Testujemy jazdę na dwa foteliki. Z mamą z przodu!

Ciąg dalszy naszej wyprawkowej przygody. Dziś napiszę o foteliku, w którym to jeździć będzie nasza Ania, i który póki co testuje Andrzej. Dlaczego go testuje? Bo chcemy sprawdzić, jak będzie zachowywał się z tyłu samochodu, gdy zostanie tam sam, bez mamusi, a w towarzystwie drugiego fotelika, ze słodką siostrzyczką :D.

Gdy zerkniesz na fotkę tego fotelika, to pewnie stwierdzisz, podobnie jak moja żona, że chyba mnie pogięło, że chcę, aby noworodek jeździł w dużym foteliku, którego nie da się szybko wyjąć z samochodu zamieniając w nosidełko. Otóż nie porąbało mnie, no i nie pogięło.

Decydując się na ten fotelik znałem jego wady i zalety. Gdzieś tam z tyłu głowy miałem myśl, że lepszą opcją dla noworodka będzie fotelik dla dzieci o przedziale wagowym do 9 czy 12 kg. Chciałem jednak zaopatrzyć się już w coś, co służyć nam będzie dłużej. Wybrałem więc fotelik Bastiaan, który swoją funkcjonalnością mnie zachwycił. W połączeniu z wysoką jakością wykonania, certyfikatem bezpieczeństwa i korzystną ceną fotelik ten stał się dla mnie jedyną opcją, na którą mogłem się zdecydować. A że sprawy wózkowe i fotelikowe Kasia zleciła mi, to decyzja zapadła. A nosidełko z funkcją fotelika i tak przez jakiś czas prawdopodobnie mieć będziemy, bo pewnie kupię je w zestawie z wózkiem. Kurcze, chyba niedługo muszę zajrzeć w tej sprawie na OLXa :D.

Wracam do tematu.

Przedstawiam Ci więc nasze nowe cacko, którego największymi zaletami są:

  • baza isofix – o matko, po tym jak miałem jeden fotelik montowany na bazie i jeden montowany tradycyjnie, to wiem już, że w moim życiu pojawiać będą się tylko isofixy. W mojej ocenie to opcja bezpieczniejsza, wygodniejsza, zajmująca mniej miejsca i fajniejsza. Tyle, że droższa, ale jak dobrze się poszuka, to można znaleźć fotelik na bazie isofix w rozsądnej cenie
  • możliwość jazdy przodem oraz tyłem do kierunku jazdy. Pisałem o tym już kiedyś. Maluchy, nawet kilkuletnie, w cywilizowanych krajach jeżdżą tyłem do kierunku jazdy. Tak jest bezpieczniej. Lionelo Bastiaan daje taką możliwość i to dla mnie jest najważniejsze
  • był komfort, było bezpieczeństwo, to na koniec zostawiam cenę. 449zł. Jak za taki sprzęt, to bosko. Nie daj sobie wmówić producentom, którzy kawał swojego budżetu kładą na marketing, że dobry i bezpieczny fotelik musi być dużo droższy. Bo nie musi.

Są tu jeszcze inne zalety, jak specjalne systemy ochraniające główkę dziecka, jeśli chcesz poznać szczegóły to znajdziesz je na stronie producenta. Ja nie będę Cię zanudzał. Wolę pokazać Ci jak to działa i jak wygląda.


Fotelik Lionelo Bastiian isofixFotelik lionelo bastiaan

Jak widzisz fotelik montuje i obraza się bardzo łatwo. Maluszki mogą i powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy. Dzieci starsze można ustawić przodem, regulując im przy okazji kąt oparcia. Ja Andrzeja zostawiam ustawionego tyłem do kierunku jazdy, bo jeździł tak będzie pewnie jeszcze z rok, a może i dłużej. Bo skoro tak jest bezpieczniej, to ja nie zamierzam tego zmieniać.

Top content