Pamiątka dla noworodka

Narodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Bliscy często odwiedzają maluszka i jego rodziców kilka dni po porodzie i przynoszą ze sobą skromne upominki, na przykład zabawki, ubranka czy praktyczne akcesoria. Często przed dokonaniem zakupu warto zapytać świeżo upieczonej mamy jakich produktów aktualnie potrzebuje, być może są to pampersy, nawilżane chusteczki bądź dobrej jakości kosmetyki dla maluszka.

Niebanalne pamiątki dla noworodka

Wiele niebanalnych pomysłów na prezenty dla malutkiego dziecka i jego rodziców znaleźć można na różnych forach i portalach internetowych. Inni użytkownicy dzielą się tam ze sobą swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Aby znaleźć tego typu materiały wystarczy skorzystać z ulubionej wyszukiwarki internetowej.

Samodzielnie stworzony upominek

Pomysłów na samodzielne stworzenie upominku jest bardzo wiele. Często wystarczy odrobina kreatywności i wysokiej jakości materiały papiernicze.

Aby znaleźć przykładowe wzory w okno wyszukiwania należy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, by otrzymać jak najlepiej sprecyzowane wyniki, na przykład nowoczesna pamiątka dla noworodka lub najlepsza pamiątka dla niemowlaka. Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszy się metryczka urodzeniowa. Najczęściej w ozdobnej ramce umieszczone są wszelkie dane z dnia narodzin, na przykład waga, wzrost i godzina przyjścia na świat. Większość zamawiających decyduje się również na zamieszczenie w metryczce imienia dziecka i jego fotografii.
Taką metryczkę można zawiesić na ścianie lub postawić na komodzie. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej metryczki są lampiony, w którym stworzony jest miniaturowy pokoik dziecka a na zamieszczonych ozdobach znajdują się najważniejsze informacje z dnia narodzin malucha.
Tego typu upominek będzie stanowił piękną pamiątkę przez wiele lat. Jego niewątpliwą zaletą jest trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Cena metryczki mieści się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Z kolei za lampion należy zapłacić kwotę w granicach pięćdziesięciu złotych.

Takie upominki dostępne są w renomowanych księgarniach, sklepach z pamiątkami dla noworodków oraz na wielu stronach internetowych. Często wykonywane są one według indywidualnego zamówienia klienta.

Czas realizacji otrzymanego zlecenia wynosi zazwyczaj kilka dni roboczych. Zakupione produkty dostarczane są do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej.

Kreatywność w innych przypadkach

Co sezon pojawiają się nowe pomysły na upominki. Również kandydatów na rodziców chrzestnych można poprosić w bardzo oryginalny i niebanalny sposób. W popularnych sklepach dostępne są proste układanki, na których po ułożeniu widnieje krótkie zdanie, na przykład ciociu czy zostaniesz moją matką chrzestną. Innym, równie pomysłowym rozwiązaniem jest podarowanie kandydatom zdrapki.

Rodziców chrzestnych dziecka warto odpowiednio wynagrodzić i po przyjęciu podarować im podziękowania. Zwykle są one umieszczone w ramce bądź drewnianym pudełeczku. Do podziękowań należy dołączyć zdjęcie maleństwa. Do wyboru są różne krótkie wierszyki z pięknymi podziękowaniami. Każdy rodzic chrzestny, który otrzyma takie podziękowania z całą pewnością poczuje się doceniony i bardzo ważny w życiu maleństwa.

Również o ciąży można poinformować najbliższych w bardzo kreatywny sposób. Zdjęcie z pierwszego badania usg można umieścić w specjalnej ramce, która kształtem przypomina ciężarną kobietę czy też lecącego bociana. W taki sposób o nowym dziecku można poinformować na przykład przyszłych dziadków lub najbliższych przyjaciół.

Ramki dostępne są w wielu punktach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Ich cena mieści się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych. Zwykle wykonane są one z naturalnego drewna, które jest bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe.
Zamawiając produkt ze sklepu internetowego warto szczegółowo zapoznać się z jego opisem, między innymi wymiarami. Do wyboru są różne kolory produktów, na przykład błękit, blady róż lub biały. Dzięki temu od razu można poinformować o płci maleństwa bez zbędnych słów.

Top content