Impreza z okazji narodzin dziecka – złote zasady

Kiedy przychodzi czas, gdy mężczyzna dowiaduje się o tym, że wkrótce zostanie ojcem wówczas niejednokrotnie pojawiają się w jego sercu sprzeczne uczucia. Z jednej strony bowiem jest on z tego faktu niezwykle szczęśliwy oraz dumny z drugiej jednak odczuwa pewnego rodzaju lęki i niepokoje czy poradzi sobie w tej sytuacji. Ciekawym jest to, że jak wskazują eksperci wątpliwości związane z rodzicielstwem są czymś co dość mocno uwidacznia cechy obu płci i dzielące je różnice. Kobiety najczęściej w takiej sytuacji obawiają się o to, czy będą potrafiły należycie zająć się maluszkiem.

Tradycja to podstawa

Trudno więc znaleźć jakąkolwiek przyszłą mamę, która nie obawiałaby się o to, czy spełni się w tej nowej roli. Jeśli chodzi natomiast o przyszłego ojca to o wiele bardziej martwi się on o kwestie czysto materialne. Różnica jest więc tutaj widoczna już gołym okiem. W tym artykule jednak nie będziemy się zajmować szczegółowymi kwestiami związanymi z macierzyństwem. Zamiast tego wolimy się skupić na pewnym wydarzeniu, które czasami umyka uwadze wielu osób a w naszej kulturze stało się już niemal tradycją. mamy tutaj na myśli oczywiście nic innego jak pępkowe. Tego typu zabawa organizowana jest przede wszystkim dla panów. Chociaż w wyjątkowych sytuacjach mogą uczestniczyć w niej również kobiety to jednak warto pozwolić swojemu facetowi, aby spędził ten czas w gronie swoich męskich przyjaciół. Ponieważ organizacja takiej inicjatywy może przysporzyć pewnych trudności to dlatego też stworzyliśmy niniejszy poradnik.

Gdzie zorganizować imprezę z okazji narodzin dziecka?

Na początku zacznijmy od spraw zupełnie podstawowych, czyli, gdzie zorganizować takie posiedzenie? Zasadniczo do wyboru mamy tutaj rzecz jasna dwie opcje. Pierwszą z nich jest zorganizowanie imprezy pępkowej w domu zaś drugą wyjście z kolegami na miasto. Chociaż zwolenników jak i przeciwników oby rozwiązań nie brakuje to my polecalibyśmy jednak wybranie tej drugiej opcji. Bardzo ważnym argumentem, który za tym przemawia jest to, że w naszym mieszkaniu nie jesteśmy sami. Oznacza to, że bez względu na to jak bardzo kulturalne towarzystwo zaprosimy to i tak nie będziemy mieli możliwości uniknięcia hałasu. Nawet jeśli nasza żona, dziewczyna czy też sąsiedzi należą do wyrozumiałych to jednak zawsze lepiej nie nadużywać ich cierpliwości. Dlatego też kończąc rozważania na temat tego podpunktu należy jasno stwierdzić, że jeśli nurtuje nas pytanie, gdzie ma się odbyć taka męska impreza z okazji narodzin dziecka to odpowiedź jest bardzo prosta – na mieście! Jak można się jednak domyśleć wybór odpowiedniego miejsca wydarzenia to nie jedyny obowiązek jaki spoczywa na organizatorze. Niemniej ważną sprawą o którą musimy zadbać jest to, aby zaproszeni przez nas goście mieli co zjeść i wypić.

Nie popełniaj błędów w organizacji

Trudno wyobrazić sobie bowiem bardziej żenującą scenę, niż taka w której organizator zaprasza swoje towarzystwo do pustego stołu. By więc nie narazić się na śmieszność i kpiny naszych znajomych zadbajmy wcześniej i zaplanujemy co będziemy tego wieczora spożywać. Bardzo dobrą praktyką jest to, aby na kilka tygodni przed planowaną zabawą zarezerwować sobie miejsce w interesującym nas lokalu. To bardzo ważne, gdyż w przeciwnym wypadku ryzykujemy tym, że po prostu przybywając na miejsce nie zastaniemy wolnych stolików. Dokonanie rezerwacji nie jest oczywiście sprawą trudną. W zasadzie jedyne co musimy zrobić to skontaktować się z odpowiednią osobą w danym lokalu i poinformować ją kiedy chcemy by impreza po urodzeniu dziecka się odbyła. Pamiętać musimy jeszcze o tym, że koniecznością będzie również podanie liczby przewidywanych gości. Jeśli chodzi o sprawy związane z płatnością to tutaj bywa już różnie.

Czasem może być bowiem tak, że menedżer lokalu zażąda od nas jakiejś zaliczki na poczet rezerwacji. Mimo, iż takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko to jednak warto być n nie przygotowanym. Reasumując zatem nasze rozważanie pamiętajmy by organizując takie wydarzenie zadbać o wszystko. Co prawda mówi się, że „nieważne, gdzie lecz z kim” to jednak nikt nie zaprzeczy, że odpowiednio zaplanowana impreza z okazji narodzin dziecka, będzie dużo bardziej satysfakcjonująca niż taka w której wszystko dzieje się z przypadku.

Top content