Poznaj nowe modele mozaiki od Raw Decor

Mozaika jest sztuką

Mozaika to sztuka upiększania powierzchni — takich jak posadzki, ściany czy sklepienia — za pomocą gęsto ułożonych drobnych kawałków kamienia, szkła lub ceramiki. Od czasów starożytnych mozaiki zdobią podłogi i ściany. Służą też do przystrajania łaźni, basenów i fontann — miejsc, w których wilgoć zniszczyłaby elementy dekoracyjne wykonane z delikatniejszych materiałów. Piętnastowieczny, włoski artysta Domenico Ghirlandaio nazwał ją „malarstwem, które będzie trwać wiecznie”. W we współczesnej architekturze bardzo popularna stała się mozaika szklana, która pełni role zarówno użytkowa jak i dekoracyjną. Dzięki niewielkim rozmiarom pojedynczych elementów te niezwykłe ozdoby mogą przybierać najróżniejsze formy — od prostych monochromatycznych malowideł podłogowych i motywów czarno-białych do wielokolorowych kwiecistych wzorów oraz złożonych imponujących kompozycji zdobiących ściany.

W najnowszej ofercie marki Raw Decor, która bogatą ofertą mozaik od samego początku nawiązuje do historycznej roli mozaiki, znajdziemy kolekcje mozaik nie tylko ceramicznych ale najnowsze propozycje wykonane właśnie ze szkła.

Kolekcja Stick

Prosta elegancja, autentyczność i harmonia to bezapelacyjne definicje najnowszej kolekcji płytek mozaikowych o nazwie Stick. Sama forma jest nawiązaniem do prostej geometrii oraz stylu lat 80. Mozaiki Stick to nic innego jak ceramiczne, pionowe listwy, z których można tworzyć niesztampowe kompozycje o trójwymiarowym charakterze. Z pewnością zachwycą miłośników skandynawskich stylizacji jak i fantastycznie podkreślą trendy vintage.

Kolekcja Szklana

Nowe mozaiki szklane Raw Decor znajdziemy pod nazwami Lotus Marble, Cube Marble , Candy i Flabellum Jungle. Zostały zamknięte w najmodniejszych, geometrycznych kształtach i są propozycją nowoczesnej klasyki, która doda luksusowego charakteru wymarzonym wnętrzom. Dzięki swoim kształtom i surowcowi z jakiego ją wykonano są to materiały wykończeniowe wręcz organiczne i przyjazne dla środowiska. Cała kolekcja opiera się na łagodnej, naturalnej kolorystyce nawiązującej do natury, imitującej prawdziwy kamień w różnych odcieniach. Można je bez problemu łączyć z płytkami drewnopodobnymi czy wielkoformatowymi, uzyskując dzięki temu nietuzinkowy charakter każdego wnętrza. Mozaiki wykonane ze szkła można stosować zarówno w pomieszczeniach suchych jak i mokrych, na podłogi, ściany, ławki. Warto uwzględnić iż jest to materiał idealnie nadający się tam gdzie są zaokrąglenia, wypuklenia, łuki. Mozaika szklana Raw Decor idealnie sprawdzi się w zastosowaniach komercyjnych, szczególnie w mokrych pomieszczeniach takich jak baseny, SPA, prysznice w hotelach i tym podobnych miejscach.

Kolekcja Candy

Mozaika Candy swoimi korzeniami sięga do szalonych lat 50 i 60. Topowy wzór tamtych czasów jest zabawną odpowiedzią na popularną klasykę. Pomimo tego, że formą i kolorami przypomina słodkie cukierki jej subtelne kolory nie są tylko uzupełnieniem dziecięcych czy cukierkowych aranżacji, ale również pozwalają wykreować wyraziste i oryginalne przestrzenie. Cukierkowe kółeczka za każdym razem przykują spojrzenie poprawią nastrój, pozwolą złapać tak potrzebny dystans. Niczym kameleon odnajdzie się w każdym stylu, od minimalistycznego po klasyczny, sprawiając że nikt nie przejdzie obok niej obojętny. Będzie pięknie podkreślać w każdym wnętrzu styl pin up, przełamie tradycyjną klasykę w łazience czy kuchni dodając jej zabawnego twista.

Metropolis

Kolekcja Metropolis czerpie z prostoty i ponad wiekowej klasyki. Wydłużone prostokąty układające się w harmonijny wzór jodełki czy cegiełki to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych, uniwersalnych i ponadczasowych motywów dekoracyjnych w świecie płytek. Najbardziej klasyczna z płytek, która od lat nie wychodzi z mody. Dzięki zastosowaniu nietuzinkowych kolorów i nietypowych powierzchni crackle i holo staną się oryginalną ozdobą w najmodniejszych łazienkach i kuchniach. To nowoczesne płytki za pomocą których, podkreślimy każdą aranżację, niezależnie od tego, czy naszym ulubionym stylem jest ponadczasowa klasyka, czy nowoczesna prostota.

Inspiruje nas Natura

Kolekcje płytek mozaikowych Raw Decor zarówno tych ceramicznych jak i szklanych swoje wzornictwo opierają na naturze. Króluje w niej przyroda, która jest nieustającym źródłem inspiracji. Każdy wzór mozaiki swój wyjątkowy kształt, układ i nadzwyczajną barwę bierze z inspiracji naturą, tworząc wyjątkowe wzornictwo. Mozaiki te są wręcz idealne do stosowania we wnętrzach inspirowanych fauną i florą. Sprawdzą się w stylach takich jak styl organiczny, Urban Jungle, New Cozy, tworząc niepowtarzalną powierzchnie ścian łazienek i kuchni. Z powodzeniem odnajdą się też jako oryginalna dekoracja na ścianach salonów czy sypialni.

Współczesne mozaiki coraz częściej wychodzą poza obręb kuchni i łazienek. Stając się krokiem w stronę najmodniejszych i niekonwencjonalnych dekoracji w zasadzie każdego pomieszczenia czy to w budownictwie mieszkaniowym czy komercyjnych obiektach użyteczności publicznej.

Top content