Niania na wagę złota. Jak sprawować opiekę nad dzieckiem w trudnych sytuacjach?

Niania na wagę złota. Jak sprawować opiekę nad dzieckiem w trudnych sytuacjach?

Nieprzewidziane sytuacje, organizacyjny chaos i permanentny brak czasu to codzienność wielu rodziców. Dają się we znaki zwłaszcza tym z nas, którzy nie mogą liczyć na pomoc kochającej, dyspozycyjnej babci lub przedszkola, które zajmie się pociechą podczas naszej nieobecności. To ostatnie rozwiązanie również nie zawsze zdaje egzamin i zdarzają się sytuacje (jedną z najczęstszych jest przeziębienie), gdy nasza pociecha musi zostać w domu. Co wtedy? Gdzie szukać wsparcia i opieki dla chorego malucha?

Gdy oboje rodzice pracują, a o przedszkolu nie może być mowy, z pomocą przyjdzie nam niania. Opiekunka zajmie się naszym dzieckiem u siebie lub u nas w domu, zapewniając mu bezpieczeństwo, a nam spokój i czas na realizację zawodowych obowiązków. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość otrzymania urlopu lub płatnego L4 w czasie, gdy dzieci chorują. W takich sytuacjach zaufana niania jest na wagę złota. Jak ją znaleźć i na co zwracać uwagę, podejmując decyzję o jej zatrudnieniu?

Poszukiwania niani warto rozpocząć w swoim otoczeniu – być może odpowiednią, godną zaufania opiekunkę poleci nam ktoś z rodziny lub znajomych. W ten sposób zminimalizujemy stres związany z koniecznością powierzenia dziecka obcej osobie, a jednocześnie zapewnimy mu dobrą opiekę. Co jednak zrobić, gdy prośby o polecenie niani okażą się nieskuteczne? Rozwiązaniem problemu może okazać się serwis Niania.pl. Platforma pośredniczy w usługach opieki nad dziećmi, umożliwiając rodzicom szybkie i łatwe znalezienie odpowiedniej niani. Do tej pory w serwisie zarejestrowało się już ponad 200 tys. opiekunek z całej Polski!

Internetowy serwis Niania.pl zwraca bardzo dużą uwagę na to, co dla rodziców najważniejsze – bezpieczeństwo dzieci. By je zapewnić, zatrudnia pedagogów, którzy telefonicznie sprawdzają wszystkie zamieszczone w serwisie referencje. Jednocześnie weryfikują tożsamość zarejestrowanych opiekunek. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że referencje niani nie są prawdziwe, a jej tożsamość – nieznana. Serwis stawia na rozwój zarówno rodziców, jak i opiekunek. Tym pierwszym oferuje serię interesujących, merytorycznych artykułów poświęconych opiece nad dzieckiem, tym ostatnim – liczne kursy oraz test sprawdzający wiedzę. Dzięki istnieniu portalu już ponad 100 tys. rodzin zalazło idealną nianię dla swojego dziecka.

Zasada działania serwisu jest prosta. By znaleźć nianię dla naszego dziecka, musimy zarejestrować swoje konto. Następnie dodajemy ogłoszenie o poszukiwaniu niani, uwzględniając nasze wymagania i oczekiwania. Zaznaczamy m.in. zakres jej obowiązków, preferowany wiek, oczekiwane doświadczenie itd. Wskazujemy interesujący nas wymiar czasu pracy, miejsce jej wykonywania i wynagrodzenie. Oprócz opiekunki dla naszego dziecka serwis umożliwia nam znalezienie opieki również dla osoby starszej. Możemy także przeglądać ogłoszenia osób, które pasują do naszej oferty. Jeśli chcemy znaleźć nianię w Warszawie, zawężamy krąg naszych poszukiwań tylko do tej miejscowości.

Znalezienie odpowiedniej niani dla naszego dziecka to nie lada wyzwanie. Dokonując wyboru, warto kierować się pozytywnymi rekomendacjami rodziców i własną intuicją. To ważne, by niania wzbudzała zaufanie nie tylko w nas, ale także w naszym dziecku, dlatego uważnie powinniśmy przyglądać się jego reakcjom. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zatrudnić emerytkę, czy też młodą studentkę, musimy zapewnić jej odpowiednie warunki pracy i wynagrodzenie, przynajmniej na poziomie płacy minimalnej. Jeśli zamierzamy zatrudnić nianię na dłużej, od początku zadbajmy o budowę pozytywnych, serdecznych relacji.

Top content