Prezent dla noworodka od babci

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko – rodzice, dziadkowie, ciocie oraz przyjaciele szaleją na jego punkcie. Ten moment jest bardzo ważny szczególnie dla dziadków, którzy bardzo angażują się w opiekę nad maleństwem oraz chętnie chętnie obsypują go prezentami. Jaki prezent dla noworodka od babci będzie trafiony, praktyczny i elegancki zarazem? Poniżej kilka cennych wskazówek nie tylko dla babć.

Metryczka urodzeniowa dla dziecka

Metryczka urodzeniowa dla dziecka to jeden z pierwszych drobiazgów, które otrzymuje malec w prezencie zaraz po wyjściu ze szpitala. To pamiątka na całe życie, która rodzicom przypomina o jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Taka metryczka urodzeniowa może być w różnych formach. Sklepy stacjonarne oraz internetowe oferują obrazki do powieszenia na ścianie, książeczki, drewniane klocki, poduszeczki oraz wiele, wiele innych pięknych, pamiątkowych gadżetów, które zawierają wiele cennych informacji. Na każdej metryczce bowiem znajdują się takie dane dziecka jak: imię, data urodzenia, godzina urodzenia, waga dziecka oraz jego wzrost. Można je stworzyć zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki, nie tylko w stosowanych dla nich wersjach kolorystycznych (różowej lub niebieskiej), ale i z ozdobami, które kojarzą się z małymi dziećmi jak np.: misie, kucyki, kwiatki, motylki. Metryczki są personalizowane, co oznacza iż na gotowy produkt trzeba poczekać od kilku do kilkunastu dni. W zależności od ich formy – cena takiego prezentu waha się od 20 zł do nawet 150 zł.

Personalizowana biżuteria

Wielu dziadków, chcąc maluszkowi zrobić wyjątkowy prezent, który będzie im towarzyszył przez cale życie stawia na biżuterię. Grawerowane medaliki, pozłacane łyżeczki, pozłacane figurki – to wszystko można kupić u dobrych jubilerów. Taki prezent dla niemowlaka od babci lub dziadka idealnie sprawdzi się nie tylko w dniu narodzin dziecka, ale także na wiele innych okazji typu: chrzciny, pierwsze urodziny, komunie, ślub. Każdy dorosły człowiek z sentymentem od czasu do czasu sięga po takie rzeczy, by przypomnieć sobie o najpiękniejszych latach dzieciństwa oraz o wielkiej miłości, którą dostaje od bliskich osób.

Własnoręcznie zrobiony prezent

Wielu utalentowanych dziadków posiadających zmysł artystyczny, chce podarować wnukom samodzielnie wykonany prezent. Namalowane ręcznie obrazy, zdjęcia własnego autorstwa czy też uszyte zabawki – są niezwykłym, oryginalnym i bardzo pięknym prezentem dla dzieci. Dodatkowo, każdy z takich własnoręcznie stworzonych prezentów można opatrzyć danymi dziecka lub mottem, który jest ważne dla dziadków. Taki prezent często rodzice umieszczają w pokoju dziecka w centralnym miejscu.

Znane marki i ich oryginalne produkty

Coraz więcej znanych marek produkujących zabawki, książeczki czy ubranka dla dzieci, chce by ci najmłodsi czuli się wyjątkowo dostając taki drobiazg. Dlatego też, wiele z nich oferuje personalizację tych prezentów. W wielu sklepach internetowych można bowiem znaleźć obecnie książeczki z imieniem naszego dziecka, piżamki z inicjałami naszego malucha oraz zabawki, które również zaopatrzone są w dane ich użytkownika. Taki prezent dla niemowlaka jest również ciekawą i bardzo oryginalną niespodzianką. „Piżamka Antosia”, „grzechotka Marcelinki”, „miś Michała”, „lalka Laury” czy „książeczka Basi” to tylko kilka przykładów, które ukazują jak szybko i sprawnie znaleźć dla dziecka prezent, który będzie stworzony z myślą o nim.

Jak wynika z powyższego, dziadkowie mają szerokie pole do popisu, by kupić swojemu wnukowi noworodkowi lub wnuczce oryginalny i wyjątkowy prezent. Dzięki wielu kreatywnym sklepom można postawić na gotowe produkty, tylko przed zakupem dokonać spersonalizowania prezentu. Można także zamówić produkt, którego nie znalazło się na sklepowych półkach – jubilerzy czy pracownie artystyczne chętnie oferują takie usługi klientom. Bardziej uzdolnione osoby mogą także stworzyć samodzielnie prezenty, które będą bardzo cenną pamiątką. Bez względu na to, co wybiorą w końcu dziadkowie – każdy drobiazg dany od serca to wyjątkowy dar nie tylko dla obdarowanego malucha, ale także dla jego rodziców.

Top content