Banki coraz częściej kuszą lokatami z prezentami i premiami

Niewątpliwym jest faktem to, że coraz więcej banków decyduje się na to, aby wypuszczać oferty, które są naprawdę bardzo opłacalne dla klientów. Lokaty to produkt, który w dzisiejszych czasach często zaczyna pełnić rolę wyznacznika tego czy bank jest godny zainteresowania, czy też nie. Dawniej tego typu wyznacznikiem były konta, jednak dzisiaj rzadko gdzie można znaleźć płatne konto. W wielu przypadkach można otrzymać nawet bezpłatną kartę płatniczą. Większość banków oferuje je, w zamian za dokonanie płatności na określoną sumę. Zasadniczo jest to suma tak niska, że nie sprawia już nikomu problemów. Zaś lokaty, które można znaleźć aktualnie na rynku są naprawdę bardzo zróżnicowane i ciagle można natknąć się na ofertę, która nie będzie zbyt pociągająca. Dlatego jest to ciągle pole do popisu dla banków, które chcą poprawić swój wizerunek i zyskać nowych klientów.

Jakie banki rozdają bonusy?

Aktualnie nieco szał związany z przyznawaniem bonusów trochę się uspokoił, jednak nadal wiele banków oferuje świetne promocje, dzięki któym można zyskać naprawdę sporo dodatkowych profitów i to pod różnymi postaciami. Zapewne większość czytelników pamięta jak wyglądał wrzesień, kiedy to Idea Bank, wraz z Meritum Bankiem wypuściły świetne oferty, na których można było zgarnąć bonusy w wysokości kolejno 50 i 60 złotych za samo założenie lokaty.(w przypadku Meritum trzeba było założyć również konto, ale proste konto w Meritum to jedno z lepszych kont na rynku) Warto zwrócić uwagę, że obie lokaty były najlepszymi lokatami na rynku. Lokata Happy w Idea Bank oferuje 5% na okres 3 miesięcy, przy minimalnym depozycie tysiąca złotych i maksymalnym 10 tysięcy złotych, zaś lokata na start w Meritum Bank oferuje te same warunki, tylko że trzeba lokata trwa 2 miesiące i do tego trzeba złożyć proste konto. Mimo tego, że i tak były to lokaty bardzo popularne to banki zdecydowały się podnieść jeszcze poprzeczke i wyjść z jeszcze lepszą ofertą, zostawiając daleko w tyle swoich rywali. Na szczęście po wielkim boomie inni również postanowili, że wezmą przykład z tych banków i postarają się coś zadziałać na tym polu.

Dodatkowo bardzo często za założenie lokaty dostaje się różnej maści prezenty. W tym przypadku można wspomnieć chociażby o lokacie, którą również oferowała Idea Banka, dzięki czemu za założenie jej można było zyskać prezent w postaci tabletu Samsung Galaxy Tab 3 Lite, albo Philip Amio. Tego typu ofert z tabletami jest naprawdę bardzo dużo. Banki zdecydowanie umiłowały sobie tablet jako prezent, który rozdają swoim klientom.

Ostatnio na rynku lokat znowu zrobiło się niemałe poruszenie, mimo że nie jest to bank to jednak warto się temu przyjrzeć, ponieważ Centrum Finansów Aviva zaczęło nieźle mieszać. Na samym początku wypuścili ofertę lokaty, dzięki której można było ulokować na 5,5%, przy okresie 3 miesięczny kwotę od 2 do 20 tysięcy złotych. Zaś teraz Aviva wyszła z ofertą, dzięki której można zgarnąć 50 złotych za założenie lokaty, którą można w każdym momencie zerwać, nie tracąc przy tym żadnych odsetek. Kolejną ciekawą ofertą, która została wypuszczona ponownie przez Idea Bank jest kolejny bonus za założenie lokaty Happy, tym razem jest to 120 złotych, które można wykorzystać w serwisie groupon.pl.

Dlaczego banki oferuję takie promocje?

Wiele osób może zapewne zastanawiać się dlaczego banki rozdają tyle ofert. Oczywistym jest fakt, że robią to dlatego, żeby zyskać jak największe grono nowych klientów. Warto zwrócić uwagę, że większość ofert z premiami i prezentami jest dostępna tylko i wyłącznie dla nowych klientów banku. Ponadto promocje najczesciej dotyczą tzw. flagowych produktów banku. Banki starają się kusić swoimi ofertami nowych kientów, z nadzieją, że Ci później skorzystają z innych ofert. Nawet jeśli tego nie zrobią to sam fakt, że nowy klient, ulokował nowe środki w banku jest powodem, dzięki któremu bank jest zadowolony. Bank, który obraca tak wielkimi sumami pieniędzy może pozwolić sobie od czasu do czasu, aby rozdać jakiś produkt, czy bonus, ponieważ nie są to dla niego zbyt wielkie straty.
>>RANKING NAJLEPSZYCH LOKAT 2017<<

Top content