Prezent na narodziny dziecka

Wiele osób zastanawia się, co kupić z okazji narodzin dziecka i bogactwo asortymentu wbrew pozorom wcale nie ułatwia im tego zadania. Pojawienie się nowego członka rodziny jest bowiem bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla rodziców maluszka. Rodzina i znajomi również pragną obdarować brzdąca praktycznymi i ładnymi upominkami. Na szczęście obecnie mamy spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór ciekawych i użytecznych akcesoriów dla najmłodszych. Co zatem nada się na prezent na narodziny dziecka?

Co można dać w prezencie na narodziny dziecka?

Uroczy i praktyczny prezent z okazji narodzin dziecka wcale nie musi być drogi. Bogactwo i różnorodność asortymentu w sklepach sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego na swoją kieszeń. Pojawia się jednak pytanie, co sprawdzi się w roli upominku dla takiego małego bobaska? Z całą pewnością nigdy za wiele jest kocyków i pościeli, gdyż są one narażone na poplamienie – wymioty, ulewanie czy też nieszczelność pieluchy. Jak najbardziej sprawdzi się zatem komplet do łóżeczka czy wózeczka z ciekawym motywem. Inną opcją jest zakup otulacza niemowlęcego, które są wręcz uwielbiane przez najmłodszych. Idealnie sprawdzają się one podczas usypiania i snu, zapewniając dziecku przyjemne ciepło i bezpieczną pozycję. Można również kupić torbę dla mamy, dzięki czemu będzie ona mogła mieć ze sobą podczas spacerów wszystkie niezbędne akcesoria dla dziecka. Taka torba powinna być dobrze wyprofilowana i posiadać sporo przegródek. Jak najbardziej sprawdzi się także w formie prezentu mata edukacyjna. Dzieci przepadają za leżeniem na nich, oglądaniem zawieszek i ciągnięciem wystających z nich elementów. Ciekawą opcją jest również karuzela do łóżeczka z obracającymi się zwierzętami czy też innymi zawieszkami, grająca muzykę i stanowiąca projektor w nocy. Jest to gadżet, który umili dziecku czas oraz pomoże mu się wyciszyć i zasnąć. Karuzele tak bardzo absorbują uwagę dzieci, że mama zyskuje dla siebie trochę więcej czasu.

Z okazji narodzin dziecka świetną opcją na prezenty są te indywidualne z imieniem niemowlaka typu poduszka, buciki czy śliniak. Można także zdecydować się na zakup spersonalizowanego albumu dla niemowlaka. Świetnie sprawdzi się również pozytywka, która stanowić będzie śpiewającego przyjaciela dla maluszka. Dzięki takiemu gadżetowi dziecko bezproblemowo zostanie ukołysane do snu. Klasycznym upominkiem jest łańcuszek do smoczka. Jeśli chcemy nadać mu charakteru, to można dodać do niego imię noworodka czy też jakiś ozdobny koralik bądź napis. Dostępne są zarówno gotowe łańcuszki, jak i takie, które można stworzyć samodzielnie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z czytelniczką, która zechciała podzielić się tu swoimi przemyśleniami

Top content