Blogi lifestylowe pisane przez mężczyzn

Polska blogosfera zdominowana jest przez kobiety. Jeszcze kilka lat temu wszystkie blogi o tematyce modowej były autorstwa kobiet. Czasy się jednak zmieniają i odsetek panów, wśród autorów blogów jest coraz większy. Jeśli nie tylko modą, to czym zajmują się mężczyźni piszący blogi? O czym traktuje taki blog męski lifestyle? Oto najczęściej wybierane przez mężczyzn nich kategorie:

1. Męski blog lifestyle

Kiedy ciężko jest zdecydować się na jeden temat, najprościej pisać o wszystkim. Wtedy nie ogranicza nas kategoria, blogi takie są wielotematyczne, zaczynając od mody, a kończąc na sporcie.

2. Dobre maniery

Męski blog o stylu życia często traktuje o tym, jak zachowywać się z klasą. Wydawać by się mogło, że czasy gentlemanów bezpowrotnie minęły. Nic bardziej mylnego. Panowie na swoich blogach opisują, jak ubrać się elegancko, jak zachowywać się na randce, aby sprawiać dobre wrażenie oraz inne porady dotyczące elegancji.

3. Moda

Niegdyś domena kobiet, dziś coraz więcej panów chciałoby się ubrać bardziej elegancko niż tylko dresy i sportowe buty. Na takich blogach znaleźć można porady jak wyglądać elegancko, jakie dodatki dobierać, aby uzupełnić strój. Oczywiście można znaleźć też duży wybór najnowszych trendów w modzie męskiej.

4. Sport

To bardzo popularna pośród panów kategoria. Porady na temat planów treningowych, dieta dla osób uprawiających sport, gadżety przydatne sportowcom to niektóre z tematów, które podejmują panowie, pisząc o sporcie.

5. Brody

Od niedawna modne jest posiadanie zarostu. Nie wystarczy tylko się nie golić, aby wyglądać zgodnie z najpopularniejszymi trendami. Posiadanie bujnej brody wiąże się z codzienną pielęgnacją. Woski, odżywki, odpowiednie ścinanie, to tematy postów na blogach dla brodaczy.

Jak widać, coraz więcej mężczyzn decyduje się na prowadzenie własnego bloga, większość nisz na tematy dla mężczyzn udało się skutecznie zapełnić. Powstało dużo tematów, które jeszcze kilka lat temu interesowały niewielką grupę osób. Poza liczbą mężczyzn piszących blogi, wzrasta też liczba panów, którzy je czytają.

Top content