Przepis na pączki, które pójdą w cycki

Uwielbiasz pączki, ale boisz się je przygotowywać z uwagi na lęk przed przybraniem dodatkowej masy ciała? A może kochasz pączki, ale nie znasz dobrego przepisu? Mam dziś dla Ciebie dobrą wiadomość. Po wielogodzinnej debacie z żoną udało mi się przekonać ją do tego, aby światło dzienne ujrzał stary przepis na pączki, z którego korzystała jej mama, babka, prababka i jej sąsiadka. Przepis jest zarąbisty, a do tego prosty. Ale nie to jest najważniejsze. Bo pączki idą w cycki, kobietom. A facetom w bicepsy. Lepszych nie znasz.

przepis na paczki, od ktorych rosna cycki

Marny ze mnie kucharz, więc nad przygotowaniem tego przepisu na domowe pączki czuwała moja małżonka. Masz więc pewność, że wszystko się tu zgadza. Zanim kupisz sobie stanik na większe piersi zerknij na to, jakie składniki będą potrzebne Ci do zrobienia magicznych pączków.

Składniki

  • 0.5kg mąki najlepiej poznańskiej albo wrocławskiej pszennej + mąka do podsypywania
  • 50 gram drożdży
  • 3 jajka
  • 2 żółtka
  • 3/4 szklanki cukru + 1/2 łyżeczki
  • 1/3 kostki margaryny
  • 1 łyżka spirytusu
  • 1 szklanka mleka + 1/4 szklanki mleka
  • 4 kostki smalcu
  • powidła śliwkowe – 1 słoiczek

Jest tego całkiem sporo. Wiem, że moi czytelnicy są mądrzejsi ode mnie, ale i tak to powiem: 3 jajka, czyli trzy żółtka i trzy białka, bez skorupek. 2 żółtka, to znaczy dwa dodatkowe żółtka, bez białka i bez skorupek.  Reszta jest dość jasna.

Przejdźmy zatem do procesu przygotowania pączków, które ucieszą każdego.

Jak upiec pączki?

Wiesz co, starałem się przygotować ten przepis w sposób prosty, w takich żołnierskich słowach, ale gdzieniegdzie mogło mnie ponieść. Wszystko przez to, że na samą myśl o tych pączkach czuję się jak w niebie, nie dziwota więc, że fantazja mnie ponosi.

 

1. Rozkruszone drożdże włożyć do garnuszka

2. Dosypujemy do nich 1/2 łyżeczki cukru

3. Zalewamy to 1/4 szklanki mleka

4. Całość stawiamy na maluteńkim gazie, mieszamy aż do rozpuszczenia się drożdży. Nie dopuszczamy do wrzenia. Mleka ma być ciepłe, drożdże mają się rozpuścić, kończymy podgrzewanie

5. Zostawiamy to aż drożdże wyrosną

6. Rozpuszczamy margarynę

7. Bierzemy miskę, wsypujemy do niej mąkę, dodajemy 3 jajka, 2 żółtka, 3/4 szklanki cukru, szklankę mleka, łyżkę spirytusu, przestudzoną rozpuszczoną wcześniej margarynę i wyrośnięte drożdże.

8. Zagniatamy ciasto

9. Formujemy z niego kulę i zostawiamy w misie

10. Przykrywamy miskę z ciastem czystą, bawełnianym lub lnianym ręcznikiem kuchennym, zostawiamy na 2 godziny do wyrośnięcia (ciasta, nie cycków)

11. Po upływie dwóch godzin rozkładamy ciasto na wysypanym wcześniej mąką blacie (jeżeli ciasto jest zbyt kleiste, zbyt luźne, dodać jeszcze trochę mąki i zagnieść). Ciasto nie powinno kleić się do blatu

12. Przy pomocy szklanki/szklanki do drinków wycinamy z ciasta koła

13. Na każde koło nakładamy niepełną łyżeczkę powideł

14. W rondlu/głębokiej patelni rozpuszczamy trzy kostki smalcu (tak, trzy)

15. Wycięte ciasto z marmoladą zlepiamy tak, aby kształtem swym przypominały pączki, powinno się to łatwo skleić

16. Pączki wrzucamy na rozpuszczony, rozgrzany smalec, partiami. Tak, aby się nie dotykały. I smażymy, około 4-5 minut z każdej strony, pilnując, żeby smalec nie zaczął się palić (dymić)

17. Pączki też nie powinny się palić

18. Usmażone pączki kładziemy na talerzu wyłożonym ręcznikiem papierowym, a następnie obtaczamy w cukrze /obsypujemy cukrem pudrem/dekorujemy lukrem. Wedle uznania.

19. Czekamy aż stygną. UWAGA, BĘDZIE CIĘŻKO

20. Jemy i patrzymy jak cycki nam rosną (lub naszym ukochanym kobietom)

Proszę, wyszło mi 20 prostych kroków do zrobienia pysznych domowych pączków. Polecam przejść każdy z nich.

Wierz mi, że prowadzą do nieba, w którym wszyscy faceci mają mięśnie jak ze stali, a kobiety szczupłe biodra, wąską talię, smukłe uda i cycki jak doniczki.

Drożdże na pączki

Robimy pączki

przygotowanie ciasta

 

ciasto na paczki

ciasto drozdzowe na paczki

jak zrobic paczki

ciasto paczki

beda pyszne paczki

duzo domowych paczkow

smazymy paczki

smazenie paczkow

paczki na patelni

Przepis na pączki, które pójdą w cycki

Top content