Pamiętaj o dziadostwie

Znasz ten dowcip?

Mały Jasiu ma urodziny i wypatruje przez okno gości.
Nagle mówi do mamy:
– Mamo wujek i ciocia idą!
– Nie mówi się wujek i ciocia tylko wujostwo.
Jasiu wygląda dalej.
– Mamo kuzyn i kuzynka idą!
– Jasiu nie mówi się kuzyn i kuzynka tylko kuzynostwo.
Dzieciak patrzy dalej, zauważył babcię i dziadka i mówi do mamy:
– Mamo dziadostwo idzie.

I tym właśnie dowcipem, który przez niektórych mylnie odebrany może być jak obraźliwy dla dziadków, chciałbym przypomnieć Ci o tym, że przed nami dwa bardzo ważne dni. Czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. Chciałbym dziś krótko zachęcić Cię do tego, abyś okazał w tych dniach swoim dziadkom trochę ciepła i zadbał o to, aby przyjemność zrobić też dziadkom swoich dzieci. Tak wypada.

Sam na myśl o tym, że przez weekend będę musiał odwiedzić cztery domy odczuwam lekką słabość, bo to będzie męczące. Ale mam też świadomość, że będzie to miłe i pożyteczne, bo sprawimy radość rodzinom z czterech domów. Czuję wręcz jeszcze większy smutek, że jeden z moich dziadków nie żyje, a jedna babcia mieszka w Niemczech i nie będę miał możliwości, aby ją odwiedzić.

Dziadkowie to wyjątkowe osoby dla każdego z nas. To oni bardzo się o nas troszczą, to oni w nocy zamiast spać zastanawiają się nad tym, jak tam układa się wnuczkom. To oni najbardziej nas rozpieszczali i o to oni chcą dla nas jak najlepiej. Dlatego, nawet jeśli przez cały okrągły rok jesteś idealnym wnukiem czy idealną wnuczką, to apeluję: uczcij te dwa wyjątkowe dni jeszcze bardziej. Jeśli możesz, to odwiedź dziadków, bo tym razem to nie mały Jasiu siedzi w oknie wyczekując gości, ale robią to właśnie Twoi dziadkowie, którzy czekają na Ciebie.

Jeśli nie możesz ich odwiedzić, to po prostu się z nimi skontaktuj. Da im to wielką radość.

I proszę, zadbaj o to, aby w przyszłości Twoje dziecko też pamiętało o swoich dziadkach i poświęcało im swój czas bez zbędnego upominania.

Bo tak sobie myślę, że każdy ma w życiu jakiś cel. Wiadomo, chcemy mieć zdrowie, wygodne życie, pieniądze. Ale najważniejsza jest rodzina. I dla mnie głównym życiowym celem jest to, aby w przyszłości być szczęśliwym dziadkiem. Wtedy będę wiedział, że mam też szczęśliwe dzieci i szczęśliwych wnuków. Będę spokojny i spełniony.

Nawet jeśli będą mówili na mnie dziadostwo ;-). Byleby mnie odwiedzały.

Pamiętajcie o dziadostwie

Top content