Sprawdzony sposób na odkładanie pieniędzy – moja opinia o mSaver

Sporo piszę na temat oszczędzania pieniędzy i efektywnego ich pomnażania, ale w tym wpisie postaram się Wam pokazać jak można oszczędzać pieniądze w zasadzie nic nie robiąc. Tak, serio. Pewnie wydaje Wam się to dziwne, no spokojnie, mi też nie wydaje się to zbyt normalne, ale naprawdę istnieje taka możliwość. Według mnie jest to naprawdę dobry sposób na oszczędzanie, ponieważ w zasadzie się tego nie odczuwa, a potem po jakimś czasie budzicie i się patrzycie na swojego konto, a tam proszę bardzo pieniądze znikąd. Dlatego w tym wpisie pokaże Wam czym jest mSaver i dlaczego korzystanie z niego to dobry pomysł oraz oczywiście wymienię kilka wad, ale to za chwilę.

Czym jest mSaver?

mSaver to zapewne jak większość się domyśla coś związanego z oszczędzaniem i coś od mBanku. Bardzo dobrze, jednak czym to się wyróżnia? A no tym, że pomaga to Wam w oszczędzaniu pieniędzy, ponieważ systematycznie oszczędza się małe kwoty i pomija przy tym Wasz udział, a oszczędności nalicza się wszystkich dokonywanych transakcjach i w sposób bez obsługowy są one powiększane. W zasadzie nic nie musisz robić, a pieniądze się namnażają. Dobry pomysł, nie uważasz? Bo ja uważam, że świetny, jednak jak można nic nie robić i oszczędzać? Wystarczy, że płacisz kartami, dokonujesz przelewów czy też wypłacasz gotówkę ze swojego bankomatu. To Ty naprawdę decydujesz w jaki sposób naliczane są tego typu oszczędności, które z czasem mogą urosnąć do kolosalnych wręcz rozmiarów.

Potencjalnymi odbiorcami tej usługi są osoby, które nie potrafią za bardzo oszczędzać, więc w sumie dla prawie każdego, jednak ja osobiście uważam, że te osoby, które oszczędzają również będą w stanie na tym zyskać, ponieważ im więcej oszczędności tym lepiej. Dlatego nawet jeżeli jesteś osobą, która potrafi oszczędzać pieniądze i w zasadzie wydaje Ci się, że nie potrzebujesz tego typu pomocy to pomyśl czy może nie warto chociażby spróbować?

Sposoby funkcjonowania mSaver

Tak jak wcześniej mogliście zobaczyć możliwości co do oszczędzania przy mSaver jest naprawdę sporo, można tutaj wybrać sposób, który będzie dla Was jak najbardziej wygodny i będzie odzwierciedlał Wasze realne potrzeby. mBank oferuje WAm kilka możliwości i są to:

  • Zaokrąglanie wydanych sum do pełnych dziesiątek
  • Odpowiedni procent, od 1 do 15, podczas każdej transakcji
  • Stała kwota, która jest odliczana automatycznie po dokonanych przez Ciebie transakcjach, możesz zdecydować
  • się na kwotę od 3 do 10 złotych
  • Bonusowe stałe pieniądze, które będą wpływały na rachunek mSaver raz na każdy miesiąc

W rzeczywistości sprowadza się to w zasadzie do bardzo banalnych procedur, ponieważ dokonujesz jakąkolwiek transakcję bezgotówkową, czy to płacisz kartą, robisz przelew itd. i w takiej o to sytuacji bank wtedy pobiera jedną z wyżej wymienionych kwot i przelewa na Wasze specjalne konto oszczędnościowe, które zostało do tego utworzone. Bardzo ważne jest to, że to wszystko funkcjonuje absolutnie bez Waszej ingerencji, według mnie jest to naprawdę wielki plus tego, ponieważ można oszczędzać, nie odczuwać tego i być później naprawdę mile zaskoczonym.

Osobiście przetestowałem kilka możliwości i ostatecznie zdecydowałem się na wybór jednej, która w mojej osobistej opinii w tym wszystkim była najlepsza, ponieważ pozwalała mi na systematyczne oszczędzanie, całkiem fajnych sum pieniędzy, a przy tym nie odczuwałem tego zbytnio. Osobiście wydaje mi się najlepszym wyborem zaokrąglanie kwot do pełnych 10, a przy tym systematyczne wpłaty 200 złotych, a ta kwota pieniędzy również jest pobierana w sposób automatyczny i przelewana jest później na rachunek oszczędności mSaver.

Kolejną istotną kwestia według mnie jest fakt, że taki mSaver nie będzie wymagał od Was w zasadzie żadnego zobowiązania i przy tym nie wygenerują się żadnego zobowiązania z Waszej strony i nie będzie również dodatkowych opłat. Ponadto trzeba wspomnieć, że konto oszczędnościowe jest całkowicie bezpłatne, przelewy również, wypłata też, a ponadto nikt Was tutaj nie trzyma na siłę i możecie 5 minut po założeniu po prostu zrezygnować z tego, albo też zmienić jego właściwości, chociażby stwierdzając, że stała kwota miesięczna jest za mała, wiec chcecie ją podwyższyć. Jak dla mnie jest to naprawdę sporą zaletą tego programu, że naprawdę skupia się na potrzebach klienta, a nie na tym co by zrobić, żeby wyrwać z nas jak najwięcej pieniędzy. Oczywiście ma on pewne wady, a w sumie jedną, ale mimo wszystko i tak jest to program warty uwagi, a jaka to wada? O tym niżej.

Wada mSaver

Jak dla mnie mSaver jest naprawdę bardzo dobrym sposobem, dzięki któremu można zaoszczędzić mniejsze, albo też większe kwoty, ponieważ wszystko ma miejsce bez żadnej ingerencji z mojej strony. Idę do sklepu robię zakupy, coś tam mi „ściąga się” z karty, wpływa na rachunek oszczędnościowy, nie sprawdzam tego, nie patrzę na to, nie myślę w ogóle o tym. Wracam do domu, zachowuje się tak jakby nigdy nic, a pod koniec miesiąca patrze i o! Zaoszczędziłem pieniądze. Naprawdę jest to fajne uczucie, dlatego też uważam, że mSaver to świetna decyzja dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zaczęli oszczędzać, albo dla tych, którzy oszczędzają, ale ciągle lubią sobie powydawać nieco pieniędzy. Mi świetnie się z tego korzysta i myślę, że każdej osobie, które tylko spróbuje również świetnie będzie się z tego korzystało.

Już wiecie, że naprawdę mi się podoba to jak funkcjonuje mSaver, więc przejdę do tej mitycznej wady, a chodzi o to, ze mSaver w porównaniu ze wszystkim rachunkami oszczędnościowymi jakie są chyba ma jedno z najniższych oprocentować z jakimi można się spotkać, ponieważ raptem 1,80%. Ponadto bezpłatny jest jeden przelew miesięcznie, dlatego też nie można sobie dowolnie wybierać pieniędzy, jednak nie uważam tego za wadę, ponieważ tak jest w zasadzie na każdym rachunku oszczędnościowym. Jeżeli zależy Wam zresztą na tym, aby oszczędzać w sposób systematyczny to również zapewne nie będziecie uważać, że jest to wada. Ponadto co do tego niskiego oprocentowania to sam stosuje taką taktykę, że po jednym miesiącu przelewam pieniądze na inny rachunek oszczędnościowy, wymaga to ode mnie nieco pracy, ale mimo wszystko i tak jest to korzystne.

Top content