Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Kiedyś musiał nadejść ten moment. Syn nam się starzeje, wkrótce skończy rok. A wraz z tym pojawiły się telefony od najbliższej rodziny z pytaniami o to, co kupić Andrzejkowi na roczek? Postanowiłem więc przygotować dziś ten wpis, aby jednorazowo udzielić odpowiedzi na to pytanie. A że wiem, że moja odpowiedź będzie zbyt mało uniwersalna, to z góry proszę i Ciebie drogi czytelniku o to, abyś w komentarzach podrzucił jakieś swoje ciekawe pomysły na prezent dla rocznego chłopca. Dzięki temu nikt już nie będzie miał problemu z określeniem jaki prezent na roczek dla chłopca powinno się wybrać ;-).

Ja lubię wszystko dzielić na części. Dlatego też na części podzielę tę odpowiedź. Pierwsza część dotyczyć będzie prezentów, które spodobać mogą się małemu dziecku. Druga to prezenty, z których bardziej zadowoleni będą rodzice. Trzecia natomiast to grupa prezentów, które ja mając 31 lat chciałbym dostać 30 lat temu. Przejdźmy do rzeczy.

Prezenty, które polubi roczny chłopiec

Z pewnością każde dziecko jest inne. Jeśli jednak chodzi o mojego brzdąca, to muszę Cię zasmucić: jego wcale nie ucieszyłby super samochodzik, którym można jeździć. Jego wcale nie uradowałby stoliczek edukacyjny, jego wcale nie zadowoliłaby jakaś inna z nowości typowych dla naszych czasów. Owszem, mamy stoliczek edukacyjny, ale Andrzej używa go głównie do podnoszenia i upuszczania. Jest wiele lepszych zabawek, które bardziej go interesują. Jak chociażby plastikowy kubek, butelka po napoju, kartka papieru zwinięta w kulkę czy elastyczna mydelniczka. Takie to już jest nasze dziecko :D.

Nie chcę jednak zostawić Cię bez ciekawego pomysłu, więc powiem tak: koło roczku dziecko już chodzi lub właśnie zaczyna to robić. Po moim synku widzę, że uwielbia chodzić za piłką i ją kopać. Fajnym pomysłem jest więc zakup dla niego piłki. Niekoniecznie takiej, którą gra się na boisku. Może to być piłka dmuchana. Kolejna sprawa to wszelkiej maści pchacze. Osobiście uważam, że to dobre urządzenia do nauki chodzenia, a z pewnością lepsze od chodzików, które nie cieszą się dobrymi opiniami lekarzy. Sądzę, że taki prezent może się sprawdzić.

Piłka w prezencie dla rocznego chłopca

No i mamy jeszcze wszelkiej maści zabawki, które pomagają w rozwoju dziecka. Jak chociażby sorter. Jeśli przemyślisz sprawę i kupisz okrągły sorter, to za jednym zamachem dasz dziecku i sorter i piłkę. Nasz synek dostał taki od swojej cioci i bardzo chętnie go kopie :D.

Prezenty dla rocznego chłopca, które przydadzą się rodzicom

Nie! Nie mówię tu o pieniądzach. Bo według mnie dawanie kasy jest kiepskim pomysłem. Wiadomo, niby daje się rodzicom wolną rękę, aby kupili dziecku to, co jest potrzebne, ale mimo wszystko to lipa, bo nie daje się dziecku największej frajdy, jaką jest rozrywanie zapakowanego prezentu. Więc tę opcję odradzam. Ale zawsze można pogadać z rodzicami rocznego chłopca podpytując ich o preferowany prezent, tak jak to było u nas. My odpowiadamy tak: ubranko takie, ubranko inne, buciki. No bo to zwyczajnie się przyda. Czasem bardziej niż tysięczna zabawka, która leży później w kącie. Nawet jeśli kosztowała majątek.

buciki na roczek

Prezenty na roczek, które chciałbym dostać 30 lat temu

Dobra, a teraz przejdźmy do tego, co ja chciałbym dostać w prezencie, kiedy byłem rocznym chłopcem. Wyjdzie tu ze mnie materialista. Nie chciałbym dostać pieniędzy, ale chciałbym dostać monety. Takie stare, które miały już wtedy określoną wartość, a teraz byłyby warte jeszcze więcej. Jeśli więc chcesz już dawać rocznemu dziecku kasę, to nie dawaj obecnie funkcjonującej waluty, którą rodzice wydać będą mogli na pampersy. Daj dziecku coś co będzie zyskiwało na wartości. Być może będziesz mógł dawać mu taki prezent co rok, a na 18stkę chłopak będzie miał świetną kolekcję, którą później będzie rozszerzał. A może ją sprzeda i kupi sobie auto. Wtedy będzie to już jego wybór, nie rodziców ;-).

moneta na prezent

Top content