Jeden powód, dla którego warto jeździć z dziećmi na wakacje

Nie tak dawno pisałem na blogu o tym, że zastanawiam się nad tym czy i gdzie jechać z dziećmi na wakacje. Myślałem nad tym czy taki wyjazd ma sens, zastanawiałem się, gdzie najlepiej się wybrać.

Tymczasem to wszystko nie ma znaczenia.

To wszystko jest na drugim planie. Jeste bowiem jeden niezwykle istotny powód, dla którego warto jeździć z dziećmi na wakacje. Przebija on wszystkie za i przeciw.

Mowa tu o czasie.

Nie o czasie upływającym, nie o czasie szybko mijającym, nie o czasie przyszłym.

Mowa o czasie, który w czasie wakacji spędza się z dzieckiem.

Na podstawie mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tylko i wyłącznie wyjeżdżając na wakacje ma się szansę na to, aby 100% swojego czasu poświęcić dziecku. To na wakacjach jest się z dzieckiem 24 godziny na dobę, to na wakacjach można obserwować jak zasypia, budzi się, grymasi, bawi się, zwiedza okolicę, podnosi szyszki, zjada coś znalezionego na ulicy czy błagalnie krzyczy w restauracji, aby kelner w końcu dał mu ciasto.

To na wakacjach dziecko widzi, że rodzic nie jest zaabsorbowany codziennością, czyli: sprzątaniem, zakupami, płaceniem rachunków, wyrzucaniem śmieci, pracowaniem przed komputerem, rozmowami z klientami, trzepaniem dywanu, przygotowywaniem jedzenia itd.

To na wakacjach nie ma żadnych rozpraszaczy.

Podziwiam rodziców, którzy maksimum swojej uwagi potrafią dać dziecku w domu. Ja, po naszym pierwszym wspólnym wyjeździe widzę, że dotychczas tylko wydawało mi się, że to robię.

Dlatego też w swoim życiu będę się starał wyjeżdżać z całą rodziną jak najczęściej. O ile finanse na to pozwolą.

Tobie też to polecam, zwłaszcza jeśli zastanawiasz się nad Waszymi pierwszymi wspólnymi wakacjami. Nie zastanawiaj się.

Jedź.

Będzie fantastycznie.

I dla Ciebie, i dla Twojej drugiej połówki, i dla Twoich dzieci.

Top content