Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Zabawka dla rocznej dziewczynki wbrew pozorom nie musi różnić się od zabawek dla rocznego chłopca, gdyż nie brakuje na rynku uniwersalnych maskotek, książeczek, klocków, puzzli czy też innych edukacyjnych zabawek. Wraz z upływem czasu maluchy zaczynają jednak odrzucać grzechotki i typowe niemowlęce zabawki, dlatego też należy dostarczyć im nowych wrażeń, inwestując w nowe gadżety. Co zatem sprezentować swojej jednorocznej pociesze?

Wybieramy zabawki dla rocznego dziecka

Pierwsze dwanaście miesięcy życia dziecka związany jest intensywnym jego rozwojem. To właśnie podczas tych pierwszych miesięcy poznaje ono otaczający je świat, zaczyna stawić samodzielnie swoje pierwsze kroki i wypowiadać coraz więcej nowych słów. Coraz mniej interesuje się niemowlęcymi zabawkami, które stały się już dla niego nudne i zaczyna sięgać po coś bardziej absorbującego w postaci klocków, książeczek i wielofunkcyjnych zabawek. Przychodzi zatem czas na pożegnanie się z grzechotkami i powitanie nowych zabawek. Należy pamiętać o tym, że dziecko poznaje świat właśnie przez zabawę i do prawidłowego rozwoju potrzebuje owych bodźców. Dzięki wielofunkcyjnym zabawkom może opanować kolejne umiejętności oraz rozwijać się ruchowo i intelektualnie. Idealnym rozwiązaniem będzie kupienie rocznemu dziecku edukacyjnych zabawek. Dzięki nim pociecha będzie mogła rozwinąć sprawność manualną, ćwiczyć koncentrację i cierpliwość, nauczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania napotkanych podczas zabawy problemów. Puzzle, klocki i gry związane z dopasowywaniem kształtów/kolorów będą strzałem w dziesiątkę. Oprócz zabawek edukacyjnych warto także zainwestować w zabawki interaktywne, które są wręcz uwielbiane przez najmłodszych. Chodzi tutaj o różnego typu klocki, jeździki, stoliki czy też zwierzęta wydające dźwięki, śpiewające piosenki, mające sporo kolorowych przycisków i migających światełek. Ich zadaniem jest nie tylko umilenie czasu brzdącowi, ale także zachęcenie go do zabawy i edukowanie go.

W przypadku rocznego dziecka idealnie w roli prezentu sprawdzą się jeździki, chodziki i pchacze. Podstawowe modele służą do nauki samodzielnego chodzenia, ale na rynku nie brakuje również takich z panelami interaktywnymi/edukacyjnymi. Takie bardziej zaawansowane jeździki i pchacze znacznie bardziej zachęcają szkraby do zabawy nimi, dzięki czemu przyśpieszają także cały proces nauki. Dla chłopców można kupić jeździk w kształcie samochodu a dla dziewczynki wózek dla lalek. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie z pewnością zakup książki, gdyż roczne dzieci uwielbiają je. W tym wieku warto jednak postawić na książki z twardymi kartkami, aby nie zostały one zbyt szybko zniszczone. Strzałem w dziesiątkę będą kolorowe książeczki ze zwierzątkami, bajkami czy farmą. Taka książeczka może służyć nie tylko do czytania bajek, ale także jako samodzielna zabawka do oglądania obrazków i poznawania literek. Świetną opcją będzie książeczka ze zwierzątkami wzbogacona o efekty dźwiękowe w postaci wydawanych przez nich odgłosów. Dzieci z czasem same zaczynają powtarzać usłyszane dźwięki i uczyć się przy okazji nowych słów. Jest to dla nich świetna zabawa i przyjemna forma nauki.

Artykuł przygotowany przy współpracy z czytelniczką, chcącą podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami

Top content