Bluzy męskie – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Bluzy są wygodne i przyjemne w dotyku. Mało tego, jeżeli wiemy, z czym i w jakich sytuacjach możemy je nosić, możemy stworzyć wiele ciekawych stylizacji.

Większość z nas bluzę utożsamia ze stylem sportowym, ale może ona stanowić interesujący dodatek do niejednego stroju. Dobrze będzie komponować się z jeansami, szortami, kurtkami skórzanymi i typu bomberka, a także z płaszczami. Aby jednak nasza stylizacja wyglądała dobrze, liczy się nie tylko to, czy pod względem koloru ubrania dobrze się ze sobą komponują. Ważna jest także jakość poszczególnych części garderoby. Na co powinniśmy spojrzeć, kiedy chcemy kupić bluzę?

Liczy się materiał

Po bluzy sięgamy, kiedy szykujemy się na wycieczkę, spotkanie ze znajomymi, wieczorny spacer. Są to sytuacje, w których liczy się komfort. Dlatego też jedną z najważniejszych rzeczy, na jakie musimy zwrócić uwagę, jest materiał. Podstawową tkaniną powinna być bawełna – jest naturalna, hipoalergiczna, przyjemna w dotyku i przewiewna. Jednak bawełna ma to do siebie, że się gniecie, a przez chłonność długo schnie. Z tego względu dobrą propozycją mogą być bluzy, które mają niewielką domieszkę elastanu lub poliestru. Sprawią one, że ubranie będzie lepiej układać się na sylwetce, ale pamiętajmy – ma to być domieszka, a nie główny materiał. W bluzie z włókien sztucznych będziemy się pocić i przegrzewać. Warto też wziąć pod uwagę porę roku, modele na zimę są znacznie cieplejsze od letnich. Dobrej jakości modele możemy znaleźć, kiedy przejrzymy bluzy męskie od Lancerto.

Krój dopasowany do sylwetki

Bluzy dresowe mogą być obszerne, ale są i takie, które delikatnie podkreślają sylwetkę. Pierwszy typ mogą nosić wszyscy panowie. Szczupłe osoby mogą dodać sobie nieco krągłości, a jednocześnie pozwolą zatuszować nadmiar kilogramów. Na bluzy bardziej dopasowane powinni się decydować jedynie ci, którzy mogą pochwalić się muskularną sylwetką. Jednak trzeba zachować umiar – obcisła bluza wygląda źle. Może podkreślać kształty, ale w subtelny sposób.

Warto się też zastanowić, czy chcemy bluzę z kapturem, czy bez. Kaptur przyda się w chłodne dni i dobrze wygląda z bardziej sportowymi zestawieniami. Z kolei bluzy bez kaptura uważa się za bardziej uniwersalne.

Dobór kolorów

Bluzy męskie są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeszcze przed zakupem zastanówmy się, do czego będziemy nosić bluzę i w jakich kolorach jest nasza garderoba. Poza tym pamiętajmy, że poprzez noszenie określonych kolorów wpływamy na proporcje naszej sylwetki. Jeżeli chcemy optycznie dodać nieco masy, stawiajmy na bluzy jasne. Kiedy z kolei chcemy się trochę wyszczuplić, to koncentrujmy się na ciemniejszych modelach.

Liczą się detale

Pomijając krój, kolor, czy obecność kaptura, zawsze musimy zweryfikować, czy bluza jest dobrze uszyta. Przyjrzyjmy się szwom, czy nigdzie się nie prują i są równe. Przy bluzach z nadrukami i elementami naszytymi sprawdźmy, czy nitki są dobrej jakości. Jeśli zamierzamy kupić bluzę na zamek, to sprawdźmy, czy gładko się go rozpina i zapina.

Top content