Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner. Czy to ma sens?

Pewnie nie pamiętasz, że jakiś czas temu przyznałem się tutaj do tego, że po raz pierwszy kupiłem coś na raty? No to Ci o tym przypominam, w wolnej chwili możesz sobie na ten post zerknąć.

Dziś chcę zapoznać Cię ze sprzętem, który przekonał mnie do tego, aby po raz pierwszy skorzystać z takiej możliwości robienia zakupów. Poznaj naszego Mariana, tfu, poznaj odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, którego Kasia nazwała Marianem.

Dlaczego postanowiłem kupić odkurzacz Xiaomi?

Przy małych dzieciach, które leżą na ziemi, pełzają, raczkują i liżą podłogę nie można sobie pozwolić na to, aby był na niej zbyt przerażający syf. A niestety przy takim psie, jakiego mamy w naszym mieszkaniu, jest o to bardzo łatwo. Welwet, jak każdy długowłosy owczarek niemiecki, gubi bardzo dużo sierści. Można ją znaleźć wszędzie: na środku pokoju, w rogu pokoju, pod krzesłem, przy listwach podłogowych, wszędzie. Trzeba odkurzać codziennie, nie ma innej opcji, o ile rzecz jasna chce się mieć względną czystość.

Już przy pierwszym dziecku z trudem odnajdywaliśmy czas i siły na to, aby każdego dnia wziąć do ręki odkurzacz i przelecieć nim całe mieszkanie. Przed narodzinami Ani wiedziałem, że w przyszłości będzie o to bardzo trudno. Dlatego postanowiłem ulżyć Kasi i sobie, kupując właśnie odkurzacz Xiaomi Mi Robot Cleaner. Wybrałem akurat ten produkt, bo lubię markę Xiaomi i wiem, że robią dobre rzeczy. Spodziewałem się więc, że ich odkurzacz również spełni moje oczekiwania.

Ile kosztuje Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner?

Ja, kupując ten sprzęt w lutym 2018 roku, zapłaciłem za niego 1249zł. Obecnie, zerkając na allegro widzę, że można kupić go w podobnej kwocie. W międzyczasie widziałem promocje, w ramach których cena tego odkurzacza spadała do okolic 1100zł. Odkurzacze te można kupić jeszcze taniej, decydując się na sprowadzenie ich bezpośrednio z Chin. Ja postępując nieco ostrożniej wybrałem opcję zakupu od polskiej firmy, która sama sprowadza sprzęt z Chin, ale ma w Polsce swój serwis i oferuje ewentualne naprawy gwarancyjne właśnie w swoim serwisie.

Jak działa Xiaomi Mi Robot?

Jeśli miałbym odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem, to postawiłbym na wyraz: REWELACYJNIE. Odkurzacz Xiaomi jest naprawdę skuteczny, radzi sobie z różnego typu brudem, bez problemu czyści dywany, kafelki, panele, bardzo skutecznie wciąga okruszki. Wchodzi prawie w każdy zakamarek. Zobacz sam.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że nasz tradycyjny odkurzacz Zelmera wyposażony jest w turboszczotkę służącą do czyszczenia dywanów. Kiedyś myślałem, że ta turboszczotka to coś genialnego, ale teraz widzę, że odkurzacz Xiaomi w niczym jej nie ustępuje.

Odkurzacz można uruchomić „z palca” wciskając znajdujący się na nim przycisk, można też uruchomić go przez aplikację zainstalowaną na telefonie, o ile rzecz jasna podepnie się go wcześniej do internetu i połączy ze swoim telefonem.

Jeśli chodzi o wytrzymałość odkurzacza, to też muszę go pochwalić. Pracuje u nas codziennie od nieco ponad 7 miesięcy. Ma trudne warunki pracy, a dalej skutecznie sprząta. Wiem jednak, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym trzeba będzie zamówić do niego wymienne elementy, nie są to jednak jakieś przerażające koszty: komplet szczotek i filtrów zamówić można za jakieś 120zł.

Czy radzi sobie z psią sierścią?

Radzi sobie i to bardzo dobrze! Sądziłem, że przy tej ilości sierści, jaką zostawia po sobie Welwet, odkurzacz wymięknie, ale zaskoczył mnie i dobrze sobie radzi. O dziwo, pomimo swojego okrągłego kształtu, nie zostawia sierści nawet w narożnikach pokojów, po prostu jest mądrze zaprojektowany.

Wiadomo, że odkurzacz nie wejdzie pod kanapę, komodę i sam nie podniesie stołu, ale tam gdzie ma dostęp, to wjedzie i skutecznie posprząta, nie tylko sierść psa, ale też inne śmieci.

siersc odkurzona przez xiaomi mi robotCzy poleciłbym Ci ten odkurzacz?

Zdecydowanie tak. To tak na szybko. A żeby uzasadnić, to powiem Ci tak:

  • odkurzacz doskonale się u nas sprawdził
  • odkurza codziennie, odciążając mnie i moją żonę (głównie ją)
  • w mieszkaniu mamy zdecydowanie czyściej, niż wcześniej
  • odkurzacz świetnie radzi sobie w trudnych warunkach (sierść psa)
  • Xiaomi Mi Robot skutecznie odkurza: panele, dywany, kafle, a nawet psie legowisko
  • świetną opcją jest możliwość uruchamiania odkurzacza zdalnie, często z tego korzystamy wyjeżdżając na 2-3 dni do rodziców. Fajnie wrócić do mieszkania godzinkę po odkurzaniu 😉

 

 

Top content