Jaka pościel dla niemowlaka?

W poprzednim artykule przedstawiłem Ci garść informacji dotyczących tego jaką kupić kołdrę dla dziecka. Jako że nie pod samą kołdrą śpi dziecko, to dziś temat ten chcę poszerzyć, a właściwie uzupełnić o informacje odnośnie tego jaką warto kupić poszewkę, aby mieć dobrą pościel dla niemowlaka. Mam nadzieję, że po przeczytaniu obu tych artykułów na blogu parentingowym uzbroicie się w wiedzę, która zapewni Waszym maluszkom komfortowy sen 🙂

Kwestie ważne dla dziecka

Spodziewasz się dziecka, więc pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zdecydowaną większość swojego początkowego życia spędzi ono w łóżeczku. Dlatego też już przed porodem musisz zadbać o to, aby zakupić dla niego dobrą kołdrę i fajną poszewkę, które razem złożą się na najlepszą pościel dla niemowlaka. Tu chcę powiedzieć Ci na co Twoje dziecko zwróci uwagę, przez co powinno być to dla Ciebie priorytetem.

A może zacznę od tego, na co dziecko uwagi z pewnością nie zwróci. Rzeczą tą jest poduszka, której niemowlak na początku i tak nie używa. Rodzice często zastanawiają się jaką kupił poduszeczkę i poszewkę, aby ładnie wyglądała stanowiąc ozdobę pokoju dziecięcego. Pamiętaj, nie jest to ważne. Mało tego, poduszka często stanowi zagrożenie dla dziecka, które potrafi chociażby zaplątać się w sznureczki często znajdujące się przy poduszkach, którymi przywiązuje się je do łóżeczka. Także, olej poduchę, skup się na prześcieradle i na poszewce na kołdrę.

Przede wszystkim kupujac te produkty musisz zadbać o to, aby najlepiej były one w pełni naturalne. Optymalnie byłoby zakupić pościel w 100% bawełnianą, bez żadnych domieszek innych materiałów. Zaletą produktów wykonanych z tego surowca jest to, że można prać je w wysokich temperaturach niszcząc i eliminując przy okazji wszelkie zarazki i bakterie. Kupując pościel dla małego dziecka zwróć również uwagę na to, aby była ona antyalergiczna, niestety żyjemy w takich czasach, że zdecydowana większość dzieci ma z tym duże problemy. Podsumowując: szukając idealnej pościeli dla malucha skup się na tych wykonanych w 100% z bawełny i posiadających jakieś atesty antyalergiczne. Jeśli z kolei chodzi o prześcieradełka, to niezwykle wygodne mogą okazać się te na gumce, które łatwo umieścić można na materacyku mając pewność, że w trakcie snu nie będą się przesuwać sprawiając maleństwu problemy.

Uważaj na zestawy

Każdy ojciec przed porodem dzieciaka musi zadbać o bardzo wiele rzeczy związanych z zakupem przedmiotów, które dla dziecka będą niezbędne. Z uwagi na to wielu z nas stara się iść na skróty i kupując kolejne produkty decyduje się na zakup zestawów. Jeśli chodzi o pościel dla niemowlaków to na przykład na allegro mamy pełno zestawów łączących w sobie: poduszki, kołderki, poszewki, a nawet materacyki. Kupując taki zestaw zwróć szczególną uwagę, aby każdy z jego elementów był najwyższej jakości. Często bowiem zdarza się, że sprzedawcy w celu podjarania Klienta oferują bardzo dobrej jakości materacyk, a w gratisie dorzucają kołderkę i poszewkę niskiej jakości. Nie dopuść do tego i kupując zestaw pościeli dla niemowlaka zawsze przyjrzyj się każdemu elementowi, aby był on jak najlepszej jakości.

Kwestie ważne dla rodzica i gościa

Dobra, przecież wiem, że dla Ciebie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, nagłówek powinien brzmieć tu „Kwestie ważne dla oka rodzica i gościa”. W każdym razie chodzi mi tu o dobór wzoru i koloru pościeli dla małego dziecka. Uwierz, że dzieciakowi nie zrobi żadnej różnicy czy spać będzie w pościeli białej, zielonej, w koniki czy w żabki. To ważne jest tylko dla Twojego oka. Dopasuj to więc do swoich potrzeb pamiętając o tym, że dziewczynki lubią róż i koniki, a chłopcy kolor niebieski i misie lub samochodziki. Obecnie w sklepach znajduje się tak dużo gatunków i rodzajów pościeli, że wybór będziesz miał bardzo szeroki, nie mówiąc o tym, że produkuje się już pościel dla dzieci z wzorami na zamówienie.

Gdzie kupić pościel dla niemowlaka?

Na koniec kilka słów o tym gdzie kupić można pościel dla niemowlaka. Chcę odradzić Ci zakup używanej pościeli na olxie. Proponuję, abyś udał się do sklepu z akcesoriami do pokoików dziecięcych, gdzie znajdziesz produkty wysokiej jakości, a także ekspedientów, których zadaniem jest udzielenie Ci pomocy w dokonaniu trafnego wyboru. Jeśli wolisz zakupy online, to w necie z łatwością znajdziesz masę sklepów, nie mówiąc o aukcjach na allegro. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zawsze zapoznać się z opiniami nie tylko o sprzedawcy, co o producencie pościeli, to będzie dla Ciebie ważną wskazówką!

Top content