Praktyczne porady, które pozwolą Ci się wzbogacić

Czy każdy jest w stanie zostać bogatym? Zapewne nie jedna osoba, która czyta mojego bloga zastanawiała się nad tym jak zostać bogatym. Wiele osób jest zdania, że żeby osiągnąć bogactwo to trzeba być nastawiony tylko i wyłącznie na sukces i nic innego nie może Was rozpraszać, więc albo robicie coś na 100%, albo nie robicie tego wcale, ponieważ jeżeli tylko trochę się w to angażujecie to rezultaty będą na podobnym poziomie jakbyście nic nie robili. Wielu ludzi uważa, że można być wielofunkcyjnym, ale czy można pogodzić zarabianie pieniędzy z jakimiś innymi hobby, albo nawet z byciem rodzicem? Według wielu ekspertów nie ma takiej możliwości, ale jaka jest prawda?

Co trzeba zrobić, żeby zostać bogatym?

Za nim jednak odpowiem Ci dokładnie na te wszystkie pytania to trzeba zauważyć jedną rzecz. Przede wszystkim skupmy się na tym jacy są milionerzy w dzisiejszych czasach i czym się oni charakteryzują. Zapewne duża część z Was wie, że większość osób bogatych ma wspólne cechy. Kiedy czytam wiele opowieści o milionerach to zdaje sobie często sprawę, że na potrzeby książki ich biografie są lekko podkoloryzowane, tak aby po prostu czytelnik był cały czas w napięciu. Nawet jeżeli sytuacja miała naprawdę miejsce to często nie zdarzyła się ona tak szybko jak tam jest to napisane, albo po prostu były nieco inne okoliczności całego zdarzenia, no ale magia książek jest taka, że no nie może ona nudzić, chyba że to książka naukowa, a jak milioner chce zarobić jeszcze na tej książce to musi pomyśleć co takiego zrobić, żeby zarobić, więc dodaje się kilka ciekawych elementów i wszystko jest gotowe. Mimo wszystko można znaleźć tam naprawdę sporo prawdy. Wiadomym jest, że największą popularnością cieszą się książki, które zostały napisane, albo chociaż zostały wydane pod nazwiskiem osoby, która osiągnęła niewątpliwie wielki sukces. Takimi osobami są chociażby Steve Jobs, albo Bill Gates. Kiedy przegląda się takie książki można wysunąć kilka składników, które składają się na osobowość takie postaci i jest to coś co wyróżnia ich na tle innych:

  • Człowiek sukcesu musi być geniuszem, a wręcz wizjonerem, który jest w stanie dostrzec podstawowe potrzeby każdego człowieka, który sam jeszcze o tym nie wie. Zaś później trzeba w innowacyjny sposób i dotąd jeszcze nie wymyślony przez nikogo taką o to potrzebę zaspokoić.
  • Całe życie takowej osoby musi być podporządkowane właśnie jego wizji. Nie może zbaczać ze swojej ścieżki, która prowadzi go do sukcesu nawet na krok. Może on podejmować tylko takie działania, które będą go prowadzić do zrealizowania swojego planu i nie może zejść z tej ścieżki nawet na chwilę.
  • Trzeba być dynamicznym, działać jak najszybciej, wiedzieć czego się chce i poświęcać się w imię swojej wizji i robić wszystko, aby tylko spełnić ten cel.
  • Nie można być takim człowiekiem jak wszyscy inni, trzeba się wyróżniać, mieć swoje zdanie, nie starać się dopasowywać do reszty. W wielu przypadkach trzeba być wręcz szaleńcem, który jest w stanie oddać się swojej pracy w pełni.
  • Trzeba być niesamowicie pewnym siebie, a przy tym ogromnie inteligentnym, a przy tym przewidywać ruchy swojej konkurencji oraz trendy, które będą występować na rynku. Trzeba samemu tworzyć, a nie czerpać z wiedzy, która jest ogólnie dostępna, a przy tym potrafić zebrać ze sobą wielki tłum ludzi.

Bogacz w świecie rzeczywistym

Patrząc na coś takiego widzi się, że w zasadzie jak ktoś chce się wzbogacić to nie może myśleć o niczym innym jak tylko o tym. W zasadzie na starcie jest się już skreślonym jeżeli np. jest się osobą, która stoi bardziej z boku i nie lubi się wychylać. Ponadto jeżeli nie ma się w mózgu super komputera to również wiele się nie zdziała, a prawdę powiedziawszy zawsze się będzie w tyle. Zwłaszcza, że taki człowiek jest w stanie pracować od dnia do nocy, gdy przeciętny pracownik po powrocie do domu pada na twarz i nie ma siły nawet przeczytać książki, a co dopiero pracować dalej. Można sobie w takiej sytuacji pomyśleć, ze po co mam się starać jak i tak nigdy nie będę taki jak oni, ponieważ w porównaniu z takimi ludźmi jestem nikim.

Prawda jest absolutnie inna. Każdy człowiek jest w stanie osiągnąć coś wielkiego i każdy jest w stanie zostawić po sobie „Pomnik trwalszy niż ze spiżu”. Oczywiście nie mam tutaj na myśli jakichś haseł motywacyjnych, których używają wielcy „mędrcy”, mówiąc, że wystarczy uwierzyć w siebie i wyobrazić sobie swój sukces, aby być człowiekiem sukcesu. Jeżeli masz np. 28 lat to nie ma szans, żebyś dzisiaj został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich jeżeli nie trenujesz skoków od wielu lat. Nawet jak będziesz skakał codziennie to i tak istnieje naprawdę mało prawdopodobieństwo, że coś Ci się uda, jednak nie ma co się załamywać, ponieważ każdy człowiek jest w czymś świetny, ale każdy jest świetny w czymś innym. Niektórzy z Was mogą mieć umiejętność pięknego wyrażania się, potrafią chłonąć wiedzę z zakresu historii, zaś inni będą świetnymi matematykami i finansistami. Prawda jest taka, że każdy człowiek ma coś wyjątkowego. Jeżeli nawet dzisiaj nie wiesz co to jest to istnieje wielka szansa, że prędzej czy później to odkryjesz. Nie ma takiej osoby, która byłaby nieudacznikiem we wszystkim. Oczywistym jest tenże fakt, że nie wszystkie talenty mogą doprowadzić Cię do sukcesu godnego Billa Gates’a, czy Marka Zuckerberga, ale nie znaczy to, że nie jesteś w stanie zostać np. największym producentem mebli w Europie Środkowo-Wschodniej, albo najlepszym pisarzem popularno-naukowym, czy też twórcą świetnego preparatu wspomagającego odchudzanie. Nie będziesz może najlepszy na świecie w swoich oczach, ale w oczach swoich najbliższych możesz właśnie taki być.

Sam powinieneś zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze i jakie priorytety są w Twoim życiu istotne. Czy chcesz się zakochać, mieć dzieci, dom, a przy tym zapewniać im godne warunki do życia, czy może chcesz zostać ukierunkowanym na zarabianie pieniędzy człowiekiem, którego nic więcej nie interesuje. To jak do tego tematu podejdziesz zależy od Ciebie. Wszystko zależy od Twojego komfortu tak naprawdę. Jeżeli chcesz coś w życiu osiągnąć to nie musisz zmieniać całego swoje życia, ale to jak ukierunkujesz się na sukces ma duże znaczenie. Ja osobiście mam bardziej spokojne podejście do życia i uważam, że we wszystkim warto znaleźć złoty środek, żeby nie przesadzać. Osobiście wolę spędzać czas ze znajomymi, cieszyć się z życia, które mam, robić to co lubię, oddawać się swoim pasjom, zainteresowaniom, a nie tylko i wyłącznie robić jedną rzecz w kółko.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim musisz pamiętać o podstawach, które pozwolą Ci być wolnym finansowo. Przede wszystkim pozbądź się wszelkich zobowiązań finansowych, zadbaj przy tym o swoje finansowe bezpieczeństwo. Jeżeli będziesz w stanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa sobie, a może nawet swojej całej rodzinie to nie tylko da Ci to wewnętrzny spokój, ale również poczucie dumy i zmotywuje Cię to do dalszego działania, ponieważ nie będziesz myślał tylko i wyłącznie o pieniądzach. Prawda jest taka, że osoby, które chcą się najszybciej wzbogacić rzadko kiedy to robią.

Porady dla osób, które chcą się wzbogacić

  • Oddziel pojęcie dochodu od majątku. Nawet jeżeli dobrze zarabiasz, a wydajesz wszystko co masz to czym się różnisz od kogoś kto zarabia 1200 złotych miesięcznie i ledwo wiąże koniec z końcem? Niczym. Wystarczy jeden miesiąc i jeden brak wypłaty, abyście znaleźli się na tym samym poziomie.
  • Nie żyj ponad stan. Wspaniałe jachty, drogie samochody to naprawdę genialna sprawa, ale nie kupuj ich w momencie kiedy nie masz na nie pieniędzy. Pamiętaj, że na takie rzeczy powinieneś sobie pozwalać dopiero wtedy, gdy stanowią one jakąś część Twojego dochodu. To, że wyglądasz na bogatego wcale Cię nim nie czyni. Tak jak noszenie okularów nie czyni z Ciebie kogoś mądrego.
  • Inwestuj nie tylko w aktywa. Może i nie jest to porada typowo skierowana dla osób, które chcą się wzbogacić, ale ja wyznaję zasadę, że wspomnienia to również ważna rzecz. Sprawiaj swoim bliskim przyjemność. Spędzaj z nimi świetnie czas, rozwijajcie się razem, pokazuj swojej rodzinie, że jest dla Ciebie naprawdę bardzo ważna, zobaczysz, że to wszystko pozytywnie odbije się na Twoim samopoczuciu. Chcesz dobrze funkcjonować to nie możesz skupiać się tylko na zarabianiu pieniędzy. Tak jak dobry samochód wymaga od czasu do czasu wymiany przeglądu i wymiany oleju, tak samo człowiek również wymaga odpoczynku, żeby mógł zregenerować swoje bateryjki. Co z tego, że będziesz maszyną, która będzie pracować całymi dniami jak po tygodniu nie będziesz wiedział jak się nazywasz?
  • Trudno rozwijać się będąc na etacie. Jeżeli pracujesz w firmie na etacie to masz tylko i wyłącznie jednego klienta, czyli Twojego szefa. Nie zarobisz zbyt dużo pieniędzy, ponieważ zawsze będzie Cię ograniczało to, że jest ktoś ponad Tobą. Jeżeli naprawdę zależy Ci na tym, aby zarabiać duże pieniądze to będziesz musiał założyć własną firmę.
  • Postaw na specjalistów. Zamiast samemu wszystkim się zajmować poszukaj dobrego doradcy podatkowego, prawnika, księgowego, czy finansisty. Nie ma sensu, żeby zajmował się tymi kwestiami sam, ponieważ w Polsce naprawdę ciężko jest przedsiębiorcy działać na wszystkich tego typu płaszczyznach. Prawda jest taka, że warto tutaj zainwestować nieco pieniędzy, ponieważ jeżeli nic nie zapłacisz to będziesz miał również z tego wielkie nic.

Top content