Jak założyć bloga modowego?

Jeśli interesujesz się modą, zawsze chcesz być na bieżąco z tym co się teraz nosi, uwielbiasz się stroić i oceniać to, jak ubierają się inni, to niewątpliwie wyglądasz na pasjonatkę mody. Wykorzystaj to i już dziś zacznij prowadzić własnego bloga o modzie. Dzięki niemu nie tylko będziesz mogła podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, ale też być może uda Ci się coś zarobić, bowiem dobre blogi o modzie potrafią wygenerować całkiem niezłe pieniążki. Warto się o nie postarać!

Decydując się na założenie bloga modowego wiedzieć musisz, iż jego uruchomienie wymaga przynajmniej minimalnej wiedzy informatycznej, jednak nie jest to nic przerażającego i powinnaś sobie z tym poradzić. Jeśli natomiast nie chcesz się męczyć i chcesz, aby zajęli się tym w Twoim imieniu specjaliści, to napisz do mnie, a ja przedstawię Ci ofertę uruchomienia takiego serwisu internetowego. Zapewniam, że moja oferta będzie dostosowana do Twoich wymagań!

Nie chcę jednak na siłę wciskać Ci tu moich usług. Przejdźmy więc do rzeczy związanych z zakładaniem bloga modowego. W czasie tego procesu będziesz musiała odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które to omawiam w kolejnych częściach tego tekstu.

Serwis blogowy czy własna domena pod blog modowy?

Myśląc o uruchomieniu bloga musisz odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, czy chcesz, aby blog ten funkcjonował w obrębie Twojej własnej domeny, czy też w ramach jakiegoś serwisu blogowego typu blogger.com czy blox.pl. Pierwsza metoda przeznaczona jest dla osób, które do tematu podchodzą poważniej, a w stronę zainwestować chcą nie tylko czas, ale też pieniądze, które wydać trzeba na kupno domeny i serwera (koszt do 100zł) a także szablonu dla bloga.

Druga metoda z kolei nie wiąże się z żadnymi kosztami, ale ma też swoje ogromne ograniczenia, jak chociażby brak możliwości utworzenia blogowego e-maila, czy też ciągła zależność od serwisu, który udostępnia Ci subdomenę, pod którą widnieje Twój serwis internetowy.

Jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie polecam Ci wybór pierwszej opcji. Wyobraź sobie, że zakładasz swojego bloga modowego w zewnętrznym serwisie, który po jakimś czasie z niewiadomych przyczyn upada. Wtedy tracisz całą historię bloga wraz z użytkownikami, którzy zapamiętali już jego nazwę. Toż to masakryczna strata, z myślą o której ja nie mógłbym spać. Mam nadzieję, że rozwiałem już Twoje wątpliwości w tym temacie.

Wybór już padł, co dalej?

Jeśli wybrałaś już jedną ze ścieżek, to teraz czeka Cię odrobina pracy technicznej, a wkrótce Twoja strona będzie tak fajna jak mój blog parentingowy. Jeśli zgodnie z moją sugestią chcesz postawić bloga modowego na własnej domenie, to musisz ją wymyślić, a następnie zakupić i skonfigurować na serwerze. Proces ten jest prosty, a w razie problemów skorzystać możesz z mojej pomocy. Po konfiguracji domeny zainstalować musisz na niej odpowiedni system CMS (polecam WordPressa, który przyjazny jest w użytkowaniu), następnie musisz się go skonfigurować, nauczyć się jego obsługi i możesz zacząć pisać swojego bloga! W sieci znajdziesz całą masę poradników w zakresie obsługi WordPressa, które pomogą Ci w uruchamianiu Twojego bloga modowego. Co więcej znajdziesz też całą masę darmowych, a także płatnych szablonów, które z Twojego bloga uczynią miejsce bardzo przyjazne i bardzo ładne. Rozejrzyj się z resztą po najpopularniejszych blogach modowych i nie tylko. Zapewniam Cię, że zdecydowana większość z nich funkcjonuje w oparciu o system CMS WordPress i zdecydowana większość korzysta z ogólnodostępnych szablonów. Tak jest i z moim blogiem. Poniżej zamieszczam kilka zrzutów ekranu z templatek, które spokojnie wykorzystać można na Twoim blogu. Jest tego o wiele więcej, napisz do mnie, do podpowiem Ci gdzie ich szukać.

A co z darmowym blogiem modowym?

Jeśli wybierasz opcję darmowego bloga, to tu problemów masz mniej. Wystarczy założyć konto w danym serwisie, a dalej będzie już z górki, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. Musisz wybrać tylko odpowiedni szablon i też możesz zacząć tworzyć swojego bloga!

Wskazówki dla blogerki o modzie

Pisząc bloga o modzie pamiętaj o tym, aby zamieszczać na nim tylko unikalne treści, które sama przygotowałaś. Jeśli będziesz pisać ciekawie, to z pewnością z czasem zyskasz wielu czytelników, co w przyszłości przełożyć może się na zarobki generowane przez Twoją stronę. Prowadząc takiego bloga warto zadbać również o to, aby dobrze połączyć go z fanpagem na Facebooku, który w obecnych czasach potrafi być niezwykle dobrych źródłem ruchu sprowadzanym na stronę. Podobnie jest w kwestii serwisu Instagram, który to zwłaszcza wśród szafiarek wzbudza wielkie zainteresowanie.

No właśnie, pisząc o instagramie poruszyłem chcąc nie chcą kwestię zdjęć, które to również pełnią bardzo ważną rolę w temacie rozwoju bloga modowego. Jeśli więc o blogowaniu myślisz poważnie, to musisz zadbać o to, aby robione przez Ciebie zdjęcia były ładne, wyraźne i atrakcyjne. W przeciwnym wypadku ciężko może być Ci się przebić.

Tak czy inaczej przy blogowaniu pamiętaj o tym, aby się nie zniechęcać i aby zawsze być regularną. To podstawowe sekrety, które doprowadzą Cię do sukcesu. Jeśli masz charyzmę, masz swój styl i masz swoje zdanie, to ciężko i regularnie pracując z pewnością osiągniesz sukces. Ja trzymam za Ciebie kciuki, nie poddawaj się więc przy pierwszej krytyce czy przy pierwszych cierpkich słowach od Twoich hejterów ;-).

Kończąc. Mam nadzieję, że nie zastanawiasz się już jak założyć bloga modowego, ale zaczęłaś już to robić otwierając kolejne zakładki w Twojej przeglądarce internetowej. Życzę powodzenia, a w razie problemów zachęcam do kontaktu. Pomogę!

Zamów stronę internetową w firmie z Tarnowskich Gór

Top content