Łóżeczko dostawne Chicco dla spokojnego snu maluszka i jego rodziców

Pierwsze tygodnie życia dziecka są szczególne. Rodzice chcą otoczyć maluszka jak najlepszą opieką, a dziecko lgnie do znajomych zapachów i uspokaja się w pobliżu swojej mamy. Trudno zmusić tak małą istotę do spędzenia nocy samotnie w osobnym pokoju, zwłaszcza że maluch musi być karmiony co kilka godzin. Z tego powodu coraz częstszym wyborem rodziców staje się łóżeczko dostawne. Jak z niego korzystać i dlaczego warto? Czytaj dalej, a poznasz topowy model, który podbija rynek akcesoriów dla niemowląt.

Dlaczego warto wybrać łóżeczko dostawne zamiast klasycznego modelu?

Wielu młodych rodziców przykłada szczególną uwagę do monitorowania stanu dziecka, jego zachowania, a także snu. Gdy nowy członek rodziny pojawi się wreszcie na świecie, jego opiekunom trudno jest pozostawić maluszka samego, i to nawet na czas snu. Z drugiej strony dziecko w tym czasie szczególnie potrzebuje bliskości, która daje mu poczucie bezpieczeństwa. To dlatego łóżeczko dostawne jest wygodnym wyborem, i to zarówno dla rodziców, jak i maleństwa.

Dostawka Chicco przynosi jasno widoczne korzyści wynikające z bliskości dziecka podczas snu takie jak:

  • jego dłuższy i głębszy sen wynikający z poczucia bezpieczeństwa przy rodzicach;
  • mniej płaczu podczas przebudzeń i szybszy powrót do snu;
  • mniej nocnych wycieczek związanych z karmieniem czy przebieraniem dziecka, które znajduje się tuż obok.

Jak bezpiecznie korzystać z dostawnego łóżeczka?

Łóżeczka dostawne to modele, które dostawia się do dużego łóżka w sypialni rodziców, by dziecko mogło spać tuż przy nich. Jest to niezależny mebel, który w razie potrzeby może być używany jako alternatywa klasycznego łóżeczka lub nawet model turystyczny. Największą zaletą jest możliwość regulacji wysokości tak, by materac dziecka znajdował się na tej samej wysokości co ten, na którym odpoczywają jego opiekunowie. W ten sposób maluch leży tuż obok, a jednocześnie nie zajmuje przestrzeni na dużym łóżku, nie zakłóca intymności rodziców i nie przyzwyczaja się do spania pomiędzy nimi we wspólnej pościeli.

Pamiętaj, żeby przede wszystkim odpowiednio dostosować wysokość łóżeczka dostawnego, ustawiając je dokładnie na tym samym poziomie, co łóżko, do którego jest ono dostawiane. Różnica pomiędzy wysokością stwarza zagrożenie dla tak małego dziecka.

Nie możesz zapomnieć również o podniesieniu wszystkich ścianek bocznych łóżeczka, kiedy odstawiasz je od dużego łóżka. Ścianki boczne chronią malucha przed wypadnięciem, co groźne zwłaszcza wtedy, gdy dziecko mogłoby spaść z dużej wysokości.

Łóżeczko dostawce Chicco Next2Me Essential – wszystko, czego potrzebujesz w jednym zestawie

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy stało się łóżeczko dostawne Chicco Next2Me Essential, o którym dowiesz się więcej z pełnej specyfikacji dostępnej pod adresem https://vexpi.pl/produkt/pokoj-dzieciecy/lozeczka/chicco-next2me-essential-lozeczko-dostawne-z-ekologicznych-materialow/. Łóżeczko dostawne Chicco wyposażone w materacyk o odpowiednim rozmiarze, a nawet torbę do jego przenoszenia to kompletny zestaw, do którego potrzebować będziesz jedynie pościeli. Maluch może spać w nim, aż osiągnie 9 kg wagi.

To, co wyróżnia łóżeczko dostawne Essential od Chicco, to możliwość aż 6-stopniowej regulacji wysokości, regulacja kąta nachylenia, zdejmowana tapicerka, którą możesz prać w pralce, opuszczany bok, składane nóżki, pasy dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, a także dwa kółka z hamulcem pozwalające na wygodne przewiezienie łóżeczka do innego pomieszczenia. Taki model zapewni dziecku spokojny sen już od pierwszych dni życia, a Tobie pełen komfort opieki nad maleństwem.

Top content