem szczęśliwy, że mam coraz szerszą bazę telefonów, których zwyczajnie nie odbieram.

No bo wiesz, czasem są tacy telemarketerzy, którzy po usłyszeniu odmowy i podziękowania rozłączają się i życzą Ci miłego dnia. Ale czasem są takie wrzody na pośladku, które męczą Cię dodatkowymi pytaniami, nawijają o swoim produkcie, wmawiają Ci, że jest Ci on potrzebny, a na koniec jeszcze obrażą Cię, że jesteś niezbyt mądry, skoro nie chcesz skorzystać z ich oferty. I to przed takimi ludźmi się bronię.

Wracając zatem do mojej listy blokowanych numerów telemarketerów: od nieco ponad dwóch lat za każdym razem, gdy dzwoni do mnie nieznany numer staram się go odebrać. Po krótkiej rozmowie diagnozuję, czy z osobą spod tego numeru będę jeszcze kiedyś chciał rozmawiać, czy też nie. Jeśli uznaję, że nie, to numer trafia do mojej książki telefonicznej jako kontakt „NIE ODBIERAJ”.

Co jeśli nie odbiorę jakiegoś połączenia? Wtedy sprawdzam numer w internecie, jeśli wyświetlają się o nim informacje związane z reklamą, to z automatu ląduje w książce z oznaczeniem „NIE ODBIERAJ”.

I tym sposobem jakoś to żyję ciągle oszczędzając czas, bo wierz mi, że połączenia marketerów się powtarzają. Dzięki tej liście mam do siebie mniejszy żal o to, że np. podpisując umowę z siecią telefonii komórkowej czy inną firmą daję im zgody marketingowe pozwalając na to, aby nie tylko do mnie dzwonili, ale też pewnie pozwalali dzwonić do mnie innym ;-).

Policzmy to tak: w roku mam 365 dni. Niech marketer dzwoni do nas co 2 dzień. To daje 182 telefony. Nawet jeśli rozmowy trwałyby po 1 minucie, to unikając ich oszczędzamy 3 godziny rocznie.

Ja mam firmę, więc do mnie dzwonią o wiele częściej. I wiem, że tego czasu oszczędzam więcej. I fajnie, bo korzysta na tym moja rodzina.

Mam nadzieję, że Ty, korzystając z listy numerów telefonów od osób dzwoniących z reklamami też spożytkujesz zaoszczędzony czas w sposób bardzo rozsądny.

Oto ona:

Format Google CSV (na potrzeby importowania danych na konto Google)

Format vCard (na potrzeby importowania danych do aplikacji Apple Address Book lub innej)

(Zakładam, że wszyscy w swoich telefonach korzystamy z kontaktów Google. Bo to tam zaimportować najlepiej tę właśnie listę, jest dość spora ;-). Dlatego też kontakty podzieliłem na pięć osobnych grup, aby nie zamulić pamięci w Twoim telefonie).

Działa Ci to? Mam nadzieję, że tak :D.

Top content