Prezent na narodziny dziecka

Narodziny dziecka to zazwyczaj świetna okazja w rodzinie, aby wręczyć prezent młodym rodzicom oraz nowo narodzonemu dziecku. Narodziny dziecka to radość, szczęście. Zazwyczaj to radość udziela się nie tylko rodzicom dziecka, ale też całej rodzinie. Prezent na narodziny dziecka może być zarówno dla mamy noworodka, jak też dla samego dziecko, jako pamiątka. Często młodzi rodzice nie chcą, aby odwiedzać ich od razu po powrocie ze szpitala. Należy to uszanować, respektować.

Nie dawaj prezentu zbyt szybko

Młodzi rodzice mają prawo nacieszyć się dzieckiem przez pierwsze dni lub tygodnie, zależnie od swoich preferencji. Często dziadkowie, ciocie, wujkowie mają ochotę odwiedzić dziecko na porodówce, jednak absolutnie nie jest to dobry pomysł. Szpital i oddział porodowy albo też oddział noworodków absolutnie nie jest dobrym miejscem na odwiedziny dla osób postronnych, może tam przebywać jedynie najbliższa osoba dla rodzącej matki. Nie należy również zbyt szybko wpraszać się do domu młodych rodziców, ponieważ być może wcale nie mają oni ochoty na odwiedziny i chcą w spokoju poznać swoje nowo narodzone dziecko i jego zwyczaje. Przed odwiedzeniem nowo narodzonego dziecka w jego domu należy skonsultować ten pomysł z rodzicami, a jeżeli nie będą oni zbyt entuzjastycznie nastawieni do tego pomysłu, należy uszanować ich zdanie i odwiedzić dziecko kilka tygodni bądź miesięcy później, kiedy młodzi rodzice odnajdą się już w nowej dla siebie sytuacji. Bardzo miło jest odwiedzić dziecko i wręczyć prezent albo matce i tacie dziecka albo samemu dziecku.

Pomyśl o prezencie praktycznym

Często ten prezent jest praktyczny, ale zawsze warto skonsultować go z rodzicami, ponieważ być może mają oni wystarczającą ilość pieluch i innych artykułów higienicznych. Świetnym prezentem dla malucha będzie metryczka dla dziecka! Udany prezent wcale nie musi być ekstremalnie drogi, najważniejsze, aby był to prezent dosyć pomysłowy, kreatywny. Jeżeli nie mam żadnego pomysłu zapytajmy rodziców dziecka co im się przyda. Na pewno każdy rodzic będzie miał przygotowaną odpowiedź na to pytanie a nam odpadnie zastanawianie się. Prezent z okazji urodzin dziecka może być też wręczony przez przyjaciół i znajomych, niekoniecznie przez krewnych. Jeżeli posiadamy zdjęcie nowo narodzonego dziecka możemy zrobić jakiś prezent właśnie z tym zdjęciem, na przykład umieścić zdjęcie w ramce i stworzyć z tego piękny obraz. Bardzo fajnym zwyczajem jest także wręczenie dziecku biżuterii, srebrnej lub złotej. Jest to pamiątka dla dziecka na wiele lat i z pewnością dziecko kiedyś doceni, że otrzymało taki prezent od bliskiej osoby.

Pomyśl o ubranku

Prezentem dla dziecka może być także ubranko – rozmiar warto skonsultować z rodzicami, ponieważ być może na obecny wzrost i wagę dziecka mają oni wystarczającą ilość ubranek, a nie mają czegoś na później. Dlatego warto konsultować takie pomysły aby jak najlepiej trafić w aktualne potrzeby rodziców dziecka. Prezent może być także dla matki, która jest na pewno zmęczona trudami macierzyństwa i pierwszymi tygodniami z noworodkiem w domu. W tej sytuacji na pewno mamie będzie miło, że ktoś o niej pomyślał i kupił jej na przykład fajny kosmetyk albo apaszkę. Zawsze należy doceniać wysiłek wkładany przez młodą mamę w macierzyństwo, ponieważ z pewnością jest ona niepewna siebie zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko. Miłe słowo ze strony bliskiej osoby na pewno pomoże młodej mamie odnaleźć się w macierzyństwie.

Wręczanie prezentów podczas pierwszych odwiedzin u noworodka nie jest może obowiązkowy ale jest to bardzo miły zwyczaj i na pewno powinien być pielęgnowany. Kiedy wręczamy prezent starszemu dziecku pozwala to przełamać pierwsze lody i nawiązać nić sympatii pomiędzy dzieckiem, a osobą, która podarowała prezent. Zawsze warto jednak pamiętać, żeby droższe prezenty konsultować z rodzicami, jak również takie prezenty, które mogą rodzicom się nie spodobać, na przykład gry komputerowe czy słodycze. Każdy rodzic wychowuje swoje dziecko według określonych wartości i być może wartości rodzica są inne od naszych wartości, ale rodzic ma prawo wychowywać swoje dziecko tak jak uważa.

Top content