Skoki ze spadochronem bez szkolenia? Wybierz tandem!

Skoki ze spadochronem bez szkolenia? Wybierz tandem!

Skakanie ze spadochronem może wydawać się bardzo skomplikowane. Rzeczywiście, do samodzielnego skoku spadochronowego będziemy potrzebowali odpowiedniego szkolenia, ale możemy również skoczyć bez niego – to możliwe wtedy, gdy skorzystamy ze skoków tandemowych.

Chyba każdy z nas myślał o tym, aby skoczyć ze spadochronem. Jak wygląda świat z takiej wysokości? Jak to jest, gdy spadamy z ogromnej wysokości jeszcze bez otwartej czaszy spadochronu? Kiedyś doznanie tych właśnie uczyć było zarezerwowane tylko dla spadochroniarzy po specjalnych szkoleniach. Teraz wystarczy tylko zarezerwować skok tandemowy przez internet!

Czym są skoki spadochronowe w tandemie?

Czym jednak różnią się skoki spadochronowe w tandemie od zwykłych skoków spadochronowych? Jak możemy domyśleć się po samej nazwie, skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Są to instruktor spadochroniarstwa, który określany jest jako pilot tandemu, a także pasażer, którym może zostać każdy spełniający podstawowe wymagania.

Pilot wraz z pasażerem złączeni są ze sobą uprzężą tandemową. Stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie unieść dwie osoby. Także wykorzystuje się dodatkowe spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe. Wobec tego skakanie w tandemie jest bardzo bezpieczną rozrywką.

Skok tandemowy – krok po kroku

Gdy chcemy skoczyć w tandemie, musimy na początku wykonać rezerwację. Możemy zrobić to obecnie przez internet, wybierając odpowiedni dzień i godzinę. Wyznaczonego dnia przyjeżdżamy do ośrodka organizującego skoki tandemowe. Na miejscu podpisujemy umowę, bierzemy udział w krótkim przeszkoleniu informującym o kwestiach bezpieczeństwa i odbieramy wyposażenie – gogle, kombinezon.

Po przygotowaniach wszyscy uczestnicy skoku wchodzą do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 albo 4000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej czaszy spadochronowej. To właśnie wtedy możemy na własnej skórze poczuć, jak to jest, gdy lecimy z ogromną prędkością w kierunku ziemi. W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Gdy skoczkowie dolecą na odpowiedni pułap, który wynosi około 1500 metrów, wówczas pilot otwiera spadochron. Następnie przez kilka minut możemy podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. Lądowanie po skoku jest miękkie – nie musimy wobec tego obawiać się o jakiekolwiek urazy, ponieważ za wszystko odpowiedzialny będzie pilot tandemu.

Skok tandemowy – krok po kroku

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Ceny nie są wcale tak wysokie, jak może się wydawać. Za skok z 3000 metrów zapłacimy około 500 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Możemy też dokupić usługę rejestracji skoku spadochronowego i otrzymać wyjątkowe zdjęcia i filmy na pamiątkę. Zapłacimy za to dodatkowo około 250 złotych.

Na wyjątkowe skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl, który ma siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Z pełną ofertą oraz cennikiem możemy zapoznać się na stronie internetowej: https://skydive.pl/skoki-w-tandemie/tandemy-cennik/

Top content