Prezent dla rodziców noworodka

Zazwyczaj świeżo upieczeni rodzice dziecka są tak zajęci pojawieniem się noworodka w domu, że nie mają czasu na nic innego. Jest to zupełnie zrozumiałe i charakterystyczne dla świeżo upieczonych rodziców. Nie bez powodu ten czas dla matki czyli czas połogu to 6 tygodni, kiedy ma skupić się tylko i wyłącznie na swoim dziecku. Prezent dla rodziców noworodka ma spowodować, że ci przez chwilę skupią się na sobie, a nie na dziecku. Zazwyczaj jednak przyjaciele i rodzina jako podarunek dają coś, co przysłuży się dziecku a nie rodzicom. Bywa, że prezent jest aż za bardzo praktyczny, na przykład jest to zestaw pieluch albo ubranka dla dziecka.

Sentymentalny prezent dla rodziców noworodka

Prezent dla rodziców niemowlaka może być prezentem sentymentalnym, który jeszcze przez wiele lat będzie cieszył rodziców. Metryczka urodzeniowa dla dziecka sprawdza się doskonale. Taka metryczka pokazuje ile dziecko ważyło w czasie porodu, a także ile miało centymetrów w momencie przyjścia na świat. Zazwyczaj na metryczce są też imiona rodziców, imiona mamy i taty. Taka metryczka to doskonała pamiątka dla dziecka na przyszłość. Nie zajmuje dużo miejsca więc można ją przechowywać właściwie wszędzie. Na takiej metryczce można też wpisać miejsce urodzenia dziecka. Oczywiście bardzo ważna informacja to imię dziecka, jedno lub dwa imiona jeżeli rodzice nadali dwa. W dzisiejszych czasach świat mocno skupia się na dzieciach, na zaspokajaniu ich podstawowych i tych nieco mniej podstawowych potrzeb. Z drugiej strony jednak ciągle są miejsca na świecie gdzie dzieci są wykorzystywane do niewolniczej pracy.

Prezent czy wizytę można skonsultować

Trudno pogodzić te dwa spojrzenia – zachodu, wschodu, północy i południa. Pojawienie się dziecka na świecie to prawdziwa rewolucja dla każdej rodziny szczególnie kiedy chodzi o pierwsze dziecko. Jeżeli mąż lub żona zajmowali się wcześniej swoim młodszym rodzeństwem albo innymi dziećmi to mają trochę wprawy, jednak swoje własne dziecko to zawsze coś innego i trzeba na nowo przyzwyczaić się do tego, że już zawsze zaspokojenie potrzeb tego małego człowieka będzie ważniejsze niż zaspokojenie swoich potrzeb, a przynajmniej, że będzie tak przez pierwsze kilka lat życia nowego człowieka. Odwiedziny u nowego członka rodziny powinny być zawsze skonsultowane z rodzicami. Nie wolno zaskakiwać rodziców wizytą, kiedy oni tego się nie spodziewają. Zawsze należy uprzedzić o planowanej wizycie i skonsultować jej termin. A jeżeli młodzi rodzice nie chcą takiej wizyty to powinni głośno to powiedzieć i przesunąć wizytę na kolejne miesiące, kiedy już będą czuli się lepiej i będą gotowi na przyjęcie gości. Bardzo często mama, która dopiero co urodziła dziecko, nie czuje się gotowa na przyjmowanie gości, ponieważ źle się czuje po porodzie.

Daj im to, czego oczekują

Jest to zupełnie normalne i naturalne. W wielu kulturach poród jest momentem przełomowym dla kobiety, ponieważ zostaje wtedy matką, a połóg to wyjątkowe sześć tygodni, jest czasem gdy matka i dziecko cieszą się sobą i absolutnie nie dzielą tej radości z nikim innym. Oczywiście można spróbować delikatnie zapytać czy odwiedziny będą wskazane. Jest prawdopodobne, że młodzi rodzice ucieszą się z tego, że pozostali członkowie rodziny chcą poznać nowego członka rodziny. Takie wizyty zazwyczaj są bardzo miłe i przyjemne o ile są chciane i akceptowane przez rodziców. Wybierając prezent dla rodziców bardzo zapytać czego oni oczekują i jakie mają pragnienia. Z pewnością każdy rodzic będzie miał inne przekonania co do tego co należy dawać dziecku, a co nie, jak należy dziecko wychowywać, co jest absolutnie zabronione a co wskazane. Jakie jest prawo rodziców, że mają prawo wychowywać swoje dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami. Kiedy rodzice wskażą już swój wymarzony prezent zdecydowanie warto ich posłuchać i wręczyć właśnie taki prezent. W końcu rodzice wiedzą najlepiej czego potrzebują Oni i ich nowo narodzony maluch. Narodziny dziecka łatwiej przeżyć w gronie życzliwych członków rodziny i przyjaciół. Matki nie należy oceniać, ale z miłością i życzliwością podejść do niej i maluszka, aby dobrze się czuła w nowej roli.

Top content