Co kupić na narodziny dziecka?

Najpierw dowiadujemy się, że to już, że teraz, że ona jest w ciąży. Żona, córka, siostra, przyjaciółka, mama. Za dziewięć miesięcy lub trochę szybciej, zależy kiedy informacja się pojawi, na świecie przywitany zostanie nowy człowiek, maleńkie nowe życie. Wiele osób zastanawia się jak mogło by upamiętnić tę ważną datę. W tym momencie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie co kupić na narodziny dziecka. Z racji tego, że datę narodzin w przybliżeniu można określić, stwierdzić można również ile mamy czasu na zastanowienie. Oczywiście im dłużej, tym lepiej.
Jeśli okaże się, że mamy mało czasu na zorganizowanie podarunku, najszybciej będzie pójść do sklepu i kupić, ewentualnie zamówić przez internet. Pierwsze pytanie – w którą stronę chcemy iść w poszukiwaniach, czy decydujemy się na prezent dla dziecka czy dla rodziców z okazji urodzenia im się dziecka.

Zabawki z okazji narodzin dziecka

W pierwszej grupie znajdziemy wszelkiego rodzaju zabawki oraz praktyczne rzeczy. Z zabawek możemy wybrać maskotki, duże i małe, misie czy inne zwierzątka, postacie z bajek, ogranicza nas tylko asortyment odwiedzanych sklepów. Małemu człowiekowi mogą się spodobać również grzechotki, gryzaki, karuzele nad łóżeczko. W tej kategorii na pewno też znajdziemy coś, co się nada.
Dla dziecka możemy również kupić ubranka. Bardzo popularny prezent, miły i praktyczny. Podarowującego na pewno też ucieszy, kiedy jego prezent będzie wykorzystany. Wybierając ciuszki dla dziecka zawsze warto wziąć w sklepie rozmiar większy niż maleństwo obecnie nosi, dzieci szybko rosną, w ten sposób zapewnimy sobie czas na odwiedziny z prezentem do wykorzystania oraz damy rodzicom dziecka możliwość zaplanowania zakupów ubrań. Jeśli dziecko, na przykład Jasiek nosi rozmiar 62 spokojnie możemy kupić body czy spodenki w rozmiarze 68 lub 74, wtedy jego rodzice już będą mieć o te rzeczy mniejszą listę zakupów.

Praktyczny prezent po narodzinach dziecka

Jaki inny prezent na narodziny dziecka? Mając cały czas na względzie praktyczne zastosowanie możemy kupić pieluszki, chusteczki, kremy – coś, co na pewno zostanie wykorzystane przez małego człowieka. Dokładniej przez jego rodziców, ale dla małego człowieka.
Czy da się połączyć względy praktyczne z estetyką i elegancją prezentu? Oczywiście. Szybciutko na myśl przychodzą pampersy, ale tym razem finezyjnie zapakowane. Ułożone mogą one być w kształt tortu, wózka – opcje są różne. Na pewno będzie ładnie i praktycznie.

Prezent, który zachwyci rodzica

Jeśli chcemy dać prezent na narodziny dziecka, konkretnie rodzicom a nie dziecku, idealnym pomysłem wydaje się metryczka. Jest to rodzaj pamiątki, najczęściej w formie kartki papieru A4, w ramce lub nie. Panuje tutaj pełna dowolność. Wspólną cechą wszystkich metryczek jest zawarcie w nich ważnych informacji dotyczących dziecka. Data urodzenia z godziną, waga i wzrost maleństwa. Właściciele owej pamiątki najczęściej wieszają ją na ścianie lub stawiają na półkach, w widocznym miejscu. Przypomina ona o tym ważnym dniu oraz o tym, kto wpadł na to, aby ten ważny dzień w ten sposób upamiętnić.

Wyodrębniając rodzaje metryczek na pierwszy plan wysuwa się podział na takie ze zdjęciem dziecka i bez. Metryczka dla dziecka ze zdjęciem dla niektórych może być bardziej atrakcyjna. Dziecko się zmienia a jego oblicze uwiecznione na pamiątkę w pierwszych miesiącach życia nie. Inni mogą natomiast być zdania, że szybka dezaktualizacja stanu na fotografii im nie odpowiada i wolą zachować tylko dane stałe – data urodzenia, wzrost i waga urodzeniowe, imię. Wybór rodzaju należy do nas.

Zastanawiać się można również nad formą. Najbardziej praktyczna wydaje się kartka A4, jednak umieszczać na niej dane można w różny sposób. Można klasycznie, linijka pod linijką. Ale można również rozrzucić wyrazy po całej stronie lub ułożyć z nich kształt, na przykład serce, drzewo, kota, domek, kwadrat – pełna dowolność.
Ostatnią kwestią do rozważenia pozostaje wykonawca. Na pewno samodzielnie przygotowana metryczka cieszy lecz jeśli ktoś nie czuję się na siłach, nie jest w stanie tego wykonać samodzielnie, to spokojnie można zlecić to profesjonalistom.

Podsumowując – co kupić na narodziny dziecka? Każdy wybierze coś innego. Ważne, żeby był to prezent od serca.

Top content