Mam nadzieję, że zajrzałeś tutaj z uwagi na to, że myślisz o samodzielnym pozycjonowaniu sklepu internetowego lub swojej strony www. Pozostaje mi tylko pogratulować Ci wytrwałości i ambicji. Chcąc Ci w tym procesie pomóc przedstawiam Ci poniżej szereg wskazówek, dzięki którym zrozumiesz jak wykonać optymalizację strony internetowej. Musisz bowiem wiedzieć, że element ten jest niezwykle ważny w procesie pozycjonowania, a jak już wiesz w przygotowaniu do niego pomóc może Ci darmowy audyt SEO, o którym pisałem w poprzednim wpisie.
Sprawdź czy masz przyjazne linki
A co mi zależy, zacznę od przyjaznych linków. Jak wiesz pozycjonując swoją stronę internetową określić musisz listę słów kluczowych, na które ma być ona pozycjonowana. Słowa te musisz zamieszczać w treści na stronie, a także w innych miejscach, między innymi w adresach URL. Jeśli zatem oferujesz ludziom mycie okien, to zadbaj o to, aby adres podstrony z tą ofertą wyglądał następująco: adresstrony.pl/mycie-okien, a nie adresstrony.pl/?id=5. Google zwraca uwagę na występowanie słów kluczowych na stronie, wytłuszcza je w wynikach wyszukiwania i uwierz, że zależeć powinno Ci na tym, aby występowały one też w adresach URL, zatem jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to już teraz zoptymalizuj strukturę URLi na swojej stronie!
Zoptymalizuj treść na stronie
Tak, tak, doskonale wiem, że większość ludzi jest wzrokowcami. Google jednak do nich nie należy i poza tym, że chcesz, aby Twoja strona wpadała w oczy internautów, to musisz też zadbać o to, aby wpadła w oko wyszukiwarce. Postaraj się zatem, aby na Twojej stronie internetowej znajdowała się unikalna treść i aby było jej dostatecznie dużo. Mowa tu o przynajmniej 2000 znaków na jednej podstronie, o ile oczywiście temat pozwala na tak szeroki opis. Jeśli masz sklep internetowy, to nie kopiuj opisów przedmiotów od producenta, ale po prostu napisz swoje. Zajmie Ci to więcej czasu, ale w przyszłości przyniesie wymierne korzyści. Bowiem optymalizacja treści na stronie internetowej jest niezwykle istotna.
Zwróć uwagę na nagłówki Hx i znaczniki strong
Optymalizując swoją stronę internetową musisz szczególną uwagę zwrócić na to, aby wykorzystać na niej nagłówki Hx i znaczniki strong. Są one o tyle ważne, że sygnalizują wyszukiwarce o czym jest dana strona i co jest w niej najważniejsze. Nie zapomnij z nich zatem skorzystać i pamiętaj, aby znacznik H1 wykorzystywać tylko raz. Nie przeginaj również z nadmiernych korzystaniem ze strongów, ponieważ to zaburzy naturalność strony i Google przestanie na to reagować.
Zoptymalizuj znaczniki meta
Jeśli masz już treść na swojej stronie internetowej, a struktura URLi nie wzbudza wątpliwości, to zajmij się teraz przygotowaniem znaczników meta na swoje strony. Mowa tu o Description i Title. Tytuł strony powinien mieć długość do około 55 znaków, natomiast jej opis do 145. Wtedy na pewno wyświetlą się one w wyszukiwarce w całości. Dodatkowo zwróć uwagę, aby zamieścić w nich słowa kluczowe, a także wezwanie do działania, które zachęci internautę do kliknięcia w Twój właśnie link.
Zadbaj o linkowanie wewnętrzne
Nie bój się korzystać z linkowania wewnętrznego w swoim serwisie internetowym. Jego zastosowanie sprawi, że roboty wyszukiwarki sprawniej poruszać będą się po stronie zwracając dodatkowo uwagę na to, że sam wewnątrz strony pozycjonujesz pewne frazy. Kwestia jest ważna też z punktu widzenia czytelników, o czym przekonać mogłeś się czytając wcześniejszą część tego wpisu.
Nie chcesz sam optymalizować? Zleć to ekspertom!
Jeśli nie chcesz dłużej zastanawiać się nad tym jak zoptymalizować stronę internetową, to pozwól na to, aby zajął się tym specjalista. Z chęcią przyjrzę się Twojej stronie internetowej i zaproponuję wykonanie szeregu działań, dzięki którym wskoczy ona na wyższe pozycje w wyszukiwarce internetowej!