Sam zrób sobie deser lodowy!

Siedzę sobie w biurze i czuję, że mamy lato. Pomimo tego, że budynek jest doskonale ocieplony, to temperatura zaczyna mi doskwierać. A na dworze jest już totalna patelnia, ponad 30 stopni, na niebie ani jednej chmurki. Upał. Wszyscy dobrze wiemy, że w dniach takich jak te człowiek lubi zrobić sobie ulgę. I tutaj mamy dwie możliwości: albo zimne piwko, albo zimne lody dla ochłody. Jako że lody są przynajmniej teoretycznie zdrowsze, to dziś chciałem napisać właśnie o lodach, które w okresie letnim wszyscy jedzą garściami. Nie zawsze myśląc o swoim zdrowiu.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale zdecydowana większość lodów oferowanych w sklepach spożywczych czy w marketach przepełniona jest różnego rodzaju chemią. Producenci lodów prześcigając się w dostarczaniu na rynek coraz to tańszy lodów odchodzą od swoich tradycyjnych receptur, w których stosowano naturalne składniki. Chcąc wyprodukować więcej lodów w niższej cenie dodają do nich konserwantów, chemii, sztucznych składników, które są tańsze niż te naturalne, a dodatkowo mają dłuższy termin ważności. Wszystko to przekłada się na to, że te własnie lody są zdecydowanie mniej zdrowe. O ile w ogóle można mówić o nich jako o produktach zdrowych.

Dlatego też zachęcam Cię, abyś planując przygotowanie deseru lodowego skupił się na tym, aby lody zrobić sobie samemu lub też aby kupić te z nich, które mają jak najmniej niezbyt dobrych składników. Nie chcę doradzać Ci konkretnej marki, sam już musisz przejść do sklepu, zajrzeć na plakietki konkretnych produktów i wybrać te, które najbardziej spełniają Twoje oczekiwania. Oczekiwania, które powinny być wysokie!

A jeśli już zaopatrzysz się w stosowne lody, to zachęcam Cię do jednego. Nie zjadał ich samych, ale zrób sobie jakiś fajny deser korzystając z dostępnych w internecie przepisów na lody. Dzięki temu do lodów dorzucisz jakieś owoce, być może w całości, a być może w postaci zmielonego musu. Poznasz nowe smaki i jeszcze bardziej dogodzisz swojemu podniebieniu.

W sieci znajdziesz cała masę blogerek prowadzących blogi kulinarne, na których przedstawione są ciekawe pomysły na przepisy na desery lodowe. Raz będzie to tiramisu, a innym razem lody z owocami i z bitą śmietaną. Testuj je i szukaj najlepszych rozwiązań, które zasmakują nie tylko Tobie, ale też Twojej rodzinie i Twojej drugiej połówce, która takie przepisy na lody bardzo uszanuje.

Top content