O czym należy pamiętać, zamawiając nasiona przez Internet?

Jedną z opcji na zakup nasion jest droga online. Coraz więcej sklepów i hurtowni ogrodniczych udostępniło tę możliwość swoim klientom, zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń, kiedy zakupy stacjonarne były po prostu niemożliwe. Jeśli planujesz nową aranżację ogrodu lub po prostu Twój ogród potrzebuje odświeżenia i kilku nowych okazów, ciekawą alternatywą są zakupy internetowe. O czym należy pamiętać, zamawiając nasiona przez Internet?

Zakup nasion to bardzo ważny etap. Kluczowa jest jakość materiału, dlatego należy dołożyć starań, by wybrać sprzedawcę, co do którego masz pewność, że nie sprzeda Ci przysłowiowego kota w worku. Dlaczego? To od jakości nasion w głównej mierze zależy powodzenie uprawy, dlatego dokładnie przyjrzyj się samej ofercie sklepu, ale weź również pod uwagę opinie innych użytkowników. 

Opakowanie nasion

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest sposób sprzedawania nasion i forma opakowania. Najbezpieczniej jest kupować nasiona w oryginalnych opakowaniach producenta, choć w sieci nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy swój zysk opierają na niewiedzy kupujących.

Oryginalne opakowanie zawsze zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego gatunku   – termin wysiewu, sposoby pielęgnacji, warunki uprawy. Ponadto, dostępna jest również precyzyjna gramatura, dzięki czemu masz pewność, że ilość zamawianego towaru odpowiada ilości, którą fizycznie otrzymałeś. Bardzo ważną informacją jest data przydatności do siewu – po upływie tego terminu siła kiełkowania nasion może być dużo mniejsza, a nawet może się zdarzyć, że co najmniej połowa zawartości opakowania nie skiełkuje wcale. Dodatkowo handel nasionami poddany jest ścisłej kontroli fitosanitarnej, dlatego metryczka na opakowaniu zawierać powinna co najmniej numer rejestrowy przedsiębiorstwa, a także numerację partii sprzedawanych nasion (dane potrzebne do kontroli). Brak podstawowych informacji na opakowaniu może być sygnałem ostrzegawczym, który może świadczyć o nieuczciwości sprzedającego lub o nasionach kiepskiej jakości.

Warto również zaznaczyć, że nasiona sprzedawane w opakowaniach zastępczych, mogą nie być nasionami, które zamawiałeś. Kupowanie nasion pozbawionych oryginalnych opakowań sprawdzi się wyłącznie w przypadku zaufanych sprzedawców, co do których masz pewność, że dystrybuują produkty zgodnie z zamówieniem, przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta.

Opinie innych użytkowników

Zakupy przez Internet to bardzo wygodna opcja, która wymaga od klienta jedynie chwili na wybranie produktów i sfinalizowanie transakcji. Towar dostarczany jest prosto do drzwi kupującego. Ma to swoje niewątpliwe plusy, ale może być również źródłem stresu.

Kupując stacjonarnie, klient może sprawdzić towar jeszcze przed zakupem, porozmawiać ze sprzedawcą, uzyskać pomoc podczas wyboru odpowiednich nasion. Takiej możliwości nie ma niestety w przypadku zakupów online. Jak wybrnąć z sytuacji? Jak sprawdzić sprzedawcę, zanim przelejesz środki na jego konto?

Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju fora miłośników ogrodnictwa, którzy chętnie dzielą się opiniami na temat wybranego sprzedawcy. Możesz mieć pewność, że w przypadku nieuczciwego przedsiębiorcy, z całą pewnością pojawią się na jego temat niepochlebne wpisy internautów.

Jeśli chcesz kupować nasiona i rośliny u sprawdzonego i rzetelnego sprzedawcy, koniecznie zapoznaj się z ofertą internetowego sklepu ogrodniczego Florexpol https://florexpol.eu/.

Top content