Najwięksi producenci lodów w Polsce

Mamy lato, mamy upały i mamy ochotę na coś zimnego. Jedni wybierają piwo, inni drinka, a jeszcze inni sięgają po lody. I dziś właśnie chciałem napisać o lodach, a to dlatego, że w ostatnim czasie mocno zdziwiłem się ilością lodów dostępnych w sklepowych lodówkach. Moje zdziwienie było tak duże, że po powrocie do domu postanowiłem przewertować internet w poszukiwaniu listy producentów polskich lodów. A teraz wiedzą tą dzielę się również z Tobą, abyś w przeciwieństwie do mnie nie musiał odwiedzać stu stron, lecz miał wszystko podane na tacy. Lub w pojemniczku na lody ;-).

Ogromna siła rynku lodów

Rynek lodów w Polsce stale się rozwija. Obecnie przyjmuje się, że jeden Polak w ciągu roku spożywa około 5 litrów lodów. Jest to niewiele i ilość ta dynamicznie rośnie, a to z uwagi na to, że w Polsce mamy coraz więcej producentów lodów, którzy na rynek dostarczają pyszne lody rzemieślnicze, które cieszą się niebywała popularnością. Lody te sprzedawane są nie tylko na gałki, ale też na kilogramy.

W każdym razie chcę wspomnieć o wartości lodowego rynku. Otóż nasz krajowy rynek wyceniany jest w skali roku na nieco ponad 1.5mld złotych. A to tylko Polska, trzeba pamiętać, że polskie lody eksportowane są też poza granice naszego kraju, co wartość tę dodatkowo podnosi.

Producenci lodów

Lody firmy Grycan czy producenta lodów Bracia Koral zna każdy. Na tym jednak rynek polskich lodów się nie kończy. Są jeszcze firmy takie jak Conssoni, Zielona budka, Admat, Alex pol, Anita, Augusto, Bambino, Fawor, Hela, Jaś, Lodmor, Mlekowita, Wytwórnia lodów Młynarczyk. A to i tak tylko najpopularniejsze marki, wiele jest bowiem innych rzemieślników, który produkują lody i sprzedają je tylko na rynku lokalnym.

Top content