Wyjeżdżasz z rodziną na święta? Zabezpiecz dom przez złodziejami

Wyjeżdżasz z rodziną na święta? Zabezpiecz dom przez złodziejamiŚwiąteczne wyjazdy do rodziny i na zimowy wypoczynek to czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok. W pośpiechu przygotowań i pakowania często zapominamy o tym, co na miejscu. Dom pozostawiony bez opieki to wymarzona sytuacja dla włamywaczy, dla których okres okołoświąteczny to prawdziwe żniwa. Zobacz, jak się uchronić przed utratą dobytku.

Utrata dobytku i gruntu pod nogami – fatalne skutki włamania

Włamanie to wyjątkowo stresująca sytuacja w naszym życiu. Nie dość, że możemy utracić dobra, na które przez wiele długich lat ciężko pracowaliśmy, to jeszcze ktoś przypadkowy w kilka chwil burzy nasze poczucie bezpieczeństwa w miejscu, które z taką pieczołowitością tworzyliśmy po to, aby stało się oazą spokoju. Zanim ktoś zdecydował się wybić szybę, musiał przecież obserwować naszych najbliższych i dom przez wiele tygodni. Przykre doświadczenie włamania rujnuje poczucie prywatności, stabilizacji i kontroli nad swoim życiem.

Jak uchronić się przed włamaniem?

W walce z przestępcami nie jesteśmy bezradni. Warto jeszcze przed wyjazdem na odpoczynek czy święta podjąć odpowiednie środki, które odstraszą włamywaczy lub przynajmniej pozwolą nam utrwalić ich wizerunek na kamerze. Ten z kolei przyda się w kolejnych krokach sprawy, już z udziałem policji. Monitoring może być również dobrym argumentem w negocjacjach z firmą ubezpieczeniową – w ten sposób pokazujemy firmie, że sami dokładamy wielu starań, aby nie zostać okradzionymi. Gdy jednak tak się stanie, mamy – zgodnie z umową – prawo ubiegać się o rekompensatę.

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w bezprzewodowy system alarmowy. Brak kabli i złączy sprawia, że złodzieje nie mogą go uszkodzić ich podczas włamania na posesję czy do domu. Jest jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania – jeśli nie widać przewodów, złodziej nie może się domyślać, że nasz dom w ogóle jest objęty systemem alarmowym, więc nie będzie usiłował go uszkodzić.

Poszukując urządzenia, które dobrze ochroni nasz dom, warto wybierać sprzęt wyposażony w opcję monitoringu i powiadomień. Aby nie martwić się o kompatybilność poszczególnych elementów, najrozsądniej zdecydować się na kompletny i inteligentny system alarmowy zarządzany wygodnie za pomocą aplikacji na smartfona. Czujki ruchu i kamery wychwytują wizerunek podejrzanych osób kręcących się w pobliżu naszej nieruchomości, a doświadczony zespół interwencyjny pod naszą nieobecność sprawdza, czy nasz dom jest bezpieczny i wolny od nieproszonych gości.

Sprawdzone systemy alarmowe można znaleźć w sklepie internetowym https://sklep.ochronadione.pl/produkt/zestaw-dione-basic/.

Top content