Prezent dla świeżo upieczonego taty

Jak wiemy, narodziny dziecka to ważny moment dla każdego rodzica. Następuje nagły bum! Maluszek zmienia życie a wręcz przewróci je do góry nogami. W tym okresie zawsze myślimy czym obdarować mamę i tatę małego szkraba aby czuli się wyróżnieni w tym podniosłym okresie. Zazwyczaj na samym początku najbliższa rodzina myśli:” hmm koniecznie musimy odwiedzić noworodka i szczęśliwych rodziców, tylko co to ma być ? Rety jest problem.

Prezent dla świeżo upieczonego taty nie jest oczywisty

O ile prezent dla młodej mamusi przychodzi nam bardzo szybko, chociażby bukiet ładnych kwiatów czy biżuteryjny drobiazg, o tyle prezent dla świeżo upieczonego taty nie jest już taki oczywisty. Głowimy się, bo przecież ważnym jest, aby prezent był trafiony i miło przyjęty. W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów. Począwszy od koszulek z śmiesznymi napisami, różnymi gadżetami związanymi z narodzinami noworodka, skończywszy na alkoholu z dedykacją.

Propozycje prezentów, które oferuje rynek wprawiają o zawrót głowy, więc nie ma co się dziwić, że nie wiadomo co zakupić a wszystko po to aby młody tata poczuł się również doceniony. Gadżety, które są bezsensowne również nie są dobrym pomysłem, po co kupować coś co i tak obdarowany wyrzuci albo wsadzi głęboko w szufladę i tyle go widziano. Najlepiej przeanalizować, co za i przeciw danego prezentu, ale i dostosować prezent dla osobowości taty noworodka. Jeśli jest osobą z dystansem żaden prezent dla niego nie będzie żenujący czy zbyt głupi. Dowcipny gadżet może okazać się świetnym pomysłem, ale pamiętaj, że trzeba naprawdę dobrze przemyśleć jego zakup. Natomiast osoba poważna lepiej, żeby została obdarowana czymś neutralnym i eleganckim. Mając na myśli chociażby metryczkę dla dziecka albo album gdzie można wklejać zdjęcia maluszka. Jak dobrze wiemy fascynacja młodych tatusiów, ale chyba bardziej i mam, nie zna granic. Robią swoim dzieciom mnóstwo fotografii, przechowują wszystkie nawet najdrobniejsze pamiątki.

Wiec nie trzeba się martwić, że rodzice nie wykorzystają takiego prezentu tego typu jak metryczka dla dziecka. Wystarczy ładnie zapakować w opakowanie czy papier i prezent gotowy. Czasem najprostszy prezent jest najlepszy. Liczy się przecież pamieć i gest, że pamiętamy o kimś, a nie markowy prezent za grube pieniądze.

Prezent dostosuj do tego, kim jesteś

Można przeanalizować kwestie prezentów również pod kontem kto prezentuje. Innym prezent najprawdopodobniej dają dziadkowie a znajomi. Przyjaciele zdecydowanie tym bardziej młodzi ludzi mają więcej kreatywnych pomysłów na prezent dla młodego taty noworodka.

Dobrym pomysłem będzie również organizacja przyjęcia dla tatusia. Najprawdopodobniej doceni gest i będzie się cieszył z przyjęcia, gdyż często takie imprezy organizuje się dla mamy dziecka. Będzie to coś innego i pewnie pozytywnie odebranego. Tzn. pępkowe łączy się z dobrą nowiną i oblaniem czymś mocniejszym. W natłoku rzeczy do zrobienia łatwo jest zignorować pomysł pępkowego i całkowicie porzucić jego organizację – nie warto. Przemyślane święto wokół ojcostwa to daje czyste, pozytywne emocje i może być jedną z tych imprez, którą będziesz wspominać latami. W końcu każdy dobry tata musi też umieć się bawić.

Daj świeżo upieczonemu tatusiowi chwilę relaksu

Fantastycznym pomysłem na prezent dla ojca jest również voucher np. do restauracji albo do kina. W pierwszych miesiącach od narodzin cała uwaga rodziców jest zazwyczaj skierowana na dziecko i łatwo w tej sytuacji zapomnieć o małych, osobistych przyjemnościach. Zwykły bon może być świetnym argumentem, by na chwilę ruszyć się z domu i zrelaksować tylko we dwoje. A jeżeli jeszcze zaproponujesz, że na ten moment zaopiekujesz się niemowlęciem, radość będzie podwójna. Przecież młodzi rodzice nie mają czasu w pierwszych miesiącach życia dziecka, zupełnie na nic, więc wspólnie wyjście będzie dla nich czymś wow i z pewnością docenią ten prezent.

Natomiast najgorszym prezentami będą pampersy lub inne rzeczy higieniczne dla dziecka. Upominek ma być dla młodego taty a prezent dla maluszka jest inną kwestią. Trzeba to odróżnić, gdyż nie każdy będzie się dobrze czuł, gdy został obdarowanym czymś, co nawet nie może użyć dla siebie.

Top content