Jakie zabawki dla dwulatka?

Zabawki dla dwuletniej dziewczynki z pewnością nie wyglądają tak samo jak te przeznaczone dla niemowlaków. Wszelkie grzechotki i chodziki odchodzą w niepamięć, a na ich miejscu pojawiają się znacznie ciekawsze gadżety. Na poszczególnych etapach życia dziecka zmieniają się potrzeby i zainteresowania, dlatego też nie każde zabawki będą odpowiednie. Bardzo ważne jest to, aby były one dostosowane do wieku pociechy i jej indywidualnych możliwości. Na próżno kupować dziecko coś, czym nie będzie umiało się bawić i szybko znudzi się nowym upominkiem. Co zatem sprawdzi się jako zabawka dla dwuletniego chłopca i dziewczynki?

Zabawki dla dwulatka, które bawią i uczą

Zadaniem zabawki jest oczywiście przede wszystkim umilić dziecku czas i zająć go, jednakże powinna ona również uczyć, wspierając jego rozwój intelektualny i ruchowy. Podczas kupowania zabawek dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę m.in. na jej wiek. Powinny one być dostosowane do przedziału wiekowego, w jakim się właśnie znajduje, czyli odpowiadać potrzebom dwuletnich urwisów. Dzieci, które ukończyły drugi rok życia, potrafią już siadać na krześle, biegać i skakać, układać małe przedmioty i tworzyć z nich wieże, odkładać przedmioty na swoje miejsce, samodzielnie jeść i pić, rysować kółka i kreski oraz wymawiać zdania składające się z dwóch czy trzech słów.

Na jakie zatem zabawki warto postawić w ich przypadku? Z całą pewnością sprawdzą się zabawki rozwijające kreatywność w postaci kredek, flamastrów, plasteliny, modeliny, farbek do malowania i kolorowego papieru. Świetnym wyborem będą także zabawki stymulujące ruchy manualne, czyli przeróżne zestawy klocków, pojemników o różnych kształtach i tablice z koralikami do przesuwania. Strzałem w dziesiątkę będą też duże puzzle, które rozwijają wyobraźnię. Jak najbardziej warto zainwestować w zabawki rozwijające muzyczne zdolności pociechy, czyli wszelkiego typu instrumenty (małe organki, flet, cymbałki czy bębenki. Chodzi tutaj przede wszystkim o zabawki z przyciskami, które wydają dźwięki.

Są one źródłem wspaniałej zabawy. Oczywiście podczas kupowania zabawek dla dwulatka należy wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. Zabawki nie powinny mieć ostrych krawędzi, małych guzików czy też twardych i wystających elementów.

Edukacyjne zabawki dla dwulatka

Jeśli chodzi o zabawki dla dwulatków, to najlepiej sprawdzają się te edukacyjne. Chodzi o to, aby zabawka nie tylko bawiła, ale także uczyła i wspierała koordynację ruchową oraz rozwój pociechy. Dwuletnia dziewczynka z pewnością ucieszy się z otrzymania lalki, domku czy wózka dla lalek, puzzli, układanek logicznych, mini instrumentu muzycznego, namiotu/tipi, zestawu kreatywnego czy też zestawu małej ogrodniczki/księżniczki/kucharki. Z kolei dla chłopca sprawdzą się klocki, rowerek, samochód z pedałami, mini hulajnoga, układanki, mini-kręgle, książeczki, zestawy małego detektywa/mechanika/lekarza oraz zabawki do malowania, rysowania i pieczętowania.

Inne pomysły na zabawki dla dwulatka

Co jeszcze będzie dobrym wyborem? Jeśli chcemy kupić zabawkę dla dwulatka, to jak najbardziej nadadzą się: magnetofon z nagraniami dla dzieci, pojazdy dla chłopców, foremki, nietłukące się lusterka, gąbki, systemy do budowania, wywrotki, huśtawki, zjeżdżalnie, piłki, zabawki do pchania i ciągnięcia czy też pluszowe zwierzęta.

Artykuł przygotowany przy współpracy z czytelniczką, która zechciała podzielić się tu swoimi przemyśleniami

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Top content