Zróbcie coś, aby nie było dalszego ciągu…

Wszyscy pewnie już kilkadziesiąt razy słuchaliście czy czytaliście o zamachu, w którym zginął, niestety, prezydent Gdańska. Wczoraj na scenę, w czasie finału WOŚP wbiegł uzbrojony mężczyzna. Zabił polityka, a następnie podszedł do mikrofonu, powiedział, że Paweł Adamowicz nie żyje dlatego, że on niesłusznie spędził 5 lat w więzieniu, a za całość winą obarczał PO.

Wszyscy tu wiemy, że to zdarzenie niedopuszczalne i przerażające. Może nam ono uzmysłowić, że ludzie są dzicy i że w dzikim kraju właśnie żyjemy. Ludzie są szaleni, ludzie są bliscy szaleństwa, ludzie są niebezpieczni. A ja się boję, że wkrótce możemy zobaczyć ciąg dalszy tego typu zamachów. Chcę mieć czyste sumienie, przedstawię wiec dwa pomysły na to, co należy zrobić, aby tego dalszego ciągu nie było.

Morderca już jutro powinien dostać wyrok

Już czytam o chorobie psychicznej mordercy. Zaraz zaczną się jakieś testy, badania, rozmówki. Adwokaci będą chcieli sprawić, aby morderca wylądował w wariatkowie. Tak być nie może. Gościa powinno się osądzić w 24h. Wszyscy to widzieli. Wszyscy wiedzą, co się stało. Mało tego, facet przyznał się do winy. Max 24h i gość powinien wylądować w więzieniu. Dożywocie, najlepiej połączone z ciężką pracą. Koniec.

Polityka powinna być normalna

Ludzie się załamują, ludzie odchodzą od zmysłów bardzo często przez to, że są wykorzystywani przez polityków. Są przez nich oszukiwani, są manipulowani. Politycy ich okłamują, a na koniec urzędy potrafią ich zrujnować. Ludzie wściekają się widząc wszędobylskie kolesiostwo i układy. Ludzie, nawet jeśli są winni, to po zapoznaniu się z historiami wałków zaczynają wierzyć, że i ich chce się oszukać. Zwłaszcza, jeśli mają coś nie tak pod kopułą. Człowieka na skraju wytrzymałości czy też takiego, który jest chory psychicznie, bardzo łatwo doprowadzić do skrajnego zachowania. Trzeba więc tego unikać. Trzeba zmienić politykę, polityka powinna być normalna, a nie taka, że polega na przeciąganiu liny i robieniu ludzi w bambuko.

Zróbcie coś, aby nie było dalszego ciągu.

Top content