Oryginalny prezent dla noworodka

Kiedy rodzi się maluch, każdy przyzna, że jest to wyjątkowy czas. Jeśli w naszej rodzinie pojawia się noworodek, staramy się jakoś uświetnić czas jego pojawienia się na świecie. Zastanawiamy się nad tym, co kupić maluchowi i jego dzielnej mamie za to, że dobrze zniosła poród i podjęła wyzwanie jakim jest nie tylko urodzenie, ale i wychowanie dziecka. Trzeba przyznać, że jest to niełatwy czas. Cała ciąża może być pełna wyrzeczeń, zwłaszcza jeśli jest zagrożona.

Dziecko w prezencie nie potrzebuje wiele

Moment porodu również jest czasem, który wiele kobiet bardzo przeżywa pod względem emocjonalnym. Wiąże się z bólem i pewnym dyskomfortem. Trzeba przyznać, że ten niełatwy czas jest pełen pięknych i szczęśliwych chwil. Te momenty to wyjątkowe wydarzenia. Dużo osób może zastanawiać się, jaki kupić oryginalny prezent dla noworodka. Zazwyczaj chcemy, żeby był on również praktyczny. Często kupujemy ciuszki, pieluszki bądź jakieś akcesoria dla niemowląt. Tak naprawdę trzeba pamiętać, że dziecko nie potrzebuje wiele. Dobrym pomysłem może okazać się pościel, jeśli rodzice jej jeszcze nie kupili, bądź jakiś spersonalizowany drobiazg dla malucha, który pozostanie na długo i będzie interesującą pamiątką. Można kupić poduszkę, na której zostanie wyszyte imię, data urodzenia i waga urodzeniowa noworodka. Taki prezent zostaje w rodzinie na długo i jest bardzo praktyczny. Poduszka może być wykonana z miękkiego puchu, a poszewka powinna być bawełniana.

Kosmetyki i preparaty dla dziecka

Niektórzy decydują się na przygotowanie jakiegoś kameralnego przyjęcia, na które zaproszą swoich bliskich. Oczywiście wiele zależy tutaj od osobistych upodobań i preferencji. Kupując ubranka, warto zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z solidnej jakości materiałów. Świetnie sprawdzi się miękka bawełna organiczna, która jest bardzo przyjazna dla delikatnej skóry noworodka. Jeśli zaś chcemy kupić kosmetyki, warto konsultować to z rodzicami, ponieważ noworodek nie musi być od małego przyzwyczajony do dużej ilości kosmetyków i preparatów do pielęgnacji. Niektóre mamy rezygnują z natłuszczania skóry i dodatków do kąpieli dla noworodka, albo stawiają na minimalną ilość. Jest to oczywiście z punktu widzenia medycznego bardzo rozsądne rozwiązanie.

A może wsparcie finansowe?

Niektórzy decydują się na obdarowanie rodziców gotówką, która pozwala rodzicom samodzielnie podjąć decyzję, co będzie najlepsze dla ich dziecka. Potrzeby mogą wyłonić się z czasem, kiedy maluch będzie rósł i będzie potrzebował również zabawek, ponieważ będzie się rozwijał. Niektórzy stawiają na zabawki interaktywne, które świetnie rozwijają zmysły. Trzeba pamiętać, że rodzice świetnie sami sobie poradzą. Być może potrzebują kołyski lub będą chcieli przeznaczyć pieniądze na urządzenie pokoiku dziecięcego. Maluch na samym początku ma niewiele potrzeb, głównymi z nich są odpowiednia ilość snu, ciepła i dobrego pożywienia. Odpowiedni prezent dla noworodka po narodzinach jest więc wyzwaniem. Nie ma nic niestosownego w tym aby podarować zaprzyjaźnionym rodzicom pieniądze, które z pewnością zostaną odpowiednio wydane.

Metryczka dziecka jako oryginalny prezent

Interesującym prezentem według wielu rodziców jest metryczka urodzeniowa dla dziecka. Taki indywidualny prezent jest bardzo oryginalny i znajduje wielu zwolenników. Niektórzy decydują się również na podarowanie personalizowanej pościeli dla malucha. Kiedy dziecko urośnie warto pamiętać o tym, żeby go zbyt szybko nie uczyć zamiłowania do telefonów, tabletów i telewizora czyli szeroko rozumianej elektroniki. Takie przyzwyczajenia mogą nie wyjść mu na dobre. Dzieci szybko uzależniają się od zdobyczy technologicznych i ciężko ich oduczyć tego przyzwyczajenia, dużo czasu spędzają na graniu i oglądaniu bajek. Znacznie lepiej jest pielęgnować w nich zwyczaje związane z pobytem na świeżym powietrzu. Kiedy dziecko jest bardzo małe, czyli nie skończyło jeszcze roku, najlepiej w ogóle ograniczyć mu kontakt z elektroniką. Z racji tego, że długo śpi, kiedy jest małe, potrzebuję również odpowiednio i mądrze zbilansowanej diety. Często mamy karmią piersią. Z czasem jego dieta będzie coraz bardziej urozmaicona.

Top content