Tatuaże dla par – czym są i jakie wybrać?

Tatuaż to oryginalny sposób na wyrażenie samego siebie. Dziś tatuażu nie kojarzymy jedynie z zakładem karnym, a nietuzinkową ozdobą. Wielu ludzi wybieraj wzór czy styl tatuaży dopasowany do swoich zainteresowań i miłości. To, jaki motyw czy symbol wybrać na tatuaże dla siebie to kwestia indywidualna. W ostatnim czasie, największą popularnością cieszą się tatuaże dla par. Piękne tatuaże pasujące do zakochanych to np. znak nieskończoności czy jakiś napis, który rozszyfrują jedynie pary. Czym są jednak dokładnie tatuaże dla dwojga zakochanych? Czy zdecydować się na małe tatuaże czy duże? Dlaczego warto zdecydować się na pasujące do siebie tatuaże, którymi wyznajecie sobie miłość? Gdzie je zrobić? Jakie są ich zalety i wady?

Tatuaż dla par – czym jest i dlaczego ludzie się na nie decydują?

O tatuażach można rozprawiać godzinami, zwłaszcza jeśli jesteś ich wielbicielem. Mnogość wzorów, jakie możesz wykonać oraz inspiracje skąd możesz czerpać pomysły na swój oryginalny tatuaż również jest bardzo wiele. A czy wiesz, czym są tatuaże dla par? Mówiąc wprost są to „dziary”, czy też rysunki na ciele, które dopiero po złączeniu stanowią całość. Tatuaże dla par cieszą się sporą popularnością, bo pozwalają opowiedzieć indywidualną historię miłości, jaka nas łączy z ukochaną osobą.

Na tatuaże dla par decydują się zazwyczaj te pary, które są w sobie świeżo zakochane i w ten sposób chcą z jednej strony opieczętować swój wyjątkowy związek, a z drugiej pokazać go całemu światu poprzez wyeksponowanie go na swoich ciałach.

Pochwal się tatuażem, czyli miejsca wykonania

To, gdzie umieszczony jest tatuaż dla par, zależy od osób, które go wykonują. Jedne pary chcą go pokazać całemu światu, chcą, aby opowiadał wyjątkowość ich uczucia i był widocznym świadkiem ich miłości. W takim przypadku tatuaże mogą być sporządzone w miejscach, jakie znamy w przypadku klasycznych tatuaży. Może być to nadgarstek, ręce (np. na palcu). Popularne są tatuaże na ramieniu, przedramieniu, szyi, karku czy stopie. To, co charakteryzuje takie tatuaże, to fakt, że tworzą one całość dopiero po połączeniu ciał ich posiadaczy.

Z drugiej strony, wiele par decyduje się na umieszczenie tatuaży w miejscu niewidocznym lub intymnym, aby niejako „należały” one tylko dla nich. W takim przypadku tatuaże robione są na biodrach, pośladkach, piersiach lub miejscach intymnych.

Najpopularniejsze wzory i pomysły na tatuaże

Ile par, tyle też może być pomysłów na tatuaż. Często musisz przejrzeć tysiące tatuaży, aby wspólnie wybrać odpowiedni wzór, pasujący obojgu. Mówi się, że często sam wybór tatuażu skłóca pary, co jest doskonałym znakiem do tego, aby przemyśleć swoją decyzję. W końcu tatuaż na ciele jest na całe życie. W razie nieprzewidzianych okoliczności i rozstania, pozbycie się takiego tatuażu może być kosztowo emocjonalnie oraz finansowo. Tatuaże dla par są zatem przeznaczone w szczególności dla tych par, które są siebie naprawdę pewne i mają przekonanie, że zawierają związek na całe życie.

Najczęściej wybierane są dość znane motywy i pary graficzne, których symbolika jest dość dobrze znana. Można zatem wybrać postaci z kreskówek np. Myszki Miki i Minnie, napis love przedzielony na pół, pasujące do siebie puzzle, wybrać tatuaż w kształcie serca lub serca oraz strzały. Są też tatuaże figur szachowych, księżyc i słońce, połówki jabłka, polówki awokado, znaku nieskończoności, kłódki i klucza, ptaku i klatki, pszczoły i słonecznika, dwóch kotwic, rewolweru i kuli, Yin i Yang, korony królowej i króla, przedzielonego koła Mandala, papużek nierozłączek, polówek motyla, skrzydeł.

Klasycznymi wyborami są tez inicjały, imiona partnera czy portretu ukochanej osoby.

Wspólne tatuaże – tak czy nie?

Czy tatuaż dla par to świetny pomysł? To zależy. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety.

Jak wspomniano, zazwyczaj na tatuaż decydują się pary w początkowej fazie uczucia, gdy zjawisko przywiązania jest największe, a nam wydaje się, że druga połówka nigdy się nie zmieni i nic nie jest w stanie tego zmienić. Jak jednak wiemy, związek to dynamiczne zjawisko, a życie również potrafi postawić przed nami różne zadania. Może się zatem zdarzyć, że ten partner, który wydawał się „tym jedynym”, przestanie spełniać nasze oczekiwania, zdradzi nas lub opuści. Niezależnie od przyczyny – pozbycie się tatuażu lub jego zamaskowanie może być dla nas kosztowne nie tylko pod kątem finansowym. Oczywiście, wszystko zależy także od wybranego wzoru. Jeśli na przykład wytatuowałeś sobie księżyc, może on de facto istnieć samoistnie. Trudno to jednak powiedzieć o połowie serca albo co gorsza – o wytatuowanym imieniu czy portrecie ukochanego.

Kiedy zatem lepiej odpuścić tatuaż? Gdy jedno z was nie lubi tatuaży, gdy nie potraficie się porozumieć co do wzoru, gdy wybrany wzór nie podoba sie jednej stronie, gdy nie jesteście pewni, że wasz związek jest na całe życie.

Jeśli jednak jesteście świadomi swojej decyzji i oboje partnerów chce widzieć na skórze partnera wyraz swojej miłości, to wykonanie takiego tatuażu może być naprawdę bardzo romantycznym i znaczącym zdarzeniem. Wspólny tatuaż może odzwierciedlać przywiązanie, wspólne pasje, wskazywać na wyjątkowe znaczenie danego symbolu dla was, jako pary. Taki tatuaż, zawsze będzie przypominał piękne chwile i wyrażał miłość praktycznie bez słów.

Jeśli zatem wasz związek przeszedł blaski i cienie, jesteście siebie pewni i chcecie w cudowny sposób przypieczętować swoje uczucie, to wykonanie tatuażu dla par może być dla was świetnym rozwiązaniem. Możecie tego dokonać np. na stronie tattooartist.pl

Top content