Strona internetowa dla restauracji z systemem zamówień i rezerwacji

W jednym ze swoich ostatnich wpisów poruszyłem kwestię systemów zamówień online dla restauracji, która jest mi niezwykle bliska z racji owocnej współpracy z kilkoma restauratorami, którzy to z tego typu systemów korzystają. Po namyśle stwierdzam jednak, że temat zacząłem chyba ze zbyt grubej rury poruszając kwestie zaawansowane, a zapominając o tym, że część restauratorów albo nie ma żadnej strony internetowej, albo ma, ale tak kiepską, że lepiej się do niej nie przyznawać. Dziś chcę więc poruszyć tę kwestię tłumaczyć Ci dlaczego Twoja restauracja musi mieć stronę internetową oraz pomagając w zdiagnozowaniu tego, czy strona internetowa Twojej restauracji jest wystarczająco dobra. Zacznę od tej pierwszej kwestii.

Dlaczego każda restauracja powinna mieć stronę internetową?

Kurcze trochę głupio się czuję, że w dwudziestym pierwszym wieku piszę o tak oczywistych sprawach. Przecież Ty doskonale wiesz, że strona internetowa dla restauracji jest czymś takim jak dla nas ręka, noga czy stopa. Czyli czymś obowiązkowym. Czymś, bez czego da się istnieć, ale istnienie to jest utrudnione, niewygodne, niekomfortowe i ograniczające. No właśnie, to ograniczanie się jest tutaj najważniejsze.

Ja wiem, że możesz prowadzić doskonałą restaurację, do której przychodzą cała rodziny liczące trzy pokolenia. Wiem też jednak, że do Twojego miasta mogą wprowadzać się nowi ludzie, starzy mogą umieć, a jeszcze inni mogą się wyprowadzać do Londynu, bo tam trawa jest ponoć bardziej zielona. I Ty też musisz o tym pamiętać.

A ci, którzy wprowadzają się do Twojego miasta wcale nie muszą znać Twojej restauracji. Ba, oni nawet nie muszą się na nią natknąć, przecież nie będą chodzić po każdej ulicy Twojego miasta szukając miejsca, w którym można coś zjeść.

Oni zrobią co innego.

Oni wejdą do internetu, otworzą wyszukiwarkę google i zaczną szukać. Będą szukać pizzerii, sushi czy knajpki orientalnej, która funkcjonuje w Twoim mieście. I znajdą ją, udadzą się do niej lub zamówią jedzenie online. A o Tobie i Twojej restauracji, jeśli nie ma strony internetowej, nigdy się nie dowiedzą.

Wiedz więc, że strona internetowa dla restauracji jest obowiązkiem, który pozwala dotrzeć do nowego i powracającego Klienta, która jest Twoją wizytówką i która jest często pierwszym menu, z którym styka się osoba, która może u Ciebie zjeść. W dobie internetu restauracja bez strony internetowej to mniej więcej ta sama restauracja, która nie zatrudnia kucharza :D. Może troszkę wyolbrzymiam, ale lubię to robić.

Czy strona www mojej restauracji jest dobra?

Pewnie zwróciłeś uwagę, że sporo ludzi korzysta z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, czyli tabletów czy telefonów. Pierwszą kwestią, którą musisz poruszyć analizując jakość strony internetowej swojej restauracji jest więc to, czy dobrze wyświetla się ona na urządzeniach mobilnych. Strony dostosowane do takich urządzeń mają swoją mądrą nazwę, mówi się na nie, że są responsywne. Czyli mówiąc krótko: dostosowują się do wielkości i rozdzielczości ekranu dbając o to, aby ich treść zawsze była czytelna i wyraźna. Jeśli wejdziesz na swoją stronę i zamiast pięknej witryny zobaczysz jakieś robaczki i nieczytelne menu, to znaczy, że Twoja strona do niczego się nie nadaje.

Druga kwestia to wygląd strony. Pewnie wiesz, że na rynku funkcjonuje wiele restauracji. Wiesz też, że w Twoim mieście jest wielu głodnych ludzi, którzy szukają miejsca, w którym dają dobrze zjeść. Osoby takie bardzo często jedzą wzrokiem. I to wzrok podpowiada im, gdzie warto zamówić. Musisz więc zadbać, aby osoba, która trafia na stronę www Twojej restauracji szybko się na niej odnalazła, odszukała to, co ją interesuje, czuła się dobrze, a w dodatku aby zwiększył się jej apetyt. Nie żałuj więc na fotografa, który Twoim potrawom zrobi smakowite zdjęcia, uwierz, że szybko się to zwróci.

Strona internetowa dla restauracji z systemem zamówień i rezerwacjiProjektując stronę internetową dla restauracji możesz też pomyśleć o wrzuceniu na nią opcji wirtualnego spaceru, to ciekawa opcja dla ludzi, którzy mogą chcieć zrobić u Ciebie jakąś większą imprezę. No właśnie, jeśli organizujesz imprezy, świadczysz usługi cateringowe czy robisz urodzinki dla dzieci, to na stronie też warto o tym wspomnieć.

Ostatnią, ważną kwestią, o której w tej chwili pamiętam, jest sprawdzenie czy Twoja strona jest dobrze zoptymalizowana pod wyszukiwarki internetowe. To istotne, ponieważ dobra optymalizacja pomaga w pozycjonowaniu strony internetowej w google, a co za tym idzie sprawia, że trafia na nią więcej ludzi, którzy później korzystają z Twojej oferty. To bardzo ważne, ponieważ nie sztuką jest mieć stronę internetową, sztuką jest mieć stronę, która jest popularna.

Jak dodatkowo rozbudować stronę internetową dla restauracji?

Jeśli masz już stronę internetową lub też przekonałeś się do tego, aby ją założyć, to możesz pamiętać o dwóch kolejnych kwestiach, jakimi są:

Pierwsza opcja, o której rozpisałem się we wspomnianym wcześniej artykule, dotyczy tych restauratorów, którzy dostarczają jedzenie do domów Klientów. Druga z kolei to must have dla praktycznie każdej restauracji, aby dać Klientom możliwość sprawnego i bezproblemowego rezerwowania stolików.

Obie opcje ułatwią życie też Tobie, no bo po co odbierać tysiące telefonów mogąc pozwolić, aby ogarnął to za nas system i komputer? Gdybym miał restaurację, to z pewnością bym o tym nie zapomniał.

Przykładowe strony www restauracji

Zanim zachęcę Cię do skorzystania z oferty, dzięki której uzbroić będziesz mógł się w wygodną, skuteczną i ładną stronę internetową dla Twojej restauracji chciałbym przedstawić Ci kilka stron internetowych stworzonych z wykorzystaniem systemu, który mam na myśli. Mam nadzieję, że ostatecznie przekonają Cię one nie tylko do tego, że warto mieć stronę internetową restauracji, ale też do tego, że najlepiej zrobić ją z wykorzystaniem narzędzia ze skutecznym systemem sprzedaży online.

strona restauracji Solo Pizza z Łodzi przykladowa strona restauracji Handmade Cafe strona internetowa restauracji pizza cezar

A Ty nie zapomnij o mnie, jeśli zdecydujesz się na zmianę lub stworzenie strony internetowej. Odezwij się, a chętnie przedstawię Ci moją ofertę, która pomoże w rozwoju Twojej restauracji.

 

Top content