Cytaty o narodzinach dziecka

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że wielką popularnością na moim blogu cieszy się tekst z cytatami o dzieciach. Tak sobie pomyślałem, że skoro ludzie lubią czytać takie sentencje, to być może z przyjemnością zapoznają się z popularnymi na zachodzie cytatami o narodzinach dzieci. Uprzedzam, że wszystkie poniższe myśli tłumaczyłem samodzielnie, nie zawsze dosłownie, lecz w taki sposób, aby jak najlepiej oddać ich sens. Mam nadzieję, że dodadzą one mocy tym, którzy jej potrzebują :-). Prawda jest jednak taka, że nie ma słów, aby opisać cud, jakim jest urodzenie dziecka.

Popularne cytaty o narodzinach dzieci

„Urodzenie dziecka nie jest czymś, przez co cierpimy. Jest czymś, w czym czynnie bierzemy udział i z czego się cieszymy”.

Sheila Kitzinger

„W naszej kulturze istnieje sekret i nie jest nim to, że poród jest bolesny, ale to, że kobiety są silne”.

Laura Stavoe Harm

„Narodziny to nie tylko przyjście na świat dziecka. Narodziny to stworzenie mam: silnych, kompetentnych i zdolnych, które ufają sobie i znają swoją wewnętrzną siłę”.

Barbara Katz Rothman

„Narodziny to okazja do przekroczenia granic. Aby wznieść się ponad to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Dzięki narodzinom dziecka można sięgnąć głębiej w siebie i poznać się lepiej, niż dotychczas. Można zobaczyć to, z czego naprawdę jesteśmy zbudowane, a także siłę, którą uzyskuje się w trakcie porodu”.

Marcie Macari

„Narodziny dziecka powinny być Twoim największym osiągnięciem, nie Twoim największym lękiem”.

Jane Weideman

„Jeśli zmienisz swoje spojrzenie na porodu, to Twój poród też się zmieni”.

Marie F. Mongan

„Moment, w którym rodzi się dziecko jest też momentem, w którym rodzi się mama. Ona wcześniej nie istniała. Kobieta istniała, ale mama nigdy. Ona jako mama, to ktoś zupełnie nowy”.

Rajneesh

„Dziecko rodzi się z potrzebą bycia kochanym. I nigdy z tego nie wyrasta”.

Frank A. Clark

Cytaty o narodzinach, których autorzy są nieznani

„Nigdy nie będziesz bliżej magii, niż w czasie narodzin swojego pierwszego dziecka”.

„Narodziny dają nie tylko słodkiego dziecko do kochania na resztę życia, ale też wzmacniają więź między matką i ojcem – jako parą”.

„Poród to dowód na to, że Twoje ciało jest w stanie zmierzyć się z każdym bólem”.

„Wychowanie dziecka jest ważniejsze, niż jego urodzenie”.

Co sprawia, że cytaty o narodzinach są tak wyjątkowe?

Jeśli czytając powyższe cytaty o narodzinach dzieci poczułaś ciarki, wzruszyłaś się, a być może nawet pociekła Ci łezka, to zupełnie się tym nie dziw. To nie hormony, to zupełnie normalne. Dzieci są wyjątkowe, wyjątkowo na nas wpływają, wyjątkowo nas zmieniają i tak samo cytaty o ich narodzinach są dla nas bardzo poruszające. Jeśli w przeszłości rodziłaś już dziecko, to z pewnością doskonale rozumiesz, że jest to największy i najwspanialszy cud, z jakim można się spotkać. Jeśli z kolei pierwszy raz jest dopiero przed Tobą, to pewnie spodziewasz się, że to wspaniałe wydarzenie. Wierz mi jednak, że żaden cytat o narodzinach dziecka i żadne domysły nie zbliżają się emocjami do tego, co już wkrótce poczujesz. Narodziny dziecka to moment, którego nie da się opisać i to dlatego cytaty na ten temat cieszą się tak wielką popularnością. Mam nadzieję, że na mojego bloga będziesz wracać nie tylko po to, aby przeczytać tylko je ;-).

Top content