Jak wybrać krzesła do kuchni?

Krzesła do kuchni powinny nie tylko świetnie wyglądać we wnętrzu, ale także być praktyczne w użytkowaniu. Na czym więc koniecznie trzeba skupić się przy ich wyborze oraz czego nie można przeoczyć?

Krzesła do kuchni dopasowane do układu wnętrza

Pierwszym istotnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę jest to, gdzie znajdzie się stół oraz jak dużo miejsca wokół niego będzie. Jest to niebagatelna kwestia, gdyż krzesła do kuchni o zbyt dużych wymiarach mogą po prostu utrudniać przemieszczanie się po wnętrzu. Siedzisko powinno być też dopasowane do kształtu stołu. Jeśli bowiem stelaż tego ostatniego będzie finezyjny i dość wymyślny, wówczas krzesła mogą po prostu się nie wsuwać, co także będzie niekorzystne ze względu na funkcjonalność wnętrza.

Stylistyka niemniej ważna

Wiemy już, na jakie kwestie praktyczne koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Co jednak z wyglądem? Tutaj możliwości wyboru są naprawdę ogromne. W ostatnich latach popularnością cieszą się zwłaszcza minimalistyczne modele w kolorach czerni i bieli, które świetnie wyglądają we wnętrzach wykończonych w stylu skandynawskim. Bardzo ciekawe są też warianty z ramami metalowymi i także one prezentują się nowocześnie oraz ponadczasowo.

Wybór krzeseł do kuchni to ważna decyzja, zazwyczaj na kilka lat intensywnego użytkowania takich mebli. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na ich ergonomię, a także to, czy będą ponadczasowe pod względem wyglądu.

Kiedy mierzysz rozmiar krzesła do jadalni, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę fartuch stołu, drewniany panel, który łączy nogi z blatem. Nie wszystkie stoły mają taki stół, ale jeśli tak, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na kolana!

Po wybraniu odpowiedniej wysokości krzeseł do jadalni będziesz chciał dowiedzieć się, ile krzeseł może zmieścić się wokół Twojego stołu. Pozostaw 24 cale miejsca na krzesło. Długi stół o długości 72 cali wygodnie pomieści 6, stół 96 cali wygodnie pomieści 8, a stół 120 cali wygodnie pomieści 10. Oczywiście w razie potrzeby lub na duże imprezy, możesz wcisnąć jeszcze kilka, ale wyposaż swój stół na co dzień komfort, a nie duże spotkanie, które organizujesz tylko raz w roku.

Istnieje wiele czynników decydujących o wyborze między krzesłami tapicerowanymi a nietapicerowanymi i oba mają swoje zalety. Krzesło takie jak nasza Constance można łatwo wytrzeć, więc nie musisz się martwić o zalanie. Krzesło, które nie jest tapicerowane, jest zwykle węższe i łatwiej je zmieścić przy mniejszym stole. Ale jeśli lubisz organizować długie, spokojne przyjęcia przy kolacji, możesz wybrać coś tapicerowanego, co będzie wygodniejsze, jeśli zatrzymasz się po posiłkach.

Tapicerowany fotel do jadalni jest zdecydowanie najwygodniejszą opcją, jeśli masz duży stół lub przestronny pokój, ale pamiętaj, aby pozostawić 7 cali przestrzeni między podłokietnikiem krzesła a stołem.

Top content