Poznaj podstawowe typy koszul męskich

Koszula uszyta na miarę zawsze kojarzy się z elegancją, dlatego od lat jest to najprostszy sposób na to, aby się dobrze zaprezentować. Nie ma więc znaczenia, czy zależy ci na tym, aby dobrze wypaść na rozmowie w sprawie pracy, chcesz elegancko wyglądać podczas ważnej uroczystości rodzinnej, czy po prostu masz spotkanie z kontrahentami. Koszula szyta pod wymiar będzie idealnie pasowała, a to sprawi, że będziesz świetnie wyglądał. Dodatkowo większość osób potwierdza, że koszule szyte dodają im pewności siebie. Świadomość tego, że ma się elegancki wygląd, sprawia, że można czuć się pewniej nawet w trudnych sytuacjach.

Po starannie przygotowaną koszulę szytą powinien sięgnąć każdy mężczyzna, nawet jeżeli do tej pory kupował gotową koszulę, które można znaleźć w popularnych sklepach. Bardzo często jest tak, że dopiero po pierwszym ubraniu takiej koszuli zauważa się różnicę, która jest ogromna. Co ważne, koszula na miarę nie tylko będzie lepiej wyglądała, ale dodatkowo na pewno posłuży przez dłuższy czas, bo przy takiej odzieży stosowane są najlepsze materiały.

Dlaczego koszula szyta to najlepszy wybór?

Pomimo tego, że producenci starają się zawsze uszyć koszulę w taki sposób, aby klienci dobrze w nich wyglądali, rzadko kiedy udaje się dobrać miarę koszuli w sklepach, które sprzedają gotowe modele. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które są bardzo szczupłe lub mają kilka dodatkowych kilogramów, bo w ich przypadku koszula i spodnie kupione w sklepie prawie zawsze źle wyglądają. Na szczęście użycie pod zamówienie rozwiązuje wszystkie tego typu problemy, a dodatkowo można samemu wybrać, jakie mankiety, kołnierzyk i inne elementy mają zostać zastosowane. Klient ma również wpływ na rodzaj i kolor tkanin. Oczywiście na początek najlepiej kupić koszulę uniwersalną, szczególnie jeżeli po raz pierwszy korzysta się z szytych pod zamówienie koszul. Wówczas koszule na miarę będzie można zakładać na różne okazje, co byłoby trudne przy złożeniu zamówienia na model w nietypowym kolorze.

Czy warto kupować gotową koszulę? Dlaczego szycie koszuli jest lepsze?

Indywidualne szycie koszul to jedyny sposób na to, aby pasowały do wymiarów danej osoby. Jeżeli zlecisz uszycie i osoba odpowiedzialna za wykonanie tego zadanie otrzyma prawidłowe wymiary, nie ma możliwości, że gotowy produkt nie będzie spełniał twoich oczekiwań. Dlatego też wybieranie takich ubrań to ogromne ułatwienie, a przede wszystkim oszczędność czasu. Wystarczy przed założeniem wyprasować nową koszulę i to wszystko. Kupując natomiast ubrania w sklepach, które szyją je masowo, najczęściej konieczne jest odwiedzenie krawca, który dokona poprawek, co zwiększa koszty, a jednocześnie nie daje takiego efektu jak na miarę szycie od samego początku.

Jakie koszule na miarę warto mieć w męskiej garderobie?

Jeżeli nigdy nie korzystałeś z możliwości zamawiania koszul na miarę, na pewno zaskoczy cię bogaty wybór wariantów. Najpopularniejsze są koszule casualowe, które pasują podczas nieformalnych spotkań, koszule Winchester (w Polsce nazywane maklerkami), półformalne (świetny wybór dla osób, które nie są jeszcze przyzwyczajone do eleganckich ubrań, a jednocześnie chcą dobrze wyglądać) oraz koszule formalne, które można nosić do krawata. Dodatkowo zamawiając koszulę dobrej firmy, możesz poprosić, aby znalazły się na niej twoje inicjały, co zawsze robi świetne wrażenie.

Top content