Jak więcej zarabiać?

Bardzo często spotykam się z przeświadczeniem, że tylko osoby zamożne są w stanie oszczędzać pieniądze, ponieważ jak ma oszczędzać pieniądze ktoś kto tak naprawdę tych pieniędzy nie ma? No tak co by nie mówić to może okazać się to kwestią bardzo problematyczną, zwłaszcza jeżeli zarabia się np. 1200 złotych i ma się do tego dwoje dzieci. Takich sytuacji w Polsce jest sporo i nie ma co ukrywać, że jest inaczej.

Najgorzej mają jednak osoby, które już są w długach, do tego naprawdę mało zarabiają i cały czas nawarstwiają się im jakieś problemy związane z finansami. Im więcej tego typu sytuacji dzieje się w naszym życiu tym my sami zaczynami coraz to bardziej tracić nadzieję że kiedyś coś się zmieni w naszym życiu. Prawda jest taka, że ten problem dotyczy w zasadzie wszystkich, nie trzeba być osobą mało wykształconą, ponieważ można skończyć studia nawet inżynierskie i w wyniku problemów finansowych zwyczajnie stracić wiarę w siebie i popaść w całkowity marazm. Bardzo często w takiej sytuacji pojawia się u ludzi roszczeniowa postawa i oczekują oni, że ktoś do nich powinien przyjść i poradzić sobie z ich problemami i to w zasadzie może być każdy, chociażby państwo, opieka społeczna, fundacja, rodzina, Kościół, pracodawca. Co by jednak nie mówić o pomocy społecznej itd. i jakiego nie mieć na to poglądu to jednak taka postawa to prosta droga do upadku człowieka.

Dlatego też jest tylko jedno wyjście dla wszystkich osób, które zarabiają 1200 złotych, czyli zwiększyć swoje zarobki.

Brzmi banalnie? Może i masz rację, ale czy widzisz jakieś inne wyjście? Może powinno się zacząć oszczędzać? Ale z czego? Mając 1200 złotych nie ma się z czego oszczędzać, zwłaszcza jak się ma dwójkę dzieci. Podstawą do finansowego spokoju jest zwiększenie swoich zarobków, dopiero w drugiej kolejności przychodzi kontrolowanie wydatków, które tak naprawdę doprowadza do tego, że można zarobione pieniądze lepiej spożytkować. Potem do tego dochodzi lokowanie oszczędności, generowanie zysków z tych oszczędności, ale to są kwestie o wiele późniejsze. To tak samo jakby ktoś się zastanawiał w jaki sposób mam wybudować dom i zaczynał od kładzenia dachówek. Dom zawsze zaczyna się od budowy fundamentów, a tutaj tak samo zawsze trzeba zadbać przede wszystkim o zwiększenie zarobków. Jeżeli nie zwiększysz zarobków to możesz ciąć wydatki jak się tylko da, sprzedać niepotrzebne rzeczy, wykonać niesamowity budżet, a i tak czy siak będziecie mieli problem z dociągnięciem od pierwszego do pierwszego, albo ze spłatą długów jeśli takowe posiadacie.

No nie ma innej metody. Możecie próbować wymyślić milion innych sposobów, ale nie ma tutaj sensu, ponieważ nie znajdziecie tutaj żadnego innego wyjścia z tej sytuacji, ponieważ takiego nie ma. Wiele osób może powiedzieć, no ale skąd ja mam wziąć dodatkowe pieniądze, w pracy się nie układa, a wiec jak mam prosić szefa o podwyżkę w takim razie?

Jak zwiększyć zarobki w swojej pracy?

Podstawową kwestią, o którą musicie zadbać jest przede wszystkim zwiększenie dochodów, a możecie to zrobić również w pracy, którą macie teraz. W takiej sytuacji możecie się zastanowić jak tego dokonać? Istnieje naprawdę sporo sposobów, które są w stanie umożliwić Ci zwiększenie tych zarobków, ale przede wszystkim musisz się tutaj trzymać pewnych zasad:

 • Staraj się być najlepszy w tym co robisz
 • Bądź lepszy niż Twój szef chce żebyś był
 • Pracuj jak najbardziej wydajnie i pokaż, że Ci zależy
 • Wykazuj inicjatywę i deklaruj się, że zrobisz więcej niż od Ciebie wymagają
 • Negocjuj swoją podwyżkę

Większość osób na pewno może popatrzeć na to nieco z przekąsem, ponieważ o takich rzeczach to wie w sumie każdy, ale prawda jest taka, że nie ma tutaj zbyt wiele do dodania. Jeśli chcecie więcej zarabiać to musicie być lepsi niż jesteście. Jeśli Twoja praca polega na ciągłym narzekaniu, marudzeniu i robieniu wszystkiego na odwal się to zapomnij o tym, że w ogóle kiedykolwiek dostaniesz jakąś podwyżkę. Pomyśl wpierw czy sam sobie zapłaciłbyś więcej pieniędzy? Nie ze swojej perspektywy, tylko gdybyś Ty zatrudniał takiego pracownika jakim jesteś Ty, czy zapłaciłbyś mu więcej pieniędzy? Oczywiście wyżej wymienione punkty to nie zawsze jest warunek wystarczający do tego, aby otrzymać podwyżkę, ale koniecznie musisz to zrobić. Prawdę powiedziawszy bardzo mało osób skupia się na tych punktach, a w zasadzie najwięcej ma problem z tym ostatnim punktem. Nie jednokrotnie poznałem ludzi, którzy zwyczajnie nie byli w stanie docenić samych siebie, a co by nie mówić byli naprawdę dobrzy w tym co robili, tylko zwyczajnie nie potrafili oni zawalczyć o swoją podwyżkę. Zwyczajnie obawiali się, że to przyniesie jakieś złe konsekwencje.

Inne sposoby na zwiększenie dochodu

Jeżeli jesteś zdania, że nie ma sensu poszukiwać czegokolwiek w Twojej aktualnej pracy i naprawdę nie masz tam żadnych możliwości na zwiększenie swojego aktualnego dochodu to zastanów się przede wszystkim nad jedną kwestią, czyli nad poszukiwaniem dodatkowych źródeł dochodu, zwłaszcza jeżeli potrzebujesz gotówki natychmiast i nie możesz czekać. Jest kilka porad, które mogą Ci w tym pomóc:

 • Zadzwoń, albo odwiedź agencję pracy tymczasowej
 • Zacznij prowadzić szkolenia z tematyki, na której dobrze się znasz
 • Dawaj korepetycję, albo prywatne lekcję
 • Wykorzystaj swój talent np. fotograficzny
 • Wykonuj pracę chałupniczą
 • Zacznij dorabiać w wolnych zawodach jak np. programista/grafik
 • Poszukaj lepiej płatnej pracy, jeżeli nie ma innej możliwości
 • Zacznij wykonywać dodatkową pracę jako:
  • Kurier
  • Kelner
  • Dostawca Pizza
  • Pracownik fast-foodu
  • Sprzedawca
  • Osoba, która wykona drobne naprawy
  • Opiekun/Opiekunka dzieci, albo domu

Sposobów jest naprawdę bardzo dużo tylko trzeba chcieć. Przełam wpierw w swojej głowie myśl, że czegoś nie da się zrobić, jeżeli nawet nie spróbowałeś działać. Nie oczekuj, że coś spadnie Ci z nieba, zacznij działać i weź życie w swoje ręce. Może i te porady brzmią jak truizmy, ale innej prawdy nie ma. Naprawdę nie masz się czego wstydzić, ponieważ prawdę powiedziawszy to żadna praca nie hańbi. Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu swoich zarobków i chcesz zmaksymalizować swoje dochody, ponieważ np. masz długi, albo nie możesz wiązać końca z końcem to musisz zacząć coś robić w tym kierunku, aby zarabiać więcej pieniędzy. Będzie wymagało to od Ciebie naprawdę wiele pracy, ale prawdę powiedziawszy to będzie to Ci się to bardzo opłacało. Najważniejsze jest tutaj jednak to, żebyś przełamał się i pokonał tę barierę, która nie pozwala Ci normalnie pracować. Bardzo wiele osób może sobie myśleć, że to nie ma sensu, że się im nie uda, więc wolą dalej tkwić w tym marazmie, ale musisz z tym walczyć, ponieważ innego wyjścia nie ma. Zaciśnij zęby i weź się w garść. Nawet jak ludzie będą Ci mówić, że nie dasz rady to ich zlekceważ, popatrz na nich, kim oni są? Miliarderami? Bogaczami? Jeżeli to nie są ludzie sukcesu to po co się ich słuchasz?

Zacznijcie otwierać oczy innym

Wielu osobom do szczęścia wystarczy spokojnie dodatkowe 200 czy też 300 złotych, jednak nie mają oni w sobie wystarczająca nadziei i motywacji, aby zacząć realizować swoje cele. Zdobycie 200, czy też 300 złotych tak naprawdę nie jest wielkim problemem, jeżeli chodzi o perspektywę miesiąca, ale trzeba przede wszystkim chcieć coś zmieniać w swoim życiu. Bardzo często ludzie skupiają się na negatywnych kwestiach, ponieważ patrzą na tych, którym coś nie wyszło, którym się coś nie udało i na ich podstawie dochodzą do wniosku, że jeśli oni nie mogli tego osiągnąć to nikt nie będzie w stanie. Jest to najgorsze co można zrobić, czyli z góry skazać się na porażkę, nie podejmując żadnej walki. Poddając się w taki sposób najczęściej pogrążają się, a ich problemy tylko się nawarstwiają.

Jeżeli znacie tego typu osoby to postarajcie się im pomóc, ponieważ one zapewne tego potrzebuję, chcą abyście im pomogli, ponieważ oni nie są w stanie sobie teraz sami pomóc. Wydaje im się zapewne, że nie są w stanie dać rady. Jeżeli zaś to Wy tacy jesteście to zacznijcie szukać w swoim towarzystwie tych osób, którym udało się coś w swoim życiu zmienić, ponieważ uzyskali dodatkowe źródło dochodu, albo wywalczyli w swojej pracy wyższą stawkę. Skupiajcie się na pozytywnych aspektach, ponieważ negatywne podejście do niczego Was nie doprowadzi.

 

Top content