Co lepiej wybrać dla niemowlaka – kocyk, kołderkę czy rożek?

Aby maluch mógł spokojnie przespać noc, niezbędne jest wygodne łóżeczko. Oprócz niego warto również pomyśleć o miękkim i ciepłym okryciu, które zapewni pełny komfort i sprowadzi przyjemne sny. W sklepach znajdziemy wiele zróżnicowanych rozwiązań. Na co warto zwrócić uwagę? Podczas kompletowania wyprawki, można postawić na przykład na rożki, kocyki lub kołderki. Które z okryć sprawdza się najlepiej i powinno trafić do pokoju noworodka? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Różne okrycia – różne potrzeby maluchów

Czym się kierować, gdy szuka się idealnego okrycia dla noworodka? Myślę, że w tej kwestii każdy rodzic mógłby wymienić przynajmniej kilka cech. Przede wszystkim powinno się jednak uważnie obserwować malucha.

Każde dziecko jest przecież zupełnie inne. Jedno do spania potrzebuje dużo miejsca, inne wymaga ciasnego zawinięcia, by czuło się komfortowo i bezpiecznie. Z tych też względów należy zwracać uwagę na zachowanie noworodka, by poznać jego preferencje i wybrać odpowiednie okrycie. Różne typy produktów można znaleźć na przykład na stronie Wozki-Foteliki.pl.

Bezpieczne i ciepłe rożki

W pierwszych dniach życia malucha wielu rodziców wykorzystuje rożki w łóżeczkach. Ten typ okrycia to ciasny i ciepły kokon, w którym dziecko czuje się naprawdę bezpiecznie. Takie warunki są przecież dla niego naturalną kontynuacją wcześniejszych 9 miesięcy życia w brzuchu mamy.

Nowoczesne rożki dla noworodków wykonuje się zazwyczaj z bawełny, a wewnątrz umieszcza wypełniacze z antyalergicznych materiałów. Okrycie jest zatem miękkie, ciepłe i proste do utrzymania w czystości.

Kołderka – ciepło dla całkiem małych i nieco większych dzieci

Noworodki rosną jak na drożdżach. Czasami ma się wrażenie, że zmieniają się z dnia na dzień. Rożki do spania sprawdzają się zatem raptem przez pierwszy miesiąc lub dwa. Później trzeba pomyśleć o nowym okryciu.

Można zatem wybrać praktyczne kołderki do łóżeczka dla niemowlaków. Najczęściej produkuje się je ze zbliżonych materiałów co rożki. Najpopularniejsza jest bawełna i wypełnienia, które nie wywołują podrażnień i uczuleń. Takie okrycie zapewnia ciepło, a przy tym nie ogranicza przepływu powietrza.

Kocyk – uniwersalne okrycie nie tylko do łóżeczka

Kołderki bywają niezmiernie wygodne, zwłaszcza jeśli postawi się na model nieco większych rozmiarów. Jeszcze bardziej praktyczną opcją są jednak kocyki. Produkuje się je z bawełny, wełny lub miękkiego polaru w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach.

Tego typu okrycia sprawdzają się zarówno w zimie, jak i w ciepłe dni. Co ciekawe kocyk może się przydać nie tylko w łóżeczkach, ale też w wózkach lub fotelikach. Dzięki temu stanowi jeden z najbardziej funkcjonalnych produktów, który koniecznie powinien trafić do każdej wyprawki.

Nowoczesne i praktyczne okrycia dla maluchów

Spokojny i bezpieczny sen malucha to szczęście każdego rodzica. Warto zadbać o to, by noworodek miał zawsze w pełni komfortowe warunki do spania. Do tego niezbędne jest oczywiście odpowiednie okrycie.

Co zatem wybrać – rożki, kołderki czy kocyki? Moim zdaniem najpraktyczniejszy jest zdecydowanie kocyk. Każdy jednak powinien przetestować różne rozwiązania i wybrać to, które najlepiej sprawdzi się dla malucha.

Top content