Jaki wybrać park rozrywki dla dzieci w Polsce? Najlepsze propozycje dla rodzin!

W Polsce możemy znaleźć wiele niezwykle fascynujących parków rozrywki, są to wyjątkowe atrakcje dla dzieci i potrafią także zaoferować interesujące propozycje dla rodziców i opiekunów. Wyjeżdżając z dzieckiem do jednego z nich, warto poznać wcześniej sposoby na spędzenie tam wolnego czasu, aby cały dzień był pełen niesamowitej zabawy. W tym artykule pomożemy Ci wybrać najciekawszy rodzinny park rozrywki.

Park rozrywki dla dzieci – parki rozrywki dla najmłodszych

Dla rodzin z dziećmi doskonałym wyborem będzie zlokalizowana w centralnej Polsce Mandoria https://mandoria.com/. Jest to jeden z największych parków rozrywki, który jest w całości zabudowany. Zachwyca interesującą renesansową tematyką i dzieci znajdą tutaj ogrom atrakcji. Cieszy się on dużą popularnością, chociaż nie znajdziemy tutaj wielkich rollercoasterów. Niezwykle różnorodne karuzele będą atrakcją zarówno dla małych chłopców, jak i dziewczynek i pozwolą bawić się wraz z rodzicami, którzy zawsze mogą być przy swoich pociechach. Place zabaw, które świetnie wpasowują się w wystrój parku rozrywki, są zaprojektowane dla małych dzieci i dla tych większych. Miasto przygód to szereg atrakcji dla całej rodziny, a sam park rozrywki jest największym zadaszonym tego typu miejscem w Polce, dzięki czemu warto odwiedzić go niezależnie od pory roku.

Park rozrywki Julinek jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają cyrk i jest umiejscowiony 30 km od Warszawy. Na terenie znajduje się największy na Mazowszu park linowy, w którym można skorzystać z 7 różnorodnych i ciekawych tras. Co więcej, niesamowite atrakcje, takie jak tor do wyścigów z ekologicznymi samochodami sprawią, że czas spędzony w Julinku będzie pełny pozytywnych wrażeń. W parku rozrywki znajduje się także wystawa sztuki cyrkowej oraz cyrkowa strefa animacji. Znajdziemy tu także takie atrakcje dla dzieci jak kraina dmuchańców i otwarty w wakacje 2022 ogromny park wodny na otwartej przestrzeni, w którym znajdziemy zjeżdżalnie i baseny dla całej rodziny.

Jedne z najciekawszych parków rozrywki, które łączą edukację z zabawą

Parki rozrywki oferują bardzo wiele innowacyjnych sposobów na spędzenie czasu z dziećmi, dzięki czemu jeden dzień może być pełen niesamowitych atrakcji. Park rozrywki dla dzieci Farma Iluzji jest umiejscowiona 85 kilometrów od Warszawy. Wśród wielu atrakcji dla dzieci znajdziemy tutaj tunel zapomnienia i wiele innych intrygujących miejsc, takich jak studnia nieskończoności, lewitujący kran, czy zakręcony dom to wszystko to wspaniały pokaz iluzji, który zachwyci zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów. Co więcej, w parku rozrywki znajduje się zadaszony duży plac zabaw, w którym znajdziemy siatki, konstrukcje wspinaczkowe i ogromny basen z kolorowymi kulkami. Farma Iluzji zachwyca swoim edukacyjno-rozrywkowym charakterem i wieloma różnorodnymi atrakcjami.

Park dinozaurów, czyli JuraPark Bałtów to ogromny park rozrywki dla dzieci, w którym znajdziemy park miniatur, mini zoo, prehistoryczne oceanarium i wesołe miasteczko. Różnorodne atrakcje, które w tym miejscu znajdziemy, sprawiają, że przez cały dzień dobrze się tutaj bawią zarówno starsze dzieci, jak i te najmłodsze. Bałtowski kompleks turystyczny to idealne miejsce do zabawy w JuraParku i poznania historii dinozaurów, a także do poznania naszej historii w parku nauki i ewolucji człowieka. Tunel czasu pozwoli nam się zapoznać z minionymi wiekami poprzez przejazd kolejką, więc ta i wiele innych atrakcji świetnie łączą edukację z rozrywką.

Pozytywne szaleństwo w parku rozrywki – zjeżdzalnie i rollercoastery!

Park rozrywki dla dzieci może mieć wiele różnych oblicz, dlatego warto oprócz innowacyjnych parków edukacyjno-rozrywkowych poznać również te, w których znajdują się najbardziej emocjonujące kolejki górskie.

Niezwykłe miejsce dla dzieci z całej polski to śląskie wesołe miasteczko, czyli Legendia, która powstała już w 1959 roku. Jest to najstarszy park rozrywki w Polsce, który cały czas dynamicznie się rozwija, więc nie zabraknie tutaj atrakcji dla najmłodszych w każdym wieku oraz dla ich rodziców. Różnorodne strefy tematyczne pozwolą na zabawę na wiele różnych sposobów.

Park rozrywki dla dzieci i nie tylko może poszczycić się wieloma atrakcjami, które zapewnią doskonałą rozrywkę dla różnych grup wiekowych. Legendia ma przygotowane dla gości najbardziej znane i lubiane karuzele takie jak diabelski młyn, czy latające samoloty. Dla fanów ekstremalnej rozrywki można tu znaleźć pierwszą w Polsce kolejkę górską, która można przejechać do góry nogami oraz nagrodzoną tytułem Best Coaster 2017 kolejkę Lech Coaster.

Niezwykle ciekawe miejsce i bardzo popularne w Polsce oraz w Europie, to utrzymana w zachodnim stylu Energylandia, która znajduje się w Zatorze, który jest zlokalizowany niedaleko Krakowa i aglomeracji śląskiej, dzięki czemu bardzo łatwo można tutaj dojechać. W cenie biletu wstępu mamy do dyspozycji aż 6 różnych stref tematycznych, dzięki czemu to nie tylko park rozrywki dla dzieci, ale również dla osób, które uwielbiają bawić się na ekstremalnych kolejkach górskich. Ponadto znajdziemy tutaj również miejsce dla całych rodzin oraz unikalne atrakcje wodne w Water Park i Tropical Fun.

Ponad sto atrakcji na terenie Energylandii sprawia, że w pełni wykorzystamy cały dzień spędzony na jej terenie. Kilka scen widowiskowych, gdzie odbywają się małe teatrzyki dla dzieci oraz musicale dla rodzin, a w strefie Extreme pokazy kaskaderskie sprawiają, że nie tylko fani kolejek górski będą zachwyceni wejściem do jednego z największych w Polsce parków rozrywki.

Top content